Skocz do zawartości

Kondesnator DIETZ 2102 1.0 Farad Czy dobrze podłączony i czy ma REMOTE ???


Rekomendowane odpowiedzi

witam, podłączyłem właśnie sobie kondensator DIETZ 1.0 Farada Nr.21202 21VDC:

plus (inside) od akumulatora do kondensatora

plus (outside) od kondensatora do wzmacniacza

minus od kondensatora do karoserii samochodu

i teraz jest problem ponieważ po podłączeniu się zapalił lecz gdy włączyłem radio zgasł i się nie włącza teraz wcale.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie okazało ze jest połączona z minusem ... Próbowałeś włączyć sprzęt i zobaczyć co się stanie ? U mnie kondensator odpala wyświetlacz dopiero gdy wykryje nawet minimalne tętnienia zasilania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie okazało ze jest połączona z minusem ... Próbowałeś włączyć sprzęt i zobaczyć co się stanie ? U mnie kondensator odpala wyświetlacz dopiero gdy wykryje nawet minimalne tętnienia zasilania .

Sprzęt grał i kondensator się nie załączył tylko nastąpiło to raz gdy podłączyłem kabel zasilający do akumulatora ale jak włączyłem radio od razu zgasł. Czyli jak mam podłączyć, jaka modyfikacje zrobić ???

Bo jak na moje to wtedy ten REMOTE wpisanam do wzmacniacza REMOTE a co z tym plusem po prawej bo idzie teraz do niego kabel od akumulatora czy mam jeszcze podłączyć go dalej do wzmacniacza (+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze że ma coś takiego jak "inteligentny układ załączania" wiec przypuszczam że nie ma remote - załączanie następuje po wykryciu spadku napięcia lub odpowiedniego natężenia prądu. Poziom ten trzeba wyregulować. Czy możesz dać jakieś wyraźne zdjęcia kondka od góry tak, by było widać co jest "w środku" ? Szukamy czegoś, czym da się kręcić przy pomocy małego śrubokręta ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze że ma coś takiego jak "inteligentny układ załączania" wiec przypuszczam że nie ma remote - załączanie następuje po wykryciu spadku napięcia lub odpowiedniego natężenia prądu. Poziom ten trzeba wyregulować. Czy możesz dać jakieś wyraźne zdjęcia kondka od góry tak, by było widać co jest "w środku" ? Szukamy czegoś, czym da się kręcić przy pomocy małego śrubokręta ;)

A jest coś takiego na pewno bo już z bratem próbowałem tym kręcić ale szczerze mówiąc nic nie dało. Nazywa się to VOLTAGE (jest przekręcone na maksa w lewo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy minus zasilania wzmacniacza masz także z karoserii ( masy ) ? Kręciłeś gdy sprzęt był uruchomiony i leciała muzyka z dobrą linią basową ?

 

OUTSIDE (+), INSIDE (+)...

 

Błagam.. odrobinę spostrzegawczości bo o znajomości podstaw języka nie wspomnę ;)

 

 

PS - napisz z jakim wzmacniaczem to współpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...