Skocz do zawartości

Mały sub do małego auta- co wybrać


zomok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

balcer widzę że masz podobne gusta co do brzemienia tylko jak by to uzyskać u mnie.

 

Kable mam 16mm2 czyli pozwoliłyby na mocniejszego wzmaka ale finansowo nie wyrobie bo fundusze mizerne.

 

Jakoś muszę zacząć to sobie układać więc fakty:

Wzmak na tą chwile- 160w rms.

 

I teraz potencjalni kandydaci:

 

Intertechnik MDS 08 w sumie jego bym zasilił w pełni.

 

Hertz HS 200 mało mocy? ich widzę mało się pojawia na sprzedaż

 

Hertz ES 200 ich trochę jest, warto myśleć o nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakims spocie zawsze mozemy wrzucic moja skrzynke, zobaczysz czy Ci profil pasuje ;) a wzmak, z czaasem zawsze mozna uzyskac progress ;)

Ostatnio bylismy z ukashec'iem po jego hs'a, a tez ma cc, wiec moze Ci cos pomoze ;)

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Począwszy od radia poprzez kable i reszte chętnie zmienił bym całość na lepsze ale narazie nie ma na to opcji :dobani: Choć radio nowe nie doczekało się jeszcze montażu;) to samo z przodami haha :D

Z pewnością do zobaczenia na jakimś spocie, przyłączymy się z ekipą mojego forum :zdrowko:

 

Patrzę po allegro na hertze i takie dwa znalazłem:

ES200

http://allegro.pl/hertz-es200-es-200-es-200-subwoofer-hi-end-i1475070786.html

 

HS? 200 w paczce

http://allegro.pl/skrzynia-basowa-hertz-hs-200-i1476723331.html

 

Auto zimuje w garażu ale już mnie szał bierze i chciałbym mieć szpeja do montażu na sezon :hyhy:

 

Jak cc śmiga to na spocje się spotkamy napewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ES200 super głośnik ale strasznie lubi mocne watty... mam teraz takie dwa, i coś tam wiem na ich temat. Wg mnie najlepiej czuje się w metalu i rocku bo nie gubi się i nie zamula (wiadomo przecież to 8") Zejście jak zejście poprawne ale bez szału,na małą bryczkę starczy, przez dłuższy czas grał u mnie w 16 litrach BR, ale oryginalnie kupiłem go w 9 lirach closed. Mi osobiście bardziej odpowiadało 16 l BR bo grał nieco niżej. Myślę ze pazurka pokazał by dopiero w około 22-23litrach BR. Teraz mam 2 sztuki podpięte pod GTQ400 i czasami mam wrażenie ze te 200RMS na głośnik to trochę przy mało. Jak masz "mocny" piec to idź właśnie w ES a jak nie to MDS08

 

ciekawostka:

Podpinałem kiedyś tego ES pod

 

Soling MTPK-1075

http://allegro.pl/monoblock-wzmacniacz-soling-300-w-duza-moc-i1478783135.html

 

tak na oko to ze 120-130 RMS miał no i było "tak sobie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałbym MDS08 z HS200, bo chociażby cenowo to inna półka.

HS200 można porównać z AS HX08 bo kosztował podobnie(z tego co pamiętam to HS200 był nawet droższy).

Jak mam wybierać między MDS08 i HS200 to zdecydowanie wolę tego drugiego, tym bardziej ostatnio usłyszałem go free-air pod 40W RMS(mocy mało do większych głośności, ale przy normalnym słuchaniu było jak najbardziej ok)

 

Na temat ES200 najlepiej uderzyć do Mastah22. Miał kiedyś nową serię, obecnie ma 2szt. ze starej serii, więc mógłby skrobnąć czy jest różnica.

Stary ES200 konstrukcją jest bardzo podobny do HS200, układ magnetyczny to też 2 krążki(ale chyba nieco mniejszej średnicy), membrana papier, cewka 2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsza seria es200 jest inna niz stara. Jest raczej nastawiona na wytrzyamlosc i potrzeby rynku z ktorych wynika ze potrzebne sa 8' ktore beda tez robic dym w cenie- budzet.Czy mozna mu odmowic kultury czy szybkosci? Moim zdaniem nie, bo dobrze uzupelni przod ale kiedy trzeba wciagnie mds'a czy hx08 basreflexem :)

 

Kupilem 2szt starszej serii es 200 niedawno(defacto membrana jest z podobnych plastikow co w nowszej serii), jako ze zostaly mi przyzwyczajenia do czarnych rytmow sluchanych od czasu do czasu, to obawialem sie czy pod wzgledem "hałasu" zrobia tyle co ta nowsza seria, ale sie nie zawiodlem.

 

Graja u mnie w sreju pod rf power 1000bd ( 1kw @ 2 ohm), co prawda buda ostro rezonuje ale daja sobie zadowalajaco rade.

Tyle ze ja im zbudowalem skrzynki 22L okolo 37hz i dopiero w takim konfigu da sie z nich wydobyc i szybkosc i "mienso"...

Uwazam ze podobnie jak z Re re/x 8/10/12 szkoda tych glosnikow do closed, tym bardziej ze to 8' (no chyba ze ktos wybitnie nie mam iejsca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...