Skocz do zawartości

Z cyklu jaki sub


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Powoli będę rozglądał się za głośnikiem do skrzyni.

Chodzi o głośnik, który nie potrzebuje dużej obudowy - max 30 litrów bez głośnika - kiedyś taką miałem i pasowała mi wymiarami.

Muzyka? Bardzo różna - głównie rap, r&b, trance, house, ale czasem zdarzy się coś z rocka i innych gatunków.

 

Wzmacniacz to na razie Axton C402, ale na pewno będzie zmieniony po jakimś czasie.

 

Kabli zasilających jeszcze nie mam - stare pociąłem i zrobiłem z nich rozruchowe. :D

Celuję jednak w spawalniczy 50mm^2 to będzie na zapas.

 

Skrzynia mile widziana zamknięta - będę robił sam.

Budżet - powiedzmy 300-400zł (na sam głośnik oczywiście)

 

Bardzo miło wspominam starego Hertz ES250, ale sprzedałem bo był troszkę za słaby :)

 

Samochód to Ford Cougar

Poleci ktoś coś?

 

edit:

Co powiecie na coś takiego: MTX RT10AS lub MTX T610-44 ?

Edytowane przez swienty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Es 250 za słaby na couguara po Axtonem 402? Moim zdaniem to nie w przetworniku nalezało upatrywać się winnego a raczej w jego adaptacji...

 

Te 350w axtona (nie takie całkiem najgorsze jak na poczatek) poradzą sobie z signatem fury 12 który potrafi zrobić robote w całkiem kompaktowej budce BR. 40l@40hz i sądze, że nie uznasz go za "słabego".

 

Swoja drogą Axton ten stabilny jest w mostku @ 2 ohm, czy mocy przybywa? Nie wiem ale 2x es200 zasilał bez pocenia się czy protectów.

Naturalnie mocy było na styk a wręcz za mało ale ze stabilnością problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle się wyraziłem jeśli chodzi o tego Hertza. :)

Miałem go podpiętego pod jakiegoś słabszego Carpowera - ten słabszy to chyba 604. :)

Poza tym nie grał w Cougarze, tylko w starym Lanosie. :)

Jako że pasował mi dźwięk ES250, to co powiecie na ES300?

Hertz zaleca obudowę zamkniętą 20l/29,4l lub otwartą 25l/38l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz es'em 300 strzelił sobie w stope... To moje zdanie. Najgorszy sub całej seri ES

 

Trochę mnie zaskoczyłeś. Miałem nadzieję że nie będzie gorszy niż 250... No to teraz mam dylemat, brać 250 czy szukać czegoś lepszego...

Zawsze można kupić jeden, a jeśli będzie za mało to dokupić drugi do pary, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł z punktu widzenia zajmowania przez nie miejsca. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sobotę będę na wiosce, i będę mógł zrobić sobie obudowę pod suba. :)

Na razie chcę zrobić całą obudowę, a jak zrobię to dokupię głośnik/i.

Mam dylemat, co będzie lepsze - 2x Hertz ES250 czy może jeden ES300, o ile w ogóle warto się nim interesować.

Napiszę jeszcze raz, że kiedyś miałem ES 250 (ten starszy model, ale w innym aucie i połowę słabszym wzmakiem) - i podobał mi się jego dźwięk. :)

Miałem go w skrzyni około 18L wytłumionej gąbką z materaca. :cwaniak:

Do dyspozycji mam na razie wzmacniacz Axton ok 350W w mostku.

 

Zastanawiam się też w jaki sposób, w razie czego, można napędzić jednym wzmakiem dwa głośniki 4ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie będę kombinował, tylko zainteresuję się ponownie Hertzem ES250.

Na razie jeden, a jak będzie mało to dołożę drugi. :)

Ile litrów powinna mieć obudowa zamknięta?

Odnośnik - dane techniczne głośnika

Czy głośnik może być umiejscowiony we wnęce w bagażniku?

Mam trochę inne auto, bo nie kombi - ale chodzi o coś takiego:

http://www.autocentrum.pl/gfx/opisyaut/1589421301/7.jpg

Można tak zamontować?

Będzie w porządku?

 

 

Co w przypadku dwóch głośników? Przy odpowiednim wykończeniu efekt wizualny będzie jak dla mnie fajny, ale obawiam się że głośniki ustawione na przeciwko siebie będą sobie nawzajem przeszkadzać. :-/

Miejsce o tyle jest fajne, że nigdy nic się tam nie wkłada - przestrzeń zawsze wolna. :)

No i jeszcze jedna sprawa - jak zasilić dwa głośniki 4ohmowe? Dwa takie same wzmacniacze?

Dlaczego pomysł z dwoma mniejszymi głośnikami? Wydaje mi się że bas będzie szybszy w porównaniu do 12 czy 15 cali. :rolleyes:

 

Jeszcze jedna sprawa - czy obudowa musi być w kształcie prostokąta (chodzi mi o rzut z góry!), np taka:

http://modne-szaty.pl/pliki/pliki/obudowa1.jpg

czy może mieć inny kształy, np:

http://modne-szaty.pl/pliki/pliki/obudowa2.jpghttp://modne-szaty.pl/pliki/pliki/obudowa3.jpg

Na pomarańczowo oznaczyłem głośnik.

Tak na moje oko, to te dwie kombinacje z obudową wyżej odpadają, no ale za bardzo się nie znam dlatego pytam. :)

Skąd takie głupie pomysły na kształt obudowy? We wnęce w pewnym miejscu mam tylko 20cm szerokości, a głośnik 25cm - musiałbym zrobić dość płytką skrzynię zeby mogła mieć chociaż 30cm na szerokość.

Jeśli to co wyżej odpada, to będę musiał pozostać przy "normalnej" obudowie wożonej za siedzeniem. :)

 

Wszelkie opinie mile widziane - jutro chciałbym zabrać się za zrobienie obudowy a za jakiś tydzień-dwa kupić głośnik.

Póki na dworze jest dość chłodno, to mogę sobie przy tym pogrzebać - jak się ociepli to znajdzie się coś ważniejszego koło domu do roboty. :)

Dlatego też nie nastawiam się na jakiś rzadki model głośnika, bo jak zniknie ze sprzedaży to zostanę z pustą obudową na głowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy głośnik może być umiejscowiony we wnęce w bagażniku?

Jak widać na obrazku.

 

Co w przypadku dwóch głośników? Przy odpowiednim wykończeniu efekt wizualny będzie jak dla mnie fajny, ale obawiam się że głośniki ustawione na przeciwko siebie będą sobie nawzajem przeszkadzać. :-/

Nie będa.

 

No i jeszcze jedna sprawa - jak zasilić dwa głośniki 4ohmowe? Dwa takie same wzmacniacze?

Nie koniecznie, może być monoblok, może być mostek stabilny w 2 ohm. Bez znaczenia.

 

Obudowa zamknieta do es250 powinna mieć 20l netto

 

Kształt budy bez znaczenia, wazne zeby magnes miał z 3-5cm od tylnej scianki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...