Skocz do zawartości

Sinuslive Sla-1500 monoblok do skrzyni


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozpatrzyłem już kilka propozycji między rockford itp i teraz wpadł mi taki wzmak

Sinuslive Sla-1500 monoblok czy będzie on wystarczający do hertz hx300 i czy cena ok 600zł za niego będzie rozsadną ceną jeśli ktoś posiada taki na sprzedaż, albo coś podobnego czekam chętnie na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wzmak jest calkiem ok, tez mam hx300 i ten glosnik stac na wiecej i zdecydowanie mozna sie z czasem pokusic o cos bardziej jakosciowego. poza tym ,tyle mocy to minimum. u mnie dostaje spokojniee ok 500w rms@4ohm w klozecie i to jest zdecydowanie za maloo... Dopiero przy 1kw i wiecej pokazuje pazur jak juz ktos kiedys wzpomnial .chyba ze bardziej w sq idziesz to wtedy 200rmsu mu wystarczy. Ja z "dudnienia" juz wyroslem i u mnie od niedawna robi za typowy uzupelniacz pasma, tyle ze skrzynke mam troche przymala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się,że Ci przypasuje ten Rodek. Ja swoim r2180a (Te same parametry co Twój) napędzam Re Audio Se 12 i dużych niedostatków mocy nie wyczuwam. Gra dość jakościowo a jak trzeba to i zamieszania narobi. Napewno nie zamieniłbym go na tego sinuslive-a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Odswieze temacik - mam 2x sinuslive i 2x gzrw do tego dwa kondki po 1F. Jak dam mu troche pary to wszystko przygasa traci sie ladowanie na czas uderzenia. Co z tym zrobic? Myslalem o włozeniu aku zelowego do bagaznikia (odciazajac alternator i kolo pasowe) i raz na jakis czas wyciagac do naladowania, albo kondki o wiekszej pojemnosci? Gdzies wyczytalem ze 1F na 500rms (czyli za malo?). Kabelek od aku do rozdzielacza 50mm2. Jesli juz aku to jakiej pojemnosci? Czy Optima yellow top 75AH starczy na dwa sinusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak pisze leonsr60, sama wymiana akumulatora ci nic nie da, bo ładowanie jest do kitu.

Ja u siebie zmieniłem seryjne przewody altek-aku na 35mm^2 i w końcu mam 14,4V przy włączonym silniku.

2 sla to jest pobór ok. 220 A przy tych głośnikach, altek za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego też tutaj dodatkowe akumulatory nic nie zmienią.

A altek w tej omedze to chyba 100 lub 90A jest.

 

 

Dzieki wszystkim za wskazowki, polaczenie altek aku nie poprawiałem, generalnie pododawalem pare mas z silnika do budy i bylo lepiej. A co do altka to sprawdze, bo juz kiedys ktos mocniejszego wkladal, ale bez wyciagniecia nie zobacze ile konkretnie ma. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisując takie problemy musowym jest podanie przybliżonych wartości napięcia, mierzonego w kilku punktach - alternator, akumulator, wzmacniacz. Pomiaru dokonywać należy odtwarzając np. szum różowy, lub chociaż utwory z równych, mocnym basem, przy głośności granicznej przy której system jeszcze się nie wyłącza. Wtedy można stwierdzić co jest winne - inaczej to gdybanie. Dziwi mnie że ktoś bawi się takimi mocami a nie zna nawet podstaw tego co robi..... :zdegustowany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisując takie problemy musowym jest podanie przybliżonych wartości napięcia, mierzonego w kilku punktach - alternator, akumulator, wzmacniacz. Pomiaru dokonywać należy odtwarzając np. szum różowy, lub chociaż utwory z równych, mocnym basem, przy głośności granicznej przy której system jeszcze się nie wyłącza. Wtedy można stwierdzić co jest winne - inaczej to gdybanie. Dziwi mnie że ktoś bawi się takimi mocami a nie zna nawet podstaw tego co robi..... :zdegustowany:

 

to nie bylo mile, ale po to wlasnie zapytalem na forum by posluchac wskazowek, przeciez nie musze odrazu wszystkiego naraz wiedziec. Podziekowalem za pomoc zastosuje sie do wskazowek pozostalych uzytkownikow. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie bylo mile, ale po to wlasnie zapytalem na forum by posluchac wskazowek, przeciez nie musze odrazu wszystkiego naraz wiedziec. Podziekowalem za pomoc zastosuje sie do wskazowek pozostalych uzytkownikow. Pozdrawiam

 

Nie miało być nie miłe - po prostu mnie to dziwi. Ludzie kupują nie mając o czymś pojęcia a potem zaczynają się problemy i pogrążanie się w koszty...

 

Co dziwne, zauważyłem u siebie w aucie, chociaż nie wiem czy to jest regułą- Spadki zależne od strojenia suba, im wyżej tym mniej odczuwalne...

 

A jak zmienia się impedancja w funkcji częstotliwości ( a co za tym idzie strojenia ) ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...