Skocz do zawartości

Podłączenie zestawu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest temat do pisania na twój temat lecz niestety taka jest prawda ja nie nabijam bezsensownych postów zresztą widać ile ja mam postów a ile ty nie pisze w każdym temacie żeby to brać i nie udaje że wszystko słuchałem a ty tak właśnie robisz udajesz jakbyś wszystkie klocki już odsłuchał wiedział wszystko na ich temat.Wróć do czytania książek i oglądania obrazków i najpierw posłuchaj dany produkt a potem pisz na jego temat tyle co mam do powiedzenia

Koniec spamu w tym temacie

Admina proszę o usunięcie tych dyskusji bo one do niczego nie prowadzą ani nie wprowadzają do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ponownie. Mam kolejne pytania o podłaczenie wzmacniacza i ustawienia go.

1. Czy przewody głośnikowe do głośnika prawego jak i lewego muszą być tej samej długości ?

2. Czy przewód głośnikowy może być puszczony wraz z zasilającym wzmacniacz?

3. Kabel do prawego głośnika puściłbym prawym progiem wraz z zasilającym, kabel od lewego lewym progiem, a RCA z remote środkiem auta. Bedzie tak?

4. Kolejne pytanie to jak podłączyć wtyczki RCA do wzmacniacza i radia czyli który gdzie. Do tego załączam parę zdjęć. JAk byście mogli zaznaczyć na nich jak to byłbym barz wdzięczny

5. Jak ustawić wzmacniacz czyli te Boosty, x-over, level, freq oraz mode?

 

Póki co to tyle pytań ale pewnie dojdą nowe.

 

Zdjęcia:

http://img269.imageshack.us/i/cimg4232.jpg/

http://img690.imageshack.us/i/cimg4231.jpg/

http://img688.imageshack.us/i/cimg4230q.jpg/

http://img842.imageshack.us/i/cimg4223n.jpg/

http://img40.imageshack.us/i/cimg4221p.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przewody głośnikowe do głośnika prawego jak i lewego muszą być tej samej długości ?

Zależy którędy je puszczasz i jak masz umieszczony wzmacniacz, np. jeśli masz wzmacniacz po prawej stronie bagażnika to lewy przewód będzie dłuższy...

2. Czy przewód głośnikowy może być puszczony wraz z zasilającym wzmacniacz?

Nie polecam takiego rozwiązania...

3. Kabel do prawego głośnika puściłbym prawym progiem wraz z zasilającym, kabel od lewego lewym progiem, a RCA z remote środkiem auta. Bedzie tak?

Nie...

4. Kolejne pytanie to jak podłączyć wtyczki RCA do wzmacniacza i radia czyli który gdzie. Do tego załączam parę zdjęć. JAk byście mogli zaznaczyć na nich jak to byłbym barz wdzięczny

Ale co masz do podłączenia ? Zestaw odseparowany na jednej zwrotce, przód i tył, bi-amp, sub ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij mi to błaźnie ??? Po drugie co do skrzyni nie miałem czasu wyliczać nie była ona dl mnie dlatego nie przybijaj mi czegoś czego nawet nie doczytałeś do końca nie wyłapuj za słowa a potem kogoś oczerniaj sam jesteś błaznem typowe dziecko neostrady siedzi i nabija posty i nikomu nie pomaga z elektrody wywalili cie to tutaj nabijasz posty??

u mnie juz bys odemnie dostal ostrzezenie za to

1. Czy przewody głośnikowe do głośnika prawego jak i lewego muszą być tej samej długości ?

moga byc rozne to jest pomijalna roznica

 

a wogóle to przeczytaj FAQ Nazara i bedziesz wszystko wiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu podlanczasz pod front czyli F. We wzmacniaczu tak samo ( A/B Input). Ustawiasz gain (level) wzmacniacza - a jak, to znajdziesz na forum i w FAQ. Natomiast reszte ustawien robisz "na ucho" tak by Tobie sie podobało. X-over na FULL lub na HPF ( High Pass) i wtedy ustawic Freq na jakies 40 Hz. Ale to juz na ucho.

 

Przelacznik mode ustawiasz na 2ch jesli masz zamiar mostkowac wzmacniacz, lub na 4ch jesli bedzie bez mostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec narazie wykozystasz tylko 2 kanaly : w radiu F a we wzmacniaczu A/B. Mozesz ustawic suwak mode na 2ch i zmotkowac wzmacniacz wtedy uzyskasz wieksza moc do zasilenia glosnikow. Przy terminalach glosnikowych powionien byc opis jak podlaczyc by uzyskac mostek - jeden zestaw podlanczasz pod kanal A/B a drugi pod C/D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś każdy z nas nie umiał pisać ani czytać.... ;)

Ale zanim się tego nie nauczyliśmy, to nie uczyli nas prowadzić samochodu. Po próbie mostkowania wzmacniacza następny temat kolegi piotrek8000 może mieć taki tytuł:"Wzmacniacz przestał działać. Wie ktoś co się stało?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze Was.. piszecie jakby mostkowanie bylo skomplikowana operacja wymagajaca wielu lat doswiadczenia i doktoratu... :wstyd: Napisalem ze jest mozliwosc mostkowania i co przez to osiagnie. Jesli zechce , to poczyta albo zada kolejne pytania. Ukrywanie tego czy negowanie potrzeby takiej wiedzy jest wg mnie nie na miejscu.. rodem z minionego ustroju... :suchy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co komu 200KM skoro polskie drogi są jakie są ? ;) Napisalem ze jest taka mozliwosc - cos takiego istnieje i jesli chce to moze z tego skozystac. Taka wiedza mu sie sprzyda jesli zechce, lub tez nie. Jesli zaczyna jakas przygode z CA to chyba lepiej zeby wiedzial takie rzeczy, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...