Skocz do zawartości

Audison VRX 1.500


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie chcialem zapytac o co chodzi z tymi modułami bo nic nie moge znaleźć do czego służa ,również chciałem porównac audisona do stega k2 .Chce cos kupic do suba w tej chwili mam jl 500/1 ale mi sie znudzil ,chce sprubowac cos nowego suby jake mam to vega 104 ,124 , 10w3v3 10w6v2 raczej bedzie na stale 104,dwa ostatnie do wziecia jak ktos chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie te moduły można traktować jako przyjemne dodatki,bez nich będzie działał tak jak powinien pod warunkiem ze dokupimy zwrotnicę dolnoprzepustową.Gain jest w każdym VRX-ie standardowo,jak kupisz golasa to potrzeba Ci zwrotka aktywna

np taka:

http://www.sklep.audiobas.pl/pl/p/Sinuslive-Zwrotnica-SUB-50/63

i będzie Ci grał jak ta lala.

Pozostałe moduły które kosztują ładny kawałek wypłaty to: zwrotnica (HL24),korektor parametryczny (PRM3),fazowy(PC36),subsonic(SM24),dynamic sub control (DSC1),moduł do pilota(VCA),moduł do wentylatorów (TFC) i jeszcze tam pare ale to już do głębszych rozważań jest,podałem te najbardziej popularne.Przy chęci dokupowania modułów trzeba pamiętać że nie każdy moduł będzie pasował do VRX-a 1 generacji.Są takie np (ACB1)które podejda tylko do audisona z nr 2 np 2.150.2,2.400.2 itd.

Znalezienie instrukcji to jakieś 30 sekund z wujkiem google,tam ładnie opisana jest większość modułów które podałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba posłuchac

 

nauczcie sie słuchac

 

nie zawsze forumowe hity sa dobre - dla nas

 

te wzmaki sa mniej wiecej na jednym poziomie z tym ze audison schodzi do jednego łoma i ma duuzo mocy wtedy

 

ale jesli na stałe bedzie vega 104 to po co zmieniac?

 

lepiej przod ogarnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tam już nic na temat podziału klasowego nie chciałem wspominać choć też mnie to zakuło stawianie najwyższego w hierarchii monobloka audisona z cyfrowym JL-em ( nie ujmując nic temu drugiemu) o stegu niestety nic nie wiem bo nie dane mi było słuchać jak się sprawuje na subie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwowzorze postu było "jeden z najwyższych" ale po przeleceniu w głowie modeli doszedłem że chyba to najwyższy mono,wyżej jakoś nie przypominałem sobie,no a w tych nowszych tworach audisona nie orientowałem się zbyt wiele wiec pominąłem go z niewiedzy.

Dzięki za "dokształcenie" :ok:

 

Dla ścisłości fotka TH uno :

post-1649-0-11295800-1298482013_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i K2 i VRX 1.500. Wiem jak graja obie sztuki ale to co mowisz ze one nie sa "rozne" to glupota najwyzsza pod sloncem. Zola tez ma VRX i jakos mu sie nie spieszy zmieniac pieca, a pic jest w tym ze ten "co schodzi do 1 łoma" obciagnie tyle pradu i da tyle frajdy ze nie jeden sie zdziwil. Wiadomo ze sa zawsze lepsze twory tylko nie robmy roznic z pieca ktory ma jajo do jakiejs sredniej polki cyfrowki ( bo nie mow prosze ze Slash to taki HiEnd prawda? :) HiPrice to fakt ) A przypomne ze to nie waty graja w aucie, na jakosc kontroli wplynie oczywiscie przeciez nadpasik tej mocy ale to nie ona decyduje o takich rzeczach jak brzmienie,barwa czy chocby dynamika. Te wartosci dyktuje jego budowa i bebechy. Klasa AB nie powinna byc nigdy porownana do D!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości fotka TH uno :

 

to co dał kolega Dzidzi - to najwyższy model ( z obecnie dostępnych robionych na zamówienie ) czyli Thesis HV Venti.

 

audison bije stega ?

 

zależy jaki audison i jaki steg, zresztą tak samo jak zależy to od słuchacza i klocków :P za dużo zmiennych, co by mówić, że coś bije coś, bo obie firmy robią ( Steg już niestety nie ) granie dla przeciętnego Kowalskiego jak i dla maniaków ( Steg seria MSK, Audison chociażby gama Thesis-ów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego że jeszcze na MSK mnie nie stać to mam to co wg mnie jest najlepsze na stan dzisiejszy czyli VRX 1.500,następnym krokiem na pewno będzie jakiś MSK na subika.

 

Tak jak pisałem z miłą chęcią bym porównał sobie jakiegoś stega K z VRX-em. Przed VRX miałem ochotę na K2.02/ K2.03 ale odstraszyły mnie opinie o ich (ponoć) strasznym grzaniu się w 2ohm,ile w tym prawdy to nie wiem,ale skutecznie mnie to zniechęciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo zmiennych, co by mówić, że coś bije coś, bo obie firmy robią ( Steg już niestety nie ) granie dla przeciętnego Kowalskiego jak i dla maniaków ( Steg seria MSK, Audison chociażby gama Thesis-ów )

 

Mi się wydaje, że nie ma nic najjjjj, zawsze dla drugiego coś innego będzie najjjj

 

Ja u siebie robię taki kufer za tydzień, jak w poniższym linku i to będzie dla mnie najjj :P

 

Genesis P15:

http://www.youtube.com/watch?v=6hoi0G_yPY4&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy warto :P

 

To pytanie zadaje sobie co tylko kupuje coś nowego,następnie po testach w 80% przypadków stwierdzam ze warto było :hurra:

Więc możne teraz... też tak będzie :rotfl:

 

PS.

Jak patrze na ten kufer i "widzę" tyle ruszających się części to mnie przeraża to xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem vrx'a pod RE mx18 i musze przyznac ze gralo to bardzo poteznie. Glosnik byl dobrze kontrolowany przez wzmacniacz a 18" membrana to nie byle co :) jak ktos chce lektury na jego temat (vrx) to poszukajcie tematu gdzie Iqe opisywal ten wzmak

 

 

jak masz linka to podeslij, z checia poczytam. VRX lezy u mnie na polce juz 1,5 roku i mysle ze jego dni urlopowe sa policzone gdyz na dniach zamierzam mu zmienic miejscowke z regalu na bagaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...