Skocz do zawartości

nie gra jeden głośnik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w moim zestawie radio sony gtx55ip i wzmacniacz JBL DA-??? 4ch (sprawdze później) przestał mi grać jeden głośnik z przodu.

Wygląda to tak nie gra mi zawsze jeden głośnik.

 

Na początku było to zrobione tak:

 

Jedna strona w mostku na przednim kanale + druga strona też w mostku na tylnym + kable sygnałowe wpięte na Front i chyba to grało ok. Mówię chyba bo spalił się bezpiecznik pod maską ze względu na brawurę z jaką pod wpływem alkoholu podłączyłem całość.

 

Dzisiaj po zakupie bezpiecznika nie działa mi to od nowa.

Ani te dwa mostki na front i rear, ani wpięte obok siebe w częsci front. Tzn cały czas gra tylko na jeden głośnik.

Żeby mi grały 2 strony (robię po 500 km dziennie teraz i to strasznie drażniło) podłączyłem oba głośniki jako jeden mostek pod 2ch na Front.

 

Dzieje się temu sprzętowi jakaś wielka krzywda?

 

Co się zepsuło? Nowe kable? Wzmacniacz? Czy radio a raczej jego wyjście na wzmacniacz? Bo więcej chyba opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys poczytał troszkę forum to zapewne uniknąłbys błędów jakie popelniasz to jest jedna sprawa, a druga to kto na bani podłącza sprzet tym bardziej jesli jest laikiem w tej dziedzinie. :zakrecony: Wogóle co to za podlączanie glosników pod mostek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie? Na fazie można

Wiesz oczywiscie mozna podłączac ale wszystko w zdrowym rozsądku. Ale także można spalic instalacje przy złym podlączeniu a nawet autko.

Co się zepsuło? Nowe kable? Wzmacniacz? Czy radio a raczej jego wyjście na wzmacniacz? Bo więcej chyba opcji nie ma.

Pytanie jak to wszystko podłączyłes?

Pewnie dałes w palnik na radiu i głośnik niewytrzymał tym bardziej ze spiełes je w 2ohm,pewnie podbicia masz poustawiane i niestety upaliles glosnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się zepsuło? Nowe kable? Wzmacniacz? Czy radio a raczej jego wyjście na wzmacniacz? Bo więcej chyba opcji nie ma.

To może wartało by samemu sprawdzić hm? Na odległość Ci tego nie sprawdzimy. I nie pisz tu o alkoholu bo chyba nikomu tym tu nie imponujesz, no prawie nikomu stochus :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy na jakiej bani to podłączałeś hahahah bo jeżeli na dużej to dziwie się że w ogóle coś działa hehe Napisz dokładnie albo zrób foto jak to jest podłączone bo tu na pewno leży wina w podłączeniu tylko czy nie spaliłeś przypadkiem wzmaka albo głośników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z alkoholem to miał być żart mający na celu ukrycie mojej niewiedzy w temacie bądż gapiostwa.

 

Nie odchodziły żadne ekscesy z rozkręceniem sprzętu "na maksa".

 

Tak czy inaczej z głośnikami jest wszystko ok bo grać grają. Nie da się tylko tego podłączyć jakoś normalnie.

Nie mam drugiego zestawu ani kabli ani wzmaka żeby to sprawdzić a auto jest po części rozebrane i średnio się nim będzie jeździć żeby gdzieś potestować.

 

CO do parametrów wzmaka jak i głośników to jedno i drugie miało być 4 Ohm.

 

Jutro będę rzeźbił dalej bo widze, że średnio mam szanse na pomoc tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie od poprawności (bądź jej braku) połączenia, możesz spróbować zamienić miejscami wtyki kabli - najpierw RCA, później głośnikowych, aby upewnić się, czy to na pewno głośnik, a nie inny element systemu.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co się dzieje ale dzisiaj to podpiąłem i jest ok. Gra mi prawy i lewy kanał na front.

wzmak to DA 3504

4 x 35 W / 4 Ohm (0,01% THD),

4 x 50 W / 2 Ohm (0,01% THD),

2 x 100 W / 4 Ohm (0,01% THD) w mostku,

 

głośniki (nie moje więc jak by się spaliły to byłoby średnio) 80w rms 4 Ohm.

 

I teraz jak mam to podpiąć żeby uzyskać te 2x100 w dla moich głośników?

 

Co do czego podłączyć bo już jestem zagubiony:)

 

Mam tak

FRONT REAR

+--+ +--+

 

Przy czym kable sygnałowe z drugiej strony wzmaka są podpięte tylko jako przód.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...