Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz do hertz DSK 165 + DCX690 w Grande Punto


Rav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drodzy Forumowicze,

 

To mój pierwszy post na tym Forum więc proszę o wyrozumiałość w kwestiach formalnych.

 

Chciałem Was proisć o pomoc w doborze wzmacniacza do mojego audio w samochodzie. Posiadam Fiata Grande Punto 1.4.

Do tematu audio podszedłem w częściach - mam zmienione głośniki, dorobioną półkę i wymienione radio.

Hertz DSK 165 (przód), Hertz DCX 690 (tylnia półka),radio to Blaupunkt Hamburg MP68.

 

Całość gra całkiem nieźle - chyba na swoim poziomie cenowym - no przynajmniej w mojej ocenie. Razi mnie odrobinę płaski bas, chociaż to może być specyfiką tych głośników Hertza (spotkałem się z takimi opiniami).

 

Czytałem również że zainstalowanie wzmacniacza powinno porawić brzmienie - niezależy mi na większej głośności bardziej na poprawie brzmienia.

 

Cechy, które chciałbym mieć w tym wzmacniaczu to:

-4 kanały

-odpowiednia moc do w/w głośników

-kompaktowe rozmiary (chciałbym aby trafił pod fotel, lub w każde inne polecane przez Was miejsce poza bagażnikiem ;)

 

Moglibyście polecić jakis model o w/w cechach ?

 

 

Preferowałbym sprzęt używany ze względu na koszty.

 

Z góry dzięki za posty - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razi mnie odrobinę płaski bas, chociaż to może być specyfiką tych głośników Hertza (spotkałem się z takimi opiniami).

A drzwi przyszykowałeś? Bo nic na ten temat nie napisałeś a to pewnie jest przyczyna płytkiego basu. Wiem z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi niestety gołe zostały - chciałem wziąść się za to po wstawieniu wzmacniacza - czy raczej odwrócić kolejność ?

 

"Gołe" tzn. nie są wyciszone tak jak być powinne - fabrycznie mają już jakieś tam wytłumienia, jednak pewnie daleko im do profesjonalego wykończenia.

 

A w okolicach wykańczania drzwi - nie udało mi się znaleźć drewnianych dystansów - jeden producent odpisał że takich nie robią. Czy materiał dystansów przy całościowym wyciszaniu drzwi będzie miał jakiś zasadniczy wpływ ?

 

a co do wzmacniacza znalazłem Philipsa DAP650 - czytałem ciekawe opinie o nim - sądzicie że warto, czy lepszy ten Alpine ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wzmacniacza znalazłem Philipsa DAP650 - czytałem ciekawe opinie o nim - sądzicie że warto, czy lepszy ten Alpine ?

To ten sam wzmacniacz w dwóch różnych obudowach. Dopiero po wygłuszeniu drzwi możesz liczyć na bas. A głośniki w półce powinny też posiadać obudowę(kolumnę), aby się nie uszkodziły i dały bas. Ile masz na wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego nie wiedziałem o tych wzmacniaczach.

Co do półki - nie da rady żeby je obudować ;) Co do poduszki powietrznej, muszą sobie radzić bez - uszkodzić się nie powinne. Muzyki słucham raczej spokojnie więc powinno być ok.

 

Co do budżetu - myślałem tak ok 200 - tzn. chciałbym dobrać odpowiedni, nie za tani, nie za drogi.

 

p.s. byłem właśnie sprawdzić miejsce pod fotelem..masakra - tam sie praktycznie nic nie zmieści :( - chyba że wzmacniacz należy zamocować do siedziska od spodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam wzmacniacz w dwóch różnych obudowach

...

No tego nie wiedziałem o tych wzmacniaczach.

:kijemgo: ja tez nie przyznam szczerze... A w lapach mialem obydwa :P

 

byłem właśnie sprawdzić miejsce pod fotelem..masakra - tam sie praktycznie nic nie zmieści :( -

Bo to chyba najgorsze z mozliwych miejsc, błoto, wilgoć i kopniaki...

 

Ne wapomne juz o tym ze fotel przesuwasz a w tym momencie o zwarcie po czasie nie trudno...

 

A głośniki w półce powinny też posiadać obudowę(kolumnę), aby się nie uszkodziły i dały bas.

skoro juz tam sa i nie zamierzasz kombinowac z subem to chociaz zastosuj im zwronice pasywna aby nie graly pelnym pasmem...

 

Dla pieca mozna zawsze podniesc czesc podlogi aby nikomu w niczym nie przeszkadzal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi, że 3554 to bliźniaczy model DAP 600 a nie DAP 650 za co i tak nie dam sobie głowy obciąć, bo to info z internetu. Sorki za wprowadzenie w błąd. Jeśli chodzi o DAP 650 to gra bardzo przyjemnie, a zwłaszcza za pieniądze za jakie można go dzisiaj nabyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

próbowałem znaleźć takiego twistera - widzę że to trudno dostępny kąsek na rynku wtórnym.

 

a w sumie to jeszcze się zastanowię nad umieszczeniem wzmacniacza we wnęce na koło zapasowe - to muszę jeszcze pomierzyć.

 

Więc poszukam wzmacniacza - w klasie tego Alpine, bądź Philipsa - dzięki serdeczne za pomoc.

 

Chciałem odrazu dopytać o dwie kwestie, które poruszyliście:

1.zwrotnica

2.wygłuszenie drzwi

 

ad.1 miałaby to być zwrotnica - filtr górnoprzepustowy dla określonej częstotliwości - dobrze Was zrozumiałem ?Znalazłem taką ustawioną na 80 Hz - czy to odpowiedni próg ?

 

swoją drogą w radiu mogę regulować różne zakresy - głośniki według danych przetwarzają od ok 50 Hz, mam regulację na poziomie 60 Hz i to słychać w samochodzie..nie szkoda tych częstotliwości-przy obcięciu przy 80 Hz ?) a praktycznie wszystkie zwrotnice z progiem poniżej 80Hz znalazłem już dolnoprzepustowe - co w moim przypadku będzie bez sensu.

 

Po zastosowaniu wzmacniacza - praktycznie można to załatwić regulacją częstotliowści odcięcia na zwrotnicach wbudowanych we wzmacniacz - efekt będzie taki sam, prawda?

 

ad.2 czy wygłuszenie drzwi daje zauważalny efekt w brzmienie - mieliście okazję porównać to w swoich instalacjach przed i po wygłuszeniu - czy wszyscy od razu załatwiali temat kompleksowo ?

 

p.s.na odpowiedź w sprawie fabrycznego subwoofera czekam już od prawie roku - w takim tempie działa Fiat w polsce - na rynku wtórnym nie znalazłem takich egzemplarzy - a normalna skrzynia odpadła ze względu na rozmiaru i "użytkowy" charakter bagażnika ;)

 

Z góry dzięki za dalsze wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s.na odpowiedź w sprawie fabrycznego subwoofera czekam już od prawie roku - w takim tempie działa Fiat w polsce - na rynku wtórnym nie znalazłem takich egzemplarzy - a normalna skrzynia odpadła ze względu na rozmiaru i "użytkowy" charakter bagażnika ;)

A jaki problem sklepać taka skrzynke w tamto miejsce i olać ten hiper drogi serwis? Poszukac 6' albo 8' suba?

 

 

 

 

 

 

ad.2 czy wygłuszenie drzwi daje zauważalny efekt w brzmienie - mieliście okazję porównać to w swoich instalacjach przed i po wygłuszeniu - czy wszyscy od razu załatwiali temat kompleksowo ?

A jak sądzisz? Nie było by tego pytania gdybyś zadał sobie deczko trudu i poszukał na forum...

 

Po zastosowaniu wzmacniacza - praktycznie można to załatwić regulacją częstotliowści odcięcia na zwrotnicach wbudowanych we wzmacniacz - efekt będzie taki sam, prawda?

 

Prawda.

 

 

Zapraszamy w te niedziele na spot- podziemny parking Ikea w kacowicach to bedziesz mogl sie przekonać co chociażby daje wygłuszenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem sklepać taka skrzynke w tamto miejsce i olać ten hiper drogi serwis? Poszukac 6' albo 8' suba?

 

Witam, no tylko po co klepać skrzynkę - skoro każda gotowa kupiona, bądź zrobiona zagra lepiej niż taka wkładka - taka fabryczna przynajmniej by pasowała na wymiar - byłaby droga ale pasująca.

Nie no temat subwoofera niestety odpuściłem - ze względu na mały bagażnik, i potrzeby przewozowe.

 

A jak sądzisz? Nie było by tego pytania gdybyś zadał sobie deczko trudu i poszukał na forum...

Pytanie zadałem z pełnym rozmysłem - o różnicę przed i po, bo chodziło mi o to czy miał ktoś zestaw, a potem wygłuszył drzwi - czy raczej wszyscy załatwiali temat kompleksowo i odrazu wstawiając wzmacniacz, itp. wygłuszali drzwi. no ale ok - pytanie może i średnio trafne, bo wszyscy co wygłuszyli sobie chwalą ;)

 

Zapraszamy w te niedziele na spot- podziemny parking Ikea w kacowicach to bedziesz mogl sie przekonać co chociażby daje wygłuszenie...

 

No właśnie obawiam się że na takim spocie będę mógł posłuchać od razu dobrego nagłośnienia, a nie tylko wygłuszonych drzwi ;) Niemniej jeśli tylko mi się uda podjadę na ów spot.

 

A bazując na informacjach od Was - raczej oddam samochód do wygłuszenia drzwi, i ewentualnie zamontowania wzmacniacza we wnęcę na koło zapasowe. Postaram się zdobyć tego Philipsa DAP650.

 

Możecie polecić jakiś punkt, który zajmuje się tym porządnie z okolic Katowic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no tylko po co klepać skrzynkę - skoro każda gotowa kupiona, bądź zrobiona zagra lepiej niż taka wkładka

A ja jestem przekonany ze kazda zrobiona zagra lepiej od tej oryginalnej która pewnie jest plastikowa...

 

Postaram się zdobyć tego Philipsa DAP650.

Jesli juz uparles sie na Philipsa to szukaj 600, ma wydajniejsza przetwornice...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem przekonany ze kazda zrobiona zagra lepiej od tej oryginalnej która pewnie jest plastikowa...

 

Dokładnie.

 

Jesli juz uparles sie na Philipsa to szukaj 600, ma wydajniejsza przetwornice...

 

Nawet nie że się uparłem, recenzje, z Waszymi włącznie wydały mi się pochlebne, a poziom wzmacniacza odpowiedni jak dla początkującego ;)

Znalazłem jeszcze:

Sony xm5540

Blaupunkt GTA 475

Blaupunkt GTA 4 special 750 W

No i oczywiście polecane przez Was Alpine - ale tych też jest mało na allegro.

 

Co sądzicie o tamtych propozycjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twistery sa tylko popytac o nie trzeba widuje je co jakis czas, moze nie 4ch ale 2jki sa napewno. Dla mnie akurat Twister sie nie sprawdzil ale to moje zdanie. I nie mysl o Blaupunkcie wcale, poszukaj lepszych piecy! Masz pare fajnych Audisonow VR w sprzedajni ktore mozna by sprobowac sobie posluchac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twistery sa tylko popytac o nie trzeba widuje je co jakis czas, moze nie 4ch ale 2jki sa napewno.

Do 4 głośnikó lepiej mieć 4 kanałowy wzmacniacz, czy można podpinać lewy-prawy na 2 ch ?

I nie mysl o Blaupunkcie wcale, poszukaj lepszych piecy!

A mogę prosić o rozwinięcie tej kwestii... rozumiem że cyferki-cyferkami, a każdy wzmacniacz ma pewnie charakterystyczną barwę - tego niestety nie znam w car audio - a czym sobie BP zasłużyły na tak złą opinię?

 

Rozumiem że proponujecie Alpine - znalazłem ALPINE MRP-F257 jest to lepsza propozycja niż ten 3554 ? 5 kanału na 99% i tak nie wykorzystam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem ALPINE MRP-F257

nie, jesli juz chcesz nowsza alpine to szukaj w v-12, nowy asortyment wzmacniaczy to juz jednak nie to samo...

 

A mogę prosić o rozwinięcie tej kwestii... rozumiem że cyferki-cyferkami, a każdy wzmacniacz ma pewnie charakterystyczną barwę - tego niestety nie znam w car audio - a czym sobie BP zasłużyły na tak złą opinię?

Jedyne sensowne blaupunkty to seria velocity (stara czarna i nowsza biala).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...