Skocz do zawartości

Ktory byl by lepszy ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Morel Tempo 6. Tweetery bardzo wyważone, delikatne, nie kujące w uszy. Woofer mocny, z porządnym kopem. Można pogrzebać w zwrotnicy, troszkę ją poprawić :)

 

HSK 165. Dla mnie? Nigdy, prądożerne, tweeter jest akurat ok, bo lubię takie, woofer znacznie gorszy niż w R6a i Tempo 6, ale cena HSK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie uzyskasz tutaj jednej konkretnej odpowiedzi typu "kup te i juz". Wszystkie te glosniki o ktorych mowa beda graly dobrze, po prostu brzmienie jednych bardziej odpowiada jednym a innych innym. Bez posluchania nie wybierzesz w 100% idealnych dla siebie. Prawda jest tez taka ze nie robisz zabudowy HI-END wiec nie wiem czy jest sens az tak sie nad tym rozwodzic. Proponuje Ci HSK ze wzgledu na to ze sa bezkonkurencyjne jesli chodzi o cena/jakosc a pieniadze ktore Ci zostana doloz do dobrego wytlumienia drzwi i bedziesz zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzyskasz tutaj jednej konkretnej odpowiedzi typu "kup te i juz". Wszystkie te glosniki o ktorych mowa beda graly dobrze, po prostu brzmienie jednych bardziej odpowiada jednym a innych innym. Bez posluchania nie wybierzesz w 100% idealnych dla siebie. Prawda jest tez taka ze nie robisz zabudowy HI-END wiec nie wiem czy jest sens az tak sie nad tym rozwodzic. Proponuje Ci HSK ze wzgledu na to ze sa bezkonkurencyjne jesli chodzi o cena/jakosc a pieniadze ktore Ci zostana doloz do dobrego wytlumienia drzwi i bedziesz zadowolony.

 

 

Oturz zgodze sie z toba z tym co piszesz , to jest fakt ze trzeba by bylo przesluchac je i dobrac cos pod siebie , zrozumiale tylko widzisz ktos moze ma takie glosniki slyszal je i moze opisac jak graja a to moze mi pomoc i porownac mniej wiecej co i jak . Co do wyciszenia drzwi to jak pisalem wczesniej sa wygluszone-wytlumione jak kto woli zgodnie ze sztuka CA , tak jak byc powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne zapytac nie zaszkodzi jednak uwazam ze ciezko bedzie Ci dobrac cos po opiniach. Dziwia mnie tez zestawienia glosnikow za 300-400zl z HSK ktore kilka m-cy temu kosztowaly 700-800 (niektorzy nadal po tyle je sprzedaja). Co z tego ze ich cena spadla skoro to dalej wysoka polka i skoro Tempo 6 przewyzsza Twoj budzet to wspomniane kilka m-cy temu HSK tez bys nie bral nawet pod uwage bo jeszcze bardziej by przewyzszaly budzet. Wystarczy poczytac stare posty z czym byly kiedys porownywane HSK dlatego nie rozumiem dlaczego teraz porownuje sie je z glosnikami o klase albo dwie nizej, tylko dlatego ze potanialy bo wyszedl nowszy model?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne zapytac nie zaszkodzi jednak uwazam ze ciezko bedzie Ci dobrac cos po opiniach. Dziwia mnie tez zestawienia glosnikow za 300-400zl z HSK ktore kilka m-cy temu kosztowaly 700-800 (niektorzy nadal po tyle je sprzedaja). Co z tego ze ich cena spadla skoro to dalej wysoka polka i skoro Tempo 6 przewyzsza Twoj budzet to wspomniane kilka m-cy temu HSK tez bys nie bral nawet pod uwage bo jeszcze bardziej by przewyzszaly budzet. Wystarczy poczytac stare posty z czym byly kiedys porownywane HSK dlatego nie rozumiem dlaczego teraz porownuje sie je z glosnikami o klase albo dwie nizej, tylko dlatego ze potanialy bo wyszedl nowszy model?

 

Powiem ci ze tez tego nie ogarniam i te HSK u jednych mozna kupic za 300 u innych za 700 , ceny sa rozne . Tempo przewyzsza moj budzet i ich nie biore pod uwage ale z uwagi ze HSK cenowo porownywalne byly do tempo i nie ktore nadal sa i one wlasnie zwrocily moja uwage bo mozna powiedziec ze sa w porownywalnej klasie co tempo , a ze teraz ceny tych glosnikow spadly to tak sobie mysle ze wyzsza klasa tak spadla cenowo to czemu by nie , i czy mozna by bylo w nie inwestowac . A wydajac 800 na tempo lub 300 na HSK i w rezultakie uzyskac podobne brzmienie (porownujac te glosniki) to zdecydowanie wolabym HSK z uwagi na cene , bo po co wydawac 400 zl wiecej jak za 300 mozna miec zestaw w tej samej klasie co tempo.Tak sobie mysle , namacilem troche moze ale moze zrozumiale hehe :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze cena poleciala w dol bo wyszedl nowy model i on kosztuje 800zl. Nie wiem jaka jest roznica miedzy starym a nowym (poza nowoczesniejszym wygladem) ale mysle ze nie jakas wielka. Niektorzy maja stare HSK za 800 chyba jeszcze ze starego sortu. Te za 300 napewno nie sa od polskiego dystrybutora ale bym juz o tym na forum obszerny temat i nikt nie byl w stanie udowodnic ze te za 300 to jakies podroby czy cos. Sam mam takie (na razie leza na polce i czekaja na montaz) i bylem w CA i wizualnie porownywalem je bo mieli tam ale tylko same woofery (po 450zl) i wygladaja w 100% identycznie. Tak dla ciekawosci to bede je podlaczal pod EP4 czyli podobnie jak Ty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze cena poleciala w dol bo wyszedl nowy model i on kosztuje 800zl. Nie wiem jaka jest roznica miedzy starym a nowym (poza nowoczesniejszym wygladem) ale mysle ze nie jakas wielka. Niektorzy maja stare HSK za 800 chyba jeszcze ze starego sortu. Te za 300 napewno nie sa od polskiego dystrybutora ale bym juz o tym na forum obszerny temat i nikt nie byl w stanie udowodnic ze te za 300 to jakies podroby czy cos. Sam mam takie (na razie leza na polce i czekaja na montaz) i bylem w CA i wizualnie porownywalem je bo mieli tam ale tylko same woofery (po 450zl) i wygladaja w 100% identycznie. Tak dla ciekawosci to bede je podlaczal pod EP4 czyli podobnie jak Ty.

 

 

jak masz jakis link do tego tematu o HSK co wspomniales tu ze byl oddzielny temat to wyslij mi poczytam cos i dowiem sie wiecej o tym modelu , z gory byl bym wdzieczny . No i czekam od ciebie na relacje gdy juz podlaczysz to bo u mnie tym samym zasilanie bedzie tylko u mnie podzielone jest na dwu kanalowy wzmak ale o tej samej mocy rms co u ciebie w cztero kanalowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jedno pytanko znacznie odbiegające od tematu ale nie będę zakładał nowego tematu bo to nie ma sensu, okey to przejdę do sedna sprawy kupiłem maty do wygłuszenia drzwi STP SILVER SOLUTION, i chciałem się zapytać czy to dobre maty czy jakieś gówno i czy nie przepłaciłem?

Kupiłem te u tego kolesia.

 

STP SILVER SOLUTION

http://allegro.pl/stp-silver-solution-wysokiej-klasy-maty-na-sztuki-i1472599551.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jedno pytanko znacznie odbiegające od tematu ale nie będę zakładał nowego tematu bo to nie ma sensu, okey to przejdę do sedna sprawy kupiłem maty do wygłuszenia drzwi STP SILVER SOLUTION, i chciałem się zapytać czy to dobre maty czy jakieś gówno i czy nie przepłaciłem?

Kupiłem te u tego kolesia.

 

STP SILVER SOLUTION

http://allegro.pl/stp-silver-solution-wysokiej-klasy-maty-na-sztuki-i1472599551.html

 

Maty na wielu aukcjach sa w podobnej cenie a najczesciej w tej samej , tutaj sie roznia koszty wysylki tych mat , jakis czas temu wygluszano mi w drzwi w samochodzie wlasnie tymi samymi matami , efekt zadowalajacy moge smialo powiedziec ze te maty sa bardzo dobre i w wielu warsztatach CA zajmujacymi sie wyciszaniem dzrzwi stosuja te wlasnie maty mozesz byc spokojny i pewny zakupu , teraz tylko czekaja cie prace nad ich wygluszeniem do tego warto sie przylorzyc i poswiecic czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, będę wygłuszał drzwi dopiero jak kupie nowe głośniki, na maty dostałem atrakcyjny rabat to wziąłem, jeszcze się chciałem zapytać czy tak na sucho się je klei czy może lepiej jeszcze jakiś preparat dać albo coś?

 

Co do klejenia mat wysylam ci link jak to sie robi krok po kroku ( w linku akurat podane sa inne maty gorszej jakosci ale postepowanie z nimi jest takie samo),po zapoznaniu sie z tym bedziesz wiedzial co i jak robic i dobrze zrobic , pamietaj aby wykleic wewnetrzna i zewnetrzna stone drzwi.

http://www.auto-swiat.pl/1-wyciszanie-auta-krok-po-kroku-zobacz-jak-skutecznie-poprawic-komfort-podrozowania/1

 

 

nie no szok czego to ludzie nie napisza , pustka w glowie po tej poezji i nadal nie wiem na co sie zdecudowac ( podejzewam ze im bardziej sie drazy temat tych HSK tym bardziej ludzie sie do nich uprzedzaja)

 

Dobra temat zestawu przedniego uwazam za zamkniety , zdecydowalem sie na RAINBOW SLX265 DELUXE , mam nadzieje ze dobrze wybralem i bede zadowolony ? wielkie dzieki wszystkim za opinie przydaly sie :rolleyes:

 

Nie zakladajac nowego tematu ma kolejna prosbe co do wzmaka do nich mam , wolny HERTZ EP2 jak wspomnialem wczesniej czyli 2x60 RMS 4 ohm , przydal by sie lepszy piecyk pod te glosniki i tu zastanawiam sie nad takim CARPOWER POWER 4/400 4x100 Rms 4 ohm i 2x320 Rms w mostku 4 ohm , no i moja prosba jest taka jak nie ten to jaki inny 4 kanalowy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy szukasz czegos mocniejsego czy lepszego , ile masz na to kasy i czy szukasz tylko nowek ?

 

 

zestaw przedni ktory wybralem i zamowilem ma 100 rms przy 4ohm (wzmak jaki mam wolny w aucie to 2x60 rms przy 4ohm) , i chce cos mocniejszego do tego zestawu tak jak w przypadku tego carpower'a ktory ma 4x100 rms przy 4ohm , no i raczej nowki do zaluszmy 700 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to moze ktos inny pomoze bo to nie moja bajka , choc tez mam zestaw z przodu 100wat rms to jednak wzmak o takiej mocy nijak sie sprawdzil w porownaniu z obecnym 2x60wat a nowek nie kupuje bo to dla mnie strata kasy... Ale napewno sie ktos znajdzie kto w tej kasie cos znajdzie mi jedyne co przychodzi do glowy to szeroko chwalony i polecany Phase RS4.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to moze ktos inny pomoze bo to nie moja bajka , choc tez mam zestaw z przodu 100wat rms to jednak wzmak o takiej mocy nijak sie sprawdzil w porownaniu z obecnym 2x60wat a nowek nie kupuje bo to dla mnie strata kasy... Ale napewno sie ktos znajdzie kto w tej kasie cos znajdzie mi jedyne co przychodzi do glowy to szeroko chwalony i polecany Phase RS4.

Pozdrawiam

 

to w takim razie temat wzmacniacza pod glosniki rainbow 100 rms dalej jest otwarty , czekam na porady jaki by byl lepszy mocowo od tego co mam teraz , glownie interesyje mnie ten http://allegro.pl/carpower-power-4-400-4x160w-rms-sklep-mlawa-i1465842853.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glownie interesyje mnie ten http://allegro.pl/ca...1465842853.html

 

Jestes nim zainteresowany bo jest "mocny" i tu jest spory blad ;)

 

Juz jak ma byc nowy i chcesz tyle kasy na to wydac to kup cos w miare dobrego a nie takiego chinskiego plastika...

 

 

Jaki piec to juz masz tu jasno napisane Phase RS4 - http://allegro.pl/phase-evo-rs4-4x100w-rms-2x325w-rms-nowy-i1487254770.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...