Skocz do zawartości

Dobranie gratów bmw e39


cwany
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dość niewdzięczny temat bo BMW e39, chcę wymienić głośniki przód tył no i oczywiście czymś to napędzić, nie ma to być audiofilska konstrukcja , ma to po prostu dobrze grać może zacznę od moich propozycji i napiszecie co na ten temat sądzicie:

1)http://allegro.pl/dls-b5a-swietny-zestaw-ostatnie-dni-w-extra-cenie-i1496580787.html

2)http://allegro.pl/ground-zero-gzrc-130fx-ultra-plytkie-ideal-do-bmw-i1487306422.html

Z tych dwóch coś na przód , prosiłbym o opinie oraz ew. inne propozycje

Wzmacniacz który będzie napędzał te głośniki to najprawdopodobniej

http://allegro.pl/dimension-jr-4-300-wysylka-gratis-warszawa-i1473903391.html - również proszę o sugestie co do niego i ew. alternatywy

Potrzebowałbym również coś na tylną półkę , w bagażniku będzie grał dziadek którego znalazłem zapomnianego na strychu mianowicie Earthquake Ball`s-15

+ Velocity burning desire (fakt faktem dość mocno emerytowana para i pewnie w dzisiejszych standardach już raczej średniej jakości ale podejrzewam iż wystarczy)

 

Jednostka centralna

1) http://sempler.pl/product_info.php?c...products_id=23

2) http://allegro.pl/plyta-glowna-intel...469224850.html

3)http://allegro.pl/profesjonalny-zasi...483758271.html

4)Muszę dobrać jakąś kartę muzyczną do tego

 

i jeszcze zapytanie do was , z karty muzycznej będzie musiało iść przejście z mini jacka na chinc, jak najlepiej to ugyrźć żeby stracić najmniej na jakości dzwięku przy tym przejściu?

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest jeszcze jeden komplet VDO HPC1300 za 200zł. Na prawdę warto kupić ten zestaw za tę kasę.

Spokojnie można postawić go razem z DLS R5A. Nowy kosztował jakiś czas temu prawie 1kzł(ten z allegro to też nówka).

 

Założyłem jakiś czas temu u kumpla w E38 taki zestaw, aktualnie gra pod Sony XM6020 i kumpel jest bardzo zadowolony, nie kłuje to w uszy, na brak dołu nie narzeka, ogólnie polecam, za tę cenę na prawdę warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troche na ich temat i raczej sie na nie zdecduje , tylko pytanie czy zmieszcza sie one w drzwi bo jest tam nie za wiele miejsca a te ground zero aa dosc plaskie, masz kolego jakies eoswiadczenie w tym temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 to ciezki temat, mialem, probowalem, kosztem 1-2kPLN, wiela nie zdzialasz, auto niewdzieczne do naglosnienia, E38 to co innego... W 5'ce się za wiele nie spodziewaj. Standard do E39 to 130mm, chcesz cos wiecej to trzeba rzezbic, spodziewajc się że nie bedzie efektow, lepiej poszukac systemu fabrycznego z DSP, podobne pieniadze, a efekt zauwazalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie nad rzezba jednak chce zachowac seryjny wyglad auta gdyz uwazam iz e39 po nie wiadomo jak dobrej rzezbie wyglada poprostu paskudnie, wybacz kolego totalny laizm ale co to jest dsp?;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digital Sound Processor, zestaw fabryczny z cyfrowym procesorem dzwieku, również subwoofer wchodzi w jego sklad, stosowany glownie z jednostkami z navi/tv. Minusem jest to zxe chyba sporo kabli trzeba puscic na tyl bo tam to wszystko w lewym boczku się upycha. Rano poszukam takiego zestawu i podam Ci do niego linka.

 

http://m.allegro.pl/przedmiot,bmw-e39-e38-navi-tv-z-dsp-nawigacja,1500317008.html#start_item tu masz link, sa też z duzym ekranem, trzeba szukac, tu masz komplet, potem mozna wymnienic jednostke glowna na ta z duzym ekranem, jutro wiecej info, pisze z telefonu i ciezko mi cokolwiek szukac

 

http://m.allegro.pl/przedmiot,bmw-e39-e38-navi-tv-z-dsp-nawigacja,1500317008.html#start_item tu masz link, sa też z duzym ekranem, trzeba szukac, tu masz komplet, potem mozna wymnienic jednostke glowna na ta z duzym ekranem, jutro wiecej info, pisze z telefonu i ciezko mi cokolwiek szukac

 

http://m.allegro.pl/przedmiot,bmw-e39-e38-navi-tv-z-dsp-nawigacja,1500317008.html#start_item tu masz link, sa też z duzym ekranem, trzeba szukac, tu masz komplet, potem mozna wymnienic jednostke glowna na ta z duzym ekranem, jutro wiecej info, pisze z telefonu i ciezko mi cokolwiek szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekran nie za bardzo mnie bawi szczerzepowiedziawszy bo jeet to lekko przestarzala technologia za koszmarne pieniadze dlatego tez zdecydowalem sie na budowe carpc, tuby seryjnej tez raczej zakladal gdyz w bagazniku bedzie eq ktory bedzie odpowiadal za bas w samochodzie, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W carPC nie będziesz miał ekranu?? czy carpc, czy ekrany, czy inne bajery, czego nie wsadzisz, to bez porządnej roboty z drzwiami nic Ci nie zagra tak jak będziesz chciał. Jak chcesz przy seryjnej średnicy głosników zostać to nie wiem ile kapusty będziesz musiał wywalić, żeby to zagrało na poziomie. Generalnie rzecz biorąc, temat przerabiałem i dałem sobie spokój, w tym samochodzie to jest gra nie warta świeczki wg mnie, zwłaszcza, że w e39 akurat jest w co "na bieżąco inwestować";;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem kolego link wyżej jaki monitor będzie http://sempler.pl/product_info.php?cPath=1_4&products_id=23 , decyduje się na carpc głównie z tego powodu iż nie da się kupić ciekawego radia do e39 , a jeżeli mam dawać 3tys. zł za wysłużoną jednostkę 7" i do tego ciągnąć kilometry kabli i montować masę gratów przy miernym efekcie(bo nie można powiedzieć że duża navi w e39 jest jakaś rewelacyjna) to wole za te same pieniądze złożyć konkretny car pc i ładnie go w deskę wkoponować tak by przypominał oryginał, chyba że masz kolego jakiś lepszy pomysł na radio w e39 , ja jednak takowego nie znalazłem, chodzi mi o to żeby przód grał w miarę czysto wiem że basu za bardzo z drzwi nie wyciągnę , myślę że earthquake będzie łupnięciem w razie "W" nadrabiał;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry moje niedopatrzenie, ciekawy plan, ktoś już tu carPC przerabiał, może coś Ci doradzi, musisz tylko poszukać. Generalnie rzecz biorąc, sam bym się nie zdecydował na wywalenie 3 kółek, żeby tylko łądnie wyglądało. Trzymam kciuki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przy seryjnej średnicy głosników zostać to nie wiem ile kapusty będziesz musiał wywalić, żeby to zagrało na poziomie.

Już nie przesadzajmy, że żeby mieć dobry kick to trzeba woofer 6".

 

Ten VDO to sprzęt pokrewny z Peerles HDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajmy, że żeby mieć dobry kick to trzeba woofer 6".

 

Ten VDO to sprzęt pokrewny z Peerles HDS

bardzo ciekawi mnie ten głośnik i w sumie to zalicytował bym go już tylko pytanie czy wlezie mi w drzwi bo jak wiadomo jest tam cholernie ciasno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawi mnie ten głośnik i w sumie to zalicytował bym go już tylko pytanie czy wlezie mi w drzwi bo jak wiadomo jest tam cholernie ciasno

Tak, tylko musisz zrobić dystanse z MDF na wzór oryginalnej puszki(sam pierścień nie ma gdzie przymocować w tych drzwiach).

U kumpla w E38 nie mieliśmy na to czasu(przy audio grzebaliśmy jak auto stało na warsztacie i było robione zawieszenie), więc jedyne co zrobiłem to wyciąłem otwór z tyłu puszki, żeby głośnik grał w drzwi, a nie w tej małej puszeczce(2l to nie jest jakaś rewelacyjna pojemność) i okleiłem puszkę matami, żeby chociaż odrobinę wyeliminować drgania. Aktualnie gra to pod XM6020 i kumpel sam już "dorósł" do decyzji, że trzeba to zamocować porządniej, bo cała puszka rezonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdejmij boczek(najlepiej pasażera :P ) i podjedź do niego. Powiedz, że potrzebujesz stabilnego montażu dla głośników, ale bez przeróbki tapicerki. Jak jest bystry to wymyśli jak to zrobić

 

 

Jak zdjąć boczek wiesz, czy wytłumaczyć Ci, żebyś niczego nie połamał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei:

Boczek ogólnie trzyma się na kołkach do tapicerki(jedynie góra przy chromowanej listwie nie jest na kołkach)

Jedynie 2 wkręty trzeba odkręcić.

Jeden jest przy klamce wewnętrznej(po zdjęciu zaślepki).

Drugi jest w kratce nawiewu, od strony wlotu powietrza do kratki z deski

 

Wyciągasz płaskim śrubokrętem lampkę z dołu, i odłączasz ją. Podobnie postępujesz z przyciskiem do szyb(chociaż tego można sobie odpuścić i odłączyć go po odchyleniu boczka).

 

Kołki odpinasz od samego dołu(ja zawsze zaczynam od zewnętrznego narożnika). Później musisz wysunąć delikatnie górę z pod listwy chromowanej(dobrze zacząć od strony zamka i podważać ją wykonując ręką ruch po łuku(tak, żeby pod skosem wyciągnąć boczek).

Na sam koniec łapiesz za rączkę do zamykania i energicznie ciągniesz cały boczek do góry, powinien zejść z plastikowych zatrzasków.

 

A później to już tylko poodpinać wtyczki, przełożyć klamkę i boczek masz w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei:

Boczek ogólnie trzyma się na kołkach do tapicerki(jedynie góra przy chromowanej listwie nie jest na kołkach)

Jedynie 2 wkręty trzeba odkręcić.

Jeden jest przy klamce wewnętrznej(po zdjęciu zaślepki).

Drugi jest w kratce nawiewu, od strony wlotu powietrza do kratki z deski

 

Wyciągasz płaskim śrubokrętem lampkę z dołu, i odłączasz ją. Podobnie postępujesz z przyciskiem do szyb(chociaż tego można sobie odpuścić i odłączyć go po odchyleniu boczka).

 

Kołki odpinasz od samego dołu(ja zawsze zaczynam od zewnętrznego narożnika). Później musisz wysunąć delikatnie górę z pod listwy chromowanej(dobrze zacząć od strony zamka i podważać ją wykonując ręką ruch po łuku(tak, żeby pod skosem wyciągnąć boczek).

Na sam koniec łapiesz za rączkę do zamykania i energicznie ciągniesz cały boczek do góry, powinien zejść z plastikowych zatrzasków.

 

A później to już tylko poodpinać wtyczki, przełożyć klamkę i boczek masz w ręku.

 

 

jeszcze linkę od klamki odczep;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...