Skocz do zawartości

Mały sub do małego auta- co wybrać


zomok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu był mój temat o 16 na przód teraz pora na tył- budżetowo i ciasno.

 

Potrzebuję zmiany w moim ukochany cc:)

 

Wygląda to tak:

DSC_8110.JPG

Jak widać kloc. Łupie jak za tą kasę dobrze, ale nie o to mi chodzi.

Dorwałem rzadką opcje wyposażenia do bagażnika, i od lewej strony potrzebuje około 30cm miejsca więc robi się ciasno.

 

Zanim będe się zastanawiał jak to złożyć w całość powstaje pytanie jaki głośnik wybrać?

Coś pod małą obudowę 20, 25cm?

Wzmak ma 160rms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim modelu myślisz, może punch?

Tak, dwie sztuki bodaj na alle są, 8" stara seria Punch, papierowa membrana, fajne grajki, mam takiego tyle, że w wersji 12", naprawdę kulturalny sub.

 

Albo wybierz się na jakiś krakowski spot, i tak jak radził cursor, posłuchaj HS200, bodajże w CL u balcer'a, też niewiele mu trzeba żeby zagrał, zajmuję mało miejsca, a basu jest sporo, u siebie w kombi też go przez chwilę testowałem, także wiem co mówię :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie RF nie od dziś, ale z tego co pamiętam to mają one niską efektywność :looka:

Nie mogę znaleźć parametrów tego głośnika.

 

chętnie kupiłbym nówkę, tylko nie wiem za czym by się rozglądać. Hertza też nigdzie nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie blaupunkta to tak, chętnie bym go zmienił, bo kupiłem go za groszę nie działającego, zrobiłem no i jest bo tak wyszło. Myślałem o czymś małym np ALPINE MRV-F300S.

 

Hifonics Atlas trochę za mocny 250rms to już może brakować wzmaka.

 

RE Audio REX-8D4 Fajny ale dwie cewki no nie wiem sam:|

 

INTERTECHNIK Czy on nie za słaby?

 

Moim zdaniem przydało by się coś 200w rms

 

Może faktycznie hertz HS200?

 

Wiem zrzędzę jak stara baba :hurra:

 

Jeszcze edytuje:

Może by ukąsić takiego hertza http://allegro.pl/hertz-es200-es-200-es-200-subwoofer-hi-end-i1475070786.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze edytuje:

Może by ukąsić takiego hertza http://allegro.pl/hertz-es200-es-200-es-200-subwoofer-hi-end-i1475070786.html ?

 

Jeśli chcesz tego hertza to ta Aline na pewno bedzie za słaba,on potrzebuje co najmniej 300w rms.Miałem go kiedys w Cl pod Phase PB two i nic nie pokazał,dopiero Kenwood PS 300t go ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intertechnika to najpierw posłuchaj, bo może się okazać, że Ci to nie wystarczy (gusta są różne). Jakby co to zapraszam do Wrocławia na odsłuchy MDS08 w budzie BR ok 20L w megane hatchback pod 150W. Moim skromnym zdaniem jak do uzupełnienia przodu jest dobrze a tym bardziej może być dobrze w cc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trochę się obawiam jak schodzą te małe suby.

Jak widac mam tego magnata, opinie o nim jakieś super nie są ale w tej skrzyni naprawdę daje radę. Słucham głównie hip hopu to też raczej wolne basy i do tego w br spisuje mi się on prawidłowo. Zostałbym przy nim ale potrzebuje miejsca w bagażniku.

 

Oj będzie dylemat haha :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trochę się obawiam jak schodzą te małe suby.

Jak widac mam tego magnata, opinie o nim jakieś super nie są ale w tej skrzyni naprawdę daje radę. Słucham głównie hip hopu to też raczej wolne basy i do tego w br spisuje mi się on prawidłowo. Zostałbym przy nim ale potrzebuje miejsca w bagażniku.

 

Oj będzie dylemat haha :lol:

 

Słuchać, jeździć na spoty, umawiać się na odsłuchy i jeszcze raz słuchać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przejście z 12" w BR do 8" closed/br to nie będzie za duża różnica. Możesz być trochę rozczarowany małą ilością basu, choć to zależy czego się oczekuje. Ja bym jednak poszedł w jakąś 10' albo jak możesz to gdzieś odsłuchaj sobie różne suby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słucham niemało Hip Hopu, Soulu, Reaggee, jednak nie szukam w sumie tego czego oczekuje się po 12" w BR. U mnie HS200 gra w budzie zamkniętej i jak najbardziej mi odpowiada, robi u mnie za uzupełnienie pasma, a cenię sobie możliwie liniowy profil brzmienia przy zachowaniu pazurka na dole ;) Nie lubię słuchania samego suba... W samochodzie sporo większym niż CC wg. mnie sprawuje się bardzo dobrze.

Ruby, co do kwestii mocowej nie do końca się zgodzę, HS200 mimo papierowej membrany lubi waty, u mnie dostaje prawie 0,5kW i sobie to najwidoczniej chwali. Może to drobna przesada, ale uważam, że okolice 300 dobrze trzymających za mordę Wattów by się przydało mu zaaplikować, oczywiście do tego czego ja go używam, czyli uniwersalnej gry w większości gatunków muzycznych, czyli, żeby był do tańca i do różańca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruby, co do kwestii mocowej nie do końca się zgodzę, HS200 mimo papierowej membrany lubi waty, u mnie dostaje prawie 0,5kW i sobie to najwidoczniej chwali.

U siebie w fordopierdzie testowałem go w budzie, takiej jak gra u Ciebie, czyli skromny klozecik, a dostawał ledwie 250W z ESX V-500.4, na brak kontroli nie można było w nim narzekać, basu było o dziwo wystarczająco.

Momentami, nawet zasilał dwa Lanzary, które były w BR, a ich moc wachała się w granicach 0,5kW i kontrolował je lepiej niż "mocniejszy" CarPower HPB czy HBP, zwał jak zwał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watty wattami, tu sie nie ma co trzymac okreslonych regul, wazne zeby piec mial dobre zaplecze pradowe, a nie niewiadomo co na papierku. Jestem niemal pewien, ze hs, ktory obecnie dostaje ile dostaje zagralby lepiej pod kilkudziesieciowattowym dobrym piecem starej szkoly. Jak uda mi sie w przyszlosci zmienic hv165 na cos bardziej gornolotnego zainteresuje sie tez nad ukroceniem mocy wzmaka do hmm... 25 watt? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...