Skocz do zawartości

Ktory byl by lepszy ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wymienic zestaw odseparowany na cos bardziej efektywnego , cos co potrafi zejsc nisko , by bylo efektywne i muzykalne a tweetery nie kuly w uszy i aby zestaw gral tzw cieplo . No i mam problem w doborze czegos co by spelnialo moje wymagania nie mowie ze wszystkie ale zeby zestaw gral przyjemnie i tu kto sie zna wie o co chodzi , zestaw oczywiscie zasilany bedzie przez wzmak tak wiec mocy mu nie zabraknie nie to co samo radio bo do tego typu instalacji przekonany nie jestem (bez obrazy dla innych)

 

No i wybralem kilka takich zestawow :

1. Hertz ESK 165

2. HERTZ HSK 165

3. MOREL MAXIMO 6.2

4. Rainbow SAX 265.20

5. RAINBOW SLX 265 DELUXE

6. HIFONICS ZSI-6.2C

7. HIFONICS TS-6.2C

 

Mam sentyment do hertz-ow robia naprawde dobre glosniki , no i prosba moja jest tak jaki byscie zestaw proponowali , jaki po czesci a moze w pelni spelnial by moje oczekiwania

 

czekam na wasze opinie i porady bo moze ktos ma takie lub slyszal

 

:help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i wybralem kilka takich zestawow :

1. Hertz ESK 165

 

Miałem u siebie ESK dla mnie dobry dół ale góra za bardzo krzykliwa, trzeba dłubnąć zwrotkę,chyba ze robisz aktywkę.

O HSK niebędę pisac gdyż jest mnóstwo informacji na temat tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych wybrałbym Hsk lub Sax-y. Zależy jeszcze pod jakim radiem i wzmacniaczem będą pracować bo przy złym dobraniu tych elementów tweeterki z tych zestawów nie będą przyjemne.

 

Zdecydowanie preferuje rainbowa ze wzgledu na milszy dla ucha dol, a kopa temu zestawowi tez nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to pomoze to radio jakie jest to model ALPINE CDA-105Ri , natomiast wzmak ktory bedzie zasilal zestaw to HERTZ EP 2 2x60 W RMS Przy 4 Ohm , drogi taki sam HERTZ napedza mi HERTZ ES 200 , 200 W RMS 4 Ohm w mostku , ten sub stanowi wypelnienie zestawu przedniego ktory chce nabyc , tak wiec jak wspomnialem zeby byl przyjemny dla ucha kick dosc dynamiczny i aby mogl zejsc nisko tweeter zeby sie go dalo sluchac , zeby nie byl za ostry (wiem ze glosniki trzeba wygrzac zeby sie rozegraly) no zeby przyjemnie sie tego sluchalo no i bylo to efektywne no i czasem zeby dalo narobic halasu :rolleyes: , dzwi mam profesionalnie wyciszone wiec to plus dla glosnikow , no wiec tak sie to przedstawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ostre tweetery w połączeniu z Alpiną CDA i Chińskim wzmacniaczem mągą wywołać bule głowy

 

a praktykowales ta metode w podlaczeniu czy jedziesz z opinia slyszana z innych forach o CA :rolleyes: pytam z grzecznosci bo chce trafic w dobry zestaw zeby cieszyc sie odtwarzanym dzwiekiem i jego jakoscia , no i aby czasem narobic chalasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O RAINBOW SLX 265 DELUXE mogę się wypowiedzieć bo mam. Grają u mnie pod Kac 921. Jeżeli chodzi o woofer to mi osobiście się podoba. Według mnie ma naprawdę mocnego kopa i potrafi zejść dość nisko. Jeżeli chodzi o tweetery z tego zestawu, to według mnie mogłyby być ciut łagodniejsze i takie... bardziej detaliczne? Podsumowując, woofer oceniam na 4+/5 a tweeter na 3/5. Myślę, że SAXy grają podobnie, ale nie wiem tego bo ich jeszcze nie słuchałem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wiem skad jestes bo znam ten setup z innego forum. Wszyscy chwala sobie SAXa, ale zeby dol byl w HSK natarczywy az? Tez mialem swego czasu dylemat ale jednak wybralem HSK

 

No wlasnie ja taki mam dylemat nie wiem co wybrac , powiedz wiecej cos o tych HSK skoro masz to jakie wrazenia , warto inwestowac w te hertz-y , u ciebie graja pod radiem czy pod wzmakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy Hifon, którego wymieniłeś jest porażką. Drugi pewnie też.

 

Jak chcesz mieć porządne pierd..nięcie to kup sobie Tempo 6. Wczoraj je zamontowałem, mają kopa.

Montowałem w Megane II HSK 165 i nie grały aż tak ciekawie jak Morele, powiedziałbym, że to była przepaść.

 

Troszkę offtopu, woofery z zestawu Vibe Slick 6 comp bardzo mile mnie zaskoczyły, one na prawdę dobrze grają ;) A zestaw za 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze padaja rozne propozycje i opinie , czytam i tak przekonuje sie do rainbow-a i morela , a jak napisalem wczesniej to mam sentyment do hertz-ow o hsk roznie mowia jednie dobrze drodzy zle ale kazdy inne upodobania ma o esk slyszalem jak dotad same superlatywy wiec co myslicie jak bym w nie sie zaopatrzyl(tym bardziej ze zasilanie bedzie wzmakiem HERTZ EP2 i w polaczeniu moze tych samych komponentow moze byc ciekawy efekt jaki oczekuje ?) , ponoc tez maja pierd....cie :rolleyes: co by mnie cieszylo bo lubie czasem glosno posluchac , jednyhm slowem jakis pozadny zestaw przedni do 500 no 600 pln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no pustka w glowie i totalny metlik :mur: ale nic czekam jeszcze na wypowiedzi moze ktos ma jakis zestaw z wymienionych i napisze jak gra i czy da sie tego czysto z niezlym kopem posluchac no i czasem zrobic halas

 

wczesniej tez ten problem mialem w doborze glosnikow i nie bylem zadowolony nie chce powturzyc bledu i ogarnac jakis konkretny zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...