Skocz do zawartości

Piecyk 2 Ch do budżetowego zestawu


siuda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Temat dotyczy wyboru wzmacniacza 2 kanałowego. Reszta zestawu już jest i brakuje już właśnie tego. A więc radyjko JVC KD-SH9101 przód HSK 165 stara seria sub Hertz ES250 w closecie (narazie jest więc musi taki zostać kiedyś pewnie będzie zmiana). Będzie to chodziło w małym starym polo. Mam już jeden piecyk Kenwood KAC-921. Chce Zestaw zrobić na 2 2 kanałówkach i potrzeba mi tej drugiej. Z kilku wyłowionych od kolegów forumowiczów ogłoszeń propozycje: Alpine 3542, Sony XM-4520, Phase PB Two, Macrom 42.92. Piece w okolicach 200 raczej z małą możliwością dokładki. I teraz można różnie to podłączyć czy dać KAC na przód i np Macroma na suba czy KAC w mostku na sub a np coś ambitniejszego na przód np chodzi mi po głowie 3542 tylko nie wiem czy nie będzie za ostro na górze. Dodam że nie zależy mi na dużym ciśnieniu raczej żeby ładnie całe pasmo grało z lekkim basikiem. Muzyka radiowe przeboje trochę house i HH. Wszystkie opinie mile widziane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przygarnąłbym jakiegoś PSa ale 2 uciekły mi sprzed nosa a budżet tylko w granicach 200. A co radzicie z tym KAC-921 na suba go czy spróbować na przodek?? Pewnie i tak na chwile zawita tak nawet na próbę :wink2: A no i co w tym 3542 takiego złego chętnie posłucham? A reszta propozycji jakie macie przemyślenia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych instalacjach znalazlem taki opis

"Za górne pasma odpowiada klasyczny wzmacniacz Alpine 3542, klawy wzmacniacz na tranzystorach sankena z niesamowitą dynamiką i brzmieniem idealnie komponuje się z moimi kopułkami którymi są Seas Lotus Reference. Góra jak dla mnie jest boska tweeter niesamowicie krystaliczny i przejrzysty i nie męczący dla mnie poprostu cud miód w duecie z 3542."

I teraz nie wiem czy Raadek odnosi sie do konkretnej sztuki 3542 na ktorą ty dostaleś oferte bo zna jego przeszłosć czy poprostu kazde 3542 jest tragiczne. Ciekawi mnie to bardzo bo mam 3542 które ma pogonić HSKa (klocki czekają na montaż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwyczajnie piece alpinki grają jeszcze bardziej "nienaturalnie" niż radia. Górę słychać jakby podkręconą, średnica wycofana, dół wzmocniony, prawie jakbyś wav porównywał do mp3 192 kbps. Przynajmniej ja mam takie odczucie po testach z piecami alpiny w moim systemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie ale miało być o moich klockach :zdrowko: Widzę, że 3542 rozgrzewa temat hehe, a tak apropo to chętnie usłyszę różne propozycje właśnie w granicach tych 200 poza wymienionymi przeze mnie, najchętniej które są teraz do wzięcia. Do tych HSK właśnie myślałem o jakimś XM lub PS tylko w tych pieniądzach narazie nic ciekawego. A strzelania w uszy z tweetera nie chcemy ale zawsze przecież coś można pokombinować z ustawieniami si??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A strzelania w uszy z tweetera nie chcemy ale zawsze przecież coś można pokombinować z ustawieniami si??

 

Jak wzmak podbije Ci "górę", to ustawieniami niewiele osiągniesz - generalnie jest tak, że jeśli masz "ostry" tweeter, to przydałoby się go czymś co zagra miękko na górze. A co do tzw. Czarnych alpin, to mają tendencję właśnie do "ostrzenia góry" , moja rada - poszukaj jakiegoś sonego XM (najlepiej z czarnej serii) np 5520 - powinieneś trafić za 200,-, albo napisz do mnie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamte DAP'y to bardzo fajne piece, raczej zrównoważone w całym paśmie, miło się tego słuchało. Miałem XP-640, czyli bliźniak DAP6040 i uważam, że to piec zdecydowanie niedoceniany. W mostkach bardzo fajnie napędzałby HSK, ewentualnie możnaby spróbować bi-ampingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi-amping to ewentualnie nuta przyszłości narazie sprzęt muszę wrzucić tak jak jest i podłaczyc na seryjnych zwrotkach a zabawa na później. Tylko czy dap-650 zagra tak jak dap-6040 bo słyszałem różne opinie, że nie. No i czy jest sens sie w niego pakować czy może kupić coś innego 2 ch mam do kupienia bardzo tanio od kolegów z forum bardzo old schoolowego soniacza albo PS100 w moim budżecie a może jednak się skusić na tego DAPa. Przypominam, że ma to pędzić przód HSK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat bardzo tanio to Sony a za PSa raczej normalna cena (chyba) generalnie w moim budżecie, ale mogę dać namiary na sprzedawcę jeśli chcesz mnie ubiec. Zastanawiam się jednak właśnie jeszcze czy jednak nie łyknąć tego DAPa i bawić się w bi-amping może fajnie by to zagrało. Oj ciężko się zdecydować ciężko. Niby gówniane pieniądze ale wybierać tez można heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakieś porównanie Philips DAP600 i DAP650. Tego Dap600 ciężko znaleźć jakieś parametry może ktoś podpowie. Podobne to piece czy się różnią i który bardziej warto wyrwać za podobne pieniądze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...