Skocz do zawartości

Piecyk 2 Ch do budżetowego zestawu


siuda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie DAPy grają podobnie jak stare Alpiny 35xx ale tylko podobno różne opinie krążą, ale zauważcie że u mnie radyjko to nie Alpine tylko JVC więc może już tak ostro na górze nie będzie bo najczęściej tak bywa z połączenia źródło Alpine np 9812+ wzmak 35xx z np HSK i tak to wychodzi. Tylko jaka różnica miedzy DAP600 i DAP650
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaka różnica miedzy DAP600 i DAP650

Popatrz do środka, na pierwszy rzut widać, że różnią się te wzmacniacze.

 

DAP600 ma większej średnicy transformator z przetwornicy.

Z tego co pamiętam to końcówki mocy też się różnią. W DAP650 wzmacniacz napięciowy jest na elementach dyskretnych, a w DAP600 na układach bodajże NEC jak np. w Alpine 3554

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:przestraszony: No wszystko fajnie tylko na elektryce aż tak bardzo się nie znam widzę że się różnią i prosiłbym z polskiego na nasze. Może mieć nawet w środku bombę atomową byleby fajnie grał i tyle no i czy w ogóle warte są zachodu bo opinie raczej są na tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil brzmienia jest praktycznie ten sam.

Który lepszy ciężko powiedzieć.

Nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że DAP600 z racji większego transformatora w przetwornicy jest lepszy.

 

Oba są warte uwagi.

 

Z tego co kojarzę to 600 jest starszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie DAPy grają podobnie jak stare Alpiny 35xx

Dap jest bardziej neutralny od tych alpin. Słyszałem hsk pod dap 650 sterowany clarkiem i grało bardzo przyjemnie, nawet jakby trochę góry brakowało. Hsk pędzone alpiną i z radia Alpine to nie da się tego słuchać nawet cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę podobnie jak kolega tomek679 - skoro DAP-y to bliźniaki czarnych alpinek, to z górą może być problem. To moja sugestia, ale zrobisz jak będziesz chciał. Miałem DAP'a 650 i szczerze powiem, że jakiegoś wielkiego grania z tego nie było (mało dynamiki, płytki bas i trochę za mało kontroli) a jeśli jeszcze zaostrzy "górę" to wiesz co z tego może wyjść.... Tyle ode mnie. Pozdro.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem DAP'a 650 i szczerze powiem, że jakiegoś wielkiego grania z tego nie było (mało dynamiki, płytki bas i trochę za mało kontroli) a jeśli jeszcze zaostrzy "górę" to wiesz co z tego może wyjść.... Tyle ode mnie. Pozdro.

Z 600 tego nie zauważyłem.

W mostkach spokojnie zasilał Vibe Black Air, a i problemów z płytkim basem nie było, skoro kumpel poprosił o to, żebym sub dał głośniej(a ten był wyłączony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie takie sprzeczne opinie się pojawiają jedni mówią, że fajnie gra zaraz z drugiej strony, że kicha. Gra jak Alpine a zaraz że trochę łagodniej. Dlatego pisałem o sprzecznych opiniach i, że trudno się zdecydować. A z graniem to nie oczekujmy, że będzie to grało za 200 jak super high end. Dla mnie ważne żeby było w miarę czysto i składnie nie musi być strasznego wykopu. Poza tym jakbym przygarnął któregoś DAPa to miałbym 2 piece i sobie trochę pokombinował i może coś fajnego by z tego wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oczekujmy, że będzie to grało za 200 jak super high end. Dla mnie ważne żeby było w miarę czysto i składnie nie musi być strasznego wykopu.

To bierz DAP-a ja miałem jak wspomniałem 650 i mnie nie porwał. Prawdą jest też to, że to nie jakiś pierwszy lepszy chinol, ale nie zamierzam się powtarzać - napisałem już swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy lub znających serię PS Kenia mógłby napisać jeśli wie jakie filtry ma PS100 i czy ewentualnie jak dobrze widzę na fotkach ma przełacznik HP OFF LP więc powinien jakiś filtr być tylko czy ktoś wie jakie są nich cięcia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak więc piecyk zakupiony.DAP 6040 zobaczymy co z tego wyjdzie. Musi trochę poczekać na montaż ale jak go wrzucę to nie zapomnę na pewno podzielić się wrażeniami. Zobaczymy co z takiego miksa wyjdzie. Dzięki wszystkim za pomoc w temacie macie jakieś przypuszczenia jak to zagra??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...