Skocz do zawartości

Rozdzielnie panela do radia w Alpine 9813


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki myk da się zrobić w każdym* radiu wyposażonym w zdejmowany panel.

Wszystko zależy od pomysłowości i chęci ingerencji w dotychczasową konstrukcję radia.

 

*prawie każdym bo w niektórych (choinkowatych szczególnie, czyli wszelkie OELe i inne skomplikowane display-e) po zastosowaniu kabli tył==>panel o jakiejś większej długości można sobie napytać biedy z zakłóceniami.

 

P.S. do takiego zabiegu warto wyposażyć się w drugi uszkodzony egzemlarz z całymi stykami panela i czołem, można w ten sposób nie niszczyć w ogóle radia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama skretka mogla byc problemem ;) Skretke zdaje egzamin gdy przesylany sygnal jest "zbalansowany", "roznicowy" co w tym przypadku niestety nie wystepuje.

 

Kiedyś robiłem taki myk z PIONEER KEH-M8300RDS i dopiero na skrętce poszło i działało nawet na kilka metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze zawsze skretka jest be :) Glownie zalezy to od czestotliwosci i poziomu sygnalu przesylanego. Takze "kolejnosc" zyl przy podlaczaniu moze miec wplyw ( np 2 skrecone zyly moga sie "zaklucac" ale zmieniajac juz jedna z nich na inna moze byc ok)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dobrac modul RF o odpowiedniej ilosci wejsc ( lub wiecej modulow ) , jesli tylko czestotliwosc sygnalow cyfrowych zmiesci sie w specyfikacji modulu i jazda bezprzewodowo :D Jesli problemem sa spadki napiecia, to dorobic jakis driver i bedzie smigac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podgląd posta

Generalnie moja koncepcja składa sie z dwóch etapów:

1. Rozdzielenie radia od panela.

Radio chciałbym umiescic na miejscu fabrycznej zmieniaraki (widziałem ze ktos na niemieckich forach tak zrobil)

Zmieniarka u mnie ma wysokosc 1 din - latwo mozna ja wypiac od radia. Chce spórbowac tak zrobic i wykorzystac fabryczna szczelinę na plytę.

Panel chcialbym zamontowac w miejsce popielniczki lub schowka (zazanczyłem na zdjeciu)

W popielniczke panel powinien sie zmiesci po lekkiej przeróbce plastików i zrobieniu miejsca z zywicy.

I tu miałbym dostep do panelu wiec byloby super.

Drugimi miejscem jest górny schowek - tam akurat nie powinno byc zadnych problemów umiescic panel ale szczerze wolalbym go miec na wierzchu.

http://images38.fotosik.pl/631/b5999075d7f0290c.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/641/dce133323f305923.jpg

 

lub tu

http://images40.fotosik.pl/621/31d18934d40a0baa.jpg

 

 

 

2. w drugim etapie (to juz moje marzenie) chciałbym przerobic tak radio zeby dzialał oryginalny przycisk wyrzucania płyty oraz przerobic sterwanie kierownicy zeby pasowalo do alpine.

 

Myslicie ze jest to do zrobienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...