Skocz do zawartości

Koszty car-audio w serwisie


quler93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Sprawa w moim wypadku wygląda tak:

Posiadam samochód Rover 75.

Niezamontowane radio:

http://cgi.ebay.pl/7-HD-LCD-DVD-GPS-RDS-USB-iPod-BT-SD-for-Rover-75-MG-/150565835661?pt=UK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GPS_In_Car_Audio_Players_PP&hash=item230e6c538d

 

Chciałbym od Was dowiedzieć się ile może kosztować:

-montaż tego radia

-wygłuszenie samochodu (drzwi boczne i trochę w bagażniku)

-montaż nowych głośników średniej klasy na przód i tył oraz dystanse

-jakiś delikatny basik w bagażniku.

 

Wszystko razem. Zastanawia mnie cena, a mieszkam w małym mieście i najbliższy dobry sklep z CarAudio jest 200 km ode mnie. Dlatego postanowiłem zapytać znawców na forum. Jeżeli już mam podać jakąś cene, to czy wyrobię się w 3000 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Klocki to lepiej sam sobie kup poczytaj trochę o tym bo jak będziesz zielony w tym temacie to ci wcisną byle co :) wiem bo sam pracowałem w CA :D

 

To, że w restauracji dostałem spalony schab oznacza, że w tej czy innej nie dostanę już dobrego ? To, że Ty wciskałeś byle sprzedać oznacza, że każda firma CA tak do tego podchodzi ? EOT

 

Wracając do tematu. Wydaje mi się, że znaczenie lepszym rozwiązaniem, które pozwoli uzyskać odpowiedź na to konkretne pytanie jest wysłanie kilku zapytań do firm i poproszenie o przygotowanie oferty. W tej sytuacji będziesz miał rzeczywisty obraz tego w jakich kosztach zamyka się wykonanie konkretnej usługi przy określonych komponentach. To nie zobowiązuje do niczego i nic nie kosztuje. Możesz przy okazji zasięgnąć informacji w zakresie sposobu wykonania montażu i opcjonalnych odsłuchów. Gwarancji uzyskania rzetelnych, satysfakcjonujących Cię informacji uwzględniających subiektywizm tematu tu na forum nikt rozsądny Ci nie da. A daję sobie rękę odciąć, że już powoli jesteś zalewany propozycjami wymarzonych dla Ciebie zestawów. Ewentulanie polecą Ci zakup komponentów od tego czy tamtego. Ocena obiektywizmu i decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki to lepiej sam sobie kup

Genialna rada,a potem sam sobie zamontuj.

Tak jak radzi Batonx wyślij kilka zapytań do firm o przygotowanie oferty.Wiem że jak ktoś nazwozi gratów to zwykle odprawiony zostaje z kwitkiem albo dostaje cenę za montaż z kosmosu.

Fachowiec widząc auto i klienta dobierze odpowiednie klocki tak żeby się za to nie wstydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co piszecie wnioskuje, że najlepiej będzie zamówić części na swoją rękę i oddać je do montażu po uprzednim ustaleniu i wycenieniu usługi.

Mam owszem kilka propozycji... Np:

 

Głośniki na przód i tył

Dwa takie komplety: http://allegro.pl/hertz-dsk-165-dystanse-dsk165-sklep-lodz-g067-i1464251977.html

 

Wzmacniacz

Nie wiem czy wystarczy jeden: http://allegro.pl/wzmacniacz-peiying-py-b2h76r-2-kanaly-2000w-nowy-i1476595900.html

 

Skrzynia basowa

Dwie takie: http://allegro.pl/blaupunkt-emb-1200-600w-subwoofer-gwar-24-poznan-i1458531854.html

 

Cena za ten zestaw wynosi prawie 1500 zł.

 

Do tego wliczyć cenę montażu i dystansów z 800 zł + wygłuszenie ok. 500 zł

 

Łącznie 2800 zł (Pytałem w jednym, ze sklepów)

 

Tylko nie wiem czy ten zestaw jest "kojący dla uszu"... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rece to sam to zamontuj, ten sprzet jest cienki jak polsilver.Wiec po co ci zaklad CA.

 

 

Wyksauja cie tak, ze sie obsrasz na mietowo.500zikio to za panele na dzwi zaplacisz, a gdzie slupki.Co Ty chcesz tym piecem napedzic.

 

 

Zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quler93 dobra rada to taka ze najpierw jedzie sie do serwisu i patrzysz co oni maja do zaoferowania. W wielu firmach jest tak ze jak kupisz u nich sprzet za 500zł to oni juz zarabiaja na samych klockach ( dla ciebie moze sie wydawac o 50zł drozej) ale wtedy mozna sie potargowac w cenie montazu.. Bardziej ci doradza i wogole. Wytłumianie-dobrze sie zapytac jakie maty itd. Dobre firmy stosuja dobre maty by sie pozniej nie jeb..ac z klientem na ktorym zarobili 50zł bo zakladali dekarke a pozniej klientowi wali smołą w samochodzie. Zakladaja droższe i lepsze maty, klient nienarzeka a na miescie wiadomo-szacun i respekt. Kabli nie zakladaja Voice Krafta czy inne cuda co sie rozpalają do czerwonosci tylko cos odpowiedniego.

 

Kable tak ogolnie to inwestycja, dobrze załozyc na poczatku lepsze i juz z nimi nic nie robic.. Bo glosniki to wyjmiesz i sprzedaz a kable? Komu sie chce wszystko zdejmowac te panele itd.

Jezeli masz normalne maty-nie dekarke-cena normalna.. ze 200-300zł maty + robocizna.. Nie robi ci tego kolega pod blokiem tylko czlowiek ktory robi w firmie, ma ubezpieczenie, robi w cieplutkim budynku-wiadomo koszta są a i zarobic trzeba.

 

 

Moja rada-Idz do normalnego punktu powiedz ze potrzebujesz :

Załozyc dobre kable

Chce miec Takie i siakie glosniki na przod

Wzmak 4kanałowy jakies 4x75wat

Subwoofer

 

 

Mówisz czego słuchasz itd. Patrzac na gówno-nawet niewiem czego oczekujesz od muzyki.

 

 

A tak mówisz-słucham Popu, mam 3tysie itd itd..

Chłopaki pomyslą i dobiara ci 2-3 konfiguracje - napisz wtedy na forum co lepsze a my ci odpowiemy (nigdy nie wiadomo czy serwis nie robi cie w wała) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batonx Ja nie odpowiadałem za sprzedasz ale z tym wciskaniem to wszędzie praktycznie tak polityka jest i lepiej się na forum poradzić :)

 

http://allegro.pl/he...1464251977.html :) w tej cenie można kupić HERTZ HSK

Wzmacniacz proponował bym używany kupić a głośniki kable nowe .

 

Do tego wliczyć cenę montażu i dystansów z 800 zł :szok: to w WARSZAWIE TANIEJ JEST :D

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-peiying-py-b2h76r-2-kanaly-2000w-nowy-i1476595900.html NO TEGO TO BYM NIKOMU NIE POLECIŁ NAWET NAJWIĘKSZEMU WROGOWI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mala propozycja klockowa odemnie gdybys sie decydowal na samowolny wybor klockow

Hertz HSK + Pioneer GM-X924 + JL AUDIO 10w0v2 = 1000zl i sporo zadowolenia gdy to firma dobrze zamontuje...

 

Choc uwazam ze jezeli czegos nie chcesz sam montowac to z kilku powodow posluchanie kolegow powyzej jest wskazane, a ze montarz jest drogi to juz pojecie wzgledne bo dobry montarz jak dla mnie przy budet lidze moze kosztowac drugie tyle co klocki do niego uzyte... dlaczego ? Poniewaz z budzet ligi mozna duzo wyciagnac i podniesc brzmienie na inny poziom ale trzeba to dobrze zamontowac i zestroic a tego nikt ci za 100zl nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja propozycja klockowa FOCAL ACCESS (330) albo Hertz HSK (300) u-Dimension RM V41 używany ktoś tu ma na forum za 750zł do tego albo DLS PERFORMANCE KW10 albo JL AUDIO 10w0v2 = 1600,1700 zamontowac i zmieścisz się spokojnie w tych 3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztow robocizny w zakladzie CA to mi krzykneli 1000zl. Cena zawierala:

-tlumienie pary drzwi(GMS)+tapicerki

-montaz systemu 2way z przodu

-montaz wzmacniacza, kondensatora i suba w bagazniku

-przejsciowka do seryjnego radia

-dystanse z MDF

Mysle ze to cena do przyjecia zwlaszcza ze zaklad CA renomowany i dosyc ceniony w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wlasnie zorientuj sie gdzie w Twojej okolicy sa zakłady moze tez napisac gdzie w jakiej mieścinie mieszkasz i może sam nie wiesz ale kto inny bedzie wiedział/znał zakład, ktory nie odwala popeliny.

Jesli sie na tym dobrze nie znasz to samemu mozesz co najwyzej isc siku zrobic.

 

Przyjedziesz ze swoimi klockami to albo Ciebie odprawia albo krzyknąl za montaz tyle ze Ci sie odechce i jest sam nie bedzie umial tego zrobic lub nie masz do tego smykałki to co najwyzej na polce w domu ten sprzet sobie zamiescisz. batonx i Raadek dobrze Ci radzą.

Czesto w takich zakładach dostaniesz rabat na czesci lub robocizne i zakłady tez inaczej patrzą na takiego klientą niz na "cwaniaczka", ktory potargał wszystko na alle i szuka frajera ktory (za "friko") mu wszystko zmontuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klockow kup sobie piec Phase RS4 (ktos ma nowke na forum za 700), HSK (300), sub np RF P2D210 (550)+jakies kable,dystanse i inne rzeczy (ok 200)i masz ok 1800 wiec z montazem i tlumieniem spokojnie sie zmiescisz w 3k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batonx Ja nie odpowiadałem za sprzedasz ale z tym wciskaniem to wszędzie praktycznie tak polityka jest i lepiej się na forum poradzić :)

Kompletnie się z Tobą nie zgadzam i szkoda, że takie informacje propagujesz nie mając świadomości ich szkodliwości. Stosując prostą metodę, którą podałem jesteś w stanie zweryfikować to co możesz otrzymać w danej firmie. Później można na bazie tego podpytać lub doczytać. Ja nie dostrzegam tu bezpośredniego zagrożenia "oszustwa".

 

Podanie samej kwoty montażu jest kompletnie niemiarodajne. Ważne jest to jaki zakres prac w określonej kwocie jest realizowany. Każdy zgodzi się, że można to zrobić na n-sposóbów używając przeróżnych materiałów. Posiadając wszystkie te informacje można wykonać rzeczywiste, właściwe porównanie i wydać konkretne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się z Tobą nie zgadzam i szkoda, że takie informacje propagujesz nie mając świadomości ich szkodliwości. Stosując prostą metodę, którą podałem jesteś w stanie zweryfikować to co możesz otrzymać w danej firmie. Później można na bazie tego podpytać lub doczytać. Ja nie dostrzegam tu bezpośredniego zagrożenia "oszustwa".

 

Podanie samej kwoty montażu jest kompletnie niemiarodajne. Ważne jest to jaki zakres prac w określonej kwocie jest realizowany. Każdy zgodzi się, że można to zrobić na n-sposóbów używając przeróżnych materiałów. Posiadając wszystkie te informacje można wykonać rzeczywiste, właściwe porównanie i wydać konkretne opinie.

 

JAK MASZ ZAKŁAD CA TO MOŻE I TA WYPOWIEDZ JEST SZKODLIWA, MOZĘ TYLKO DLA CIEBIE JAK KTOŚ NIE MA WIEDZY W CA KOMPLETNIE TO KARZESZ MU WERYFIKOWAĆ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie było by trochę chore dać za sprzęt 1000zł a założenie 2000 :przestraszony:

 

czy tak jest to nie wiem. Ale dla mnie jest chore ze tak myslisz. Jak ktos ma 2 lewe rece albo nie zna sie na tym to co mu z tego ze kupi sobie klocki ? Przede wszystkim założenie to nie tylko założenie, ale odpowiednie wygłuszenie/wytlumienie drzwi, poprawdzanie instalacji, zarobienie końcowek, przebicie sie z kablami w odpowiednie miesjce i materialy no i przede wszystkim montaz (ktory jest czesto pomijany)? . Bo kazdy sobie mysli ze to jest na zasadzie odkrec, przykrec. A niestety tak nie jest.

Jak to zostanie porządnie wykonane (to to sie robi powiedzmy ze raz) i sie nie zagląda. Pozniej mozesz sobie zonglowac klockami bo podstawe ma juz zrobiona ku temu ze sie nie pierd****** z tym za przeproszeniem.

Ktos kto nie wiem jak to sie robi i tego nie robil, moze nie miec warunków zeby na spokojnie to zrobic dobrze, wiec gdzie tu oszczedność. Chytry traci 2 razy.

 

JAK MASZ ZAKŁAD CA TO MOŻE I TA WYPOWIEDZ JEST SZKODLIWA, MOZĘ TYLKO DLA CIEBIE JAK KTOŚ NIE MA WIEDZY W CA KOMPLETNIE TO KARZESZ MU WERYFIKOWAĆ :)

 

 

ja nie mam zakladu CA a podobnie do tego podchodze, wiec?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK MASZ ZAKŁAD CA TO MOŻE I TA WYPOWIEDZ JEST SZKODLIWA, MOZĘ TYLKO DLA CIEBIE JAK KTOŚ NIE MA WIEDZY W CA KOMPLETNIE TO KARZESZ MU WERYFIKOWAĆ :)

 

To nie ma kompletnie żadnego znaczenia czy ja mam firmę czy nie. Piszesz, że właściciele/pracownicy większości firm CA to naciągacze. Chciałbyś, aby ktoś nie znając Cię kompletnie mówił Ci, że jesteś oszustem ? Stosując Twój tok myślenia mógłbym napisać w dziale Giełda na tym forum, że nie kupujcie nic od P-A-B-S, bo to niepewny człowiek. Zgadzasz się na to ? Z drugiej strony starasz się przekonać wszystkich do wyższości wirtulanych wpisów anonimowych osób nad rozmową z człowiekiem, który "podał Ci rękę". W tym tkwi problem. Poza tym jeżeli powyższe dwa wpisy nie skłoniły Cię do rozważań, to i ten pewnie nic nie wniesie. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc waszym tokiem rozumowania, wychodzi na to że do dentysty też nie ma co iść, bo każdy z Was lustro ma, dremel się znajdzie a szpachla i tak leży gdzieś w koncie urobiona, to się zęba samemu też wyleczy, po co dawać dentyście zarobić, przecież kilka ładnych lat uczył się tylko dla siebie, i zaklad też dla siebie otworzył, reszte można wygooglować.

 

Jakby każdy podchodził do sprawy tak jak powinien, to by w Polsce kłopotów nie było, w tym czasie co będzie się męczył z montażem może zarobić więcej niż wyda za robocizne w wykwalifikowanym warsztacie - i po temacie, potem wyjdzie na to że jednak lepiej mu idzie urabianie żywicy na plomby niż szpachle na słupki, więc i tak odda do warsztatu, tyle że już połowe kwoty wywalił w kibel, na różne pierdoły co mu sie więcej nie przydadzą.

 

Jest jeszcze jedno "ale" szanowni pomocnicy, jak zrobi to sam, a nie umie i bedzie się z tym meczył, pojedzie na zlot się pochwalić swoją "krwawicą" to co mu powiecie- że zj....ł słupki bo powinny być inaczej, a ten woofer to musi grać na tapicerce a nie pod nią.... a skąd miał to wiedzieć? znikąd w końcu to nie jego branża....

 

 

Jedź kolego do jakiegoś porządnego zakładu CA, tam popatrzą na budowe auta, umiejscowienie głośników w tapicerce, podepną kilka wooferów, posłuchasz i zdecydujesz, przeważnie jeszcze jest tak, że porządny zakład CA nie wypuści auta bez jego w miare poprawnego zestrojenia, abyś anty reklamy na mieście nie robił, i za to raczej już nikt dodatkowo wielce nie kasuje, raczej masz to w cenie, jak i pomiar RTA itd. chyba że chcesz specjalne strojenia, wtedy musisz szykować grube kwoty na kolejne stage, ale to osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...