Skocz do zawartości

Alpine 7906R


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie jestem specem od elektroniki ale wydaje mi sie ze mam zuzyty laser w 7906,poniewaz przestaje czytac plyte a nawet teraz wcale jej nie czyta...Radyjko jest w bdb stanie wizualnym i bardzo chcialbym sobie je zatrzymac aby miec na czym w przyszlosci poeksperymentowac.Moje pytanie brzmi:czy oplacalna jest naprawa?? Kto moglby zajac sie naprawa ??Jakie to mniej wiecej sa koszta??Z gory dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz ..."zacięcia" i chęci posiadania tego radyjka w stanie (dobrego lasera).

Z doświadczenia powiem tanio się nie da (bo najpewniejsza jest wymiana całego lasera) nie daj się naciągnąć na żadne "czyszczenia" czy "kręcenia" soczewki.

Trochę tam się znam, dłubać lubię a czasem mam wrażenie, że nawet potrafię :rotfl: ale podobna Alpina z identycznymi objawami pokonała moje umiejętności wiedzę a nade wszystko ...finanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.

laser

W dodatku używany ale zabij nie powiem czy pasuje też do 7906 ale daję Ci orientacyjne ceny do tego dolicz robotę ewentualne wysyłki itd. zaczynamy się zbliżać do niebezpiecznych 5 setek :kwasny: .

Kupienie drugiego radia dla tej części to też spore ryzyko .

Niestety ale old school też się psuje zagadaj może do p. Józka z Gliwic powinien pomóc... no na pewno poda Ci precyzyjniejsze koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku używany ale zabij nie powiem czy pasuje też do 7906

Nie pasuje

 

Zdobycie lasera chyba graniczy z cudem.

Nie popadaj w skrajności.Myślisz że tylko w tym modelu występuje ten laser?Są inne znacznie łatwiej dostępne i tanie źródła pozyskania w/w.Jednak na tyle co miałem szt.tego modelu to nie laser okazywał się problemem a elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobycie lasera chyba graniczy z cudem. Ciekawy czy nawet serwis Alpine ma takowy, ale jeśli ma to cena może przekroczyć nawet 1000zł...

 

 

Orientowalem sie na amerykanskich stronach jakis czas temu i powiem wam ze nie bylo problemu z pozyskaniem lasera jakies 90$...Ale wysylka itp...A w dodaku rozmawialem z Radkiem i tak jak wczesniej napisal to moze byc wszystko.......Takze sprawa ciezka do ogarniecia....

 

P.s Jak by byl ktos chetny pewnie nie dlugo sie znajdzie w dziale sprzedam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...