Skocz do zawartości

Helix A4


pkdom1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś może mógłby wyraźić opinię nt. wzmacniacza Helix A4. Obecnie mam Helix'a HXA 400 MK2 a chciałbym zasilić nowy system, który zamierzam zamontować w samochodzie. Przód Morel Dotech Ovation 6 lub Rainbow SLC + Sub RF 2P 30 cm. Czy ten wzmiazniacz podoła pod Morelami czy potrzebuję większy zapas mocy. Muzyka której słucham to głównie club, pop ale lubie też włączyć spokojniejsze kawałki typu Kenny G itp. Każda opinia w tym temacie będzie cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkdom1, najlepiej jakbyś podjechal na warszawskiego spota, umówił się z którymś z chłopaków co ma ten piec i odsłuchał.

 

miałem A4 dwa egzmplarze, tj miałem jednego i sprzedałem później mi go brakowało bo ciężko było znaleźć następce w tej kasie wiec kupiłem sobie ponownie :)

 

wzmak gra tak jak lubie czyli wszystko poukładane ładnie i jak należy, nic sie nie wyrywa - niemiecki ordung.

piekna, krystaliczna (nie mylić z ciepłą) góra lekkość swoboda i powietrze a zarazem dyscyplina i mega energia. takim go zapamiętałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zmieniła się sekcja zasilania (przetwornica, inne trafa, wiecj kondków jako bufor) czyli w sumie wzrosła wydajność prądowa. Może coś jeszcze ale ... W skrócie H500 i HXA 500 MKII powinny być mocniejsze przy obciążeniu wszystkich kanałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku górę zasilał mi Alpine 3532, a obecnie gra właśnie H500 Espirit, różnica jest jak na moje gumiaste ucho kolosalna :zawstydzony: Pytanie, jak wypada na tle H500 np jakiś audio art 70.2 itd oraz Soundstream Rubicon np 302?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
JA swego czasu szukałem tu odpowiedzi czy wybrać P400 czy A4. Trafił mi się idealny P400 w dobrych pieniądzach i kupiłem. Szczerze mówiąc bardzo mnie ciekawi jak wypadł by A4. Jak uzbieram wystarczającą sumę i trafi się okazja to pewnie zakupie i sprzedam tego "gorszego" wg mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej zależy na opinii ludzi którzy mieli przyjemność słuchać Supremo pod Helix'em A4. To dość orientalny zestaw z tego co zauważyłem śledząc internet :)

 

Nie wiem czy pytasz o komplet Supremo czy o samą górę.

Piccolo pod A4 cyka u mnie - jest jeśli chodzi o górę bardzo przyjemnie - szczegółowo, namacalnie, przejrzyście, lekko. Scena jest poukładana na tyle, że nie palę się do ustawienia czasówek (aktywka z HX-d2 - wcześniej 9835 - przepaść)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby coś napisać bo kupiłem właśnie P400 jest w drodze z dojcza, chętnie posłucham opinii jaki on niedobry. :zalamany:

 

No i co? Przytulić Cię mamy czy co? :zawstydzony: Łączymy się z Tobą w bólu :rozpacz:

Na pocieszenie test P400 z "auto hi-fi" http://www.testberichte.de/p/helix-tests/p400-testbericht.html

i test A4 http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_helix_a4_competition_p26511.html

 

Co ciekawe to w niemcowni oba kosztują tyle samo. Po 699 EURO. http://www.ars24.com/Verstaerker/Helix-norewrite-div-page-2.html

 

A tu u nas chyba Adamu miał oba i o nich pisał. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co? Przytulić Cię mamy czy co? :zawstydzony: Łączymy się z Tobą w bólu

Eeee tam :wink: to był jak najbardziej zakup kontrolowany stałem przed wyborem właśnie tych dwóch bo są w podobnej cenie, a nawet "P" lata na ebayu w używce drożej od brata. Być może coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrócie P400 w porównaniu ma lepszy bas od A4 (lepiej kontrolowany, bardziej żywy i kolorowy) i tyle co ma lepszego od A4. choć te różnice aż tak duże nie są. w subiektywnych wrażeniach to moje sugestie są następujące, chcesz mieć ogień w aucie rock'ndrol bierzesz P400 chcesz mieć kwartet smyczkowy i lepszą możliwość lokalizacji pozornych źródeł dźwięku montujesz A4. choć rocka na a4 też sie słucha z przyjemnością. oba piece są bardzo dobre. polecam np p400 na suba dwucewkowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrócie P400 w porównaniu ma lepszy bas od A4 (lepiej kontrolowany, bardziej żywy i kolorowy) i tyle co ma lepszego od A4. choć te różnice aż tak duże nie są. w subiektywnych wrażeniach to moje sugestie są następujące, chcesz mieć ogień w aucie rock'ndrol bierzesz P400 chcesz mieć kwartet smyczkowy i lepszą możliwość lokalizacji pozornych źródeł dźwięku montujesz A4. choć rocka na a4 też sie słucha z przyjemnością. oba piece są bardzo dobre. polecam np p400 na suba dwucewkowego

 

O widzisz, konkretnie i na temat :super:

Na forumach zagranicznych podobne opinie czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...