Skocz do zawartości

Prośba o rade w sparwie wzmacniacza


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na poczatku chciałbym powiedziec ze nie jestem orłem w dziedzinie car audio i prosze o wyrozumiałosc :) Przejde do rzeczy.. Kupiłem wzmacniacz Peiying PY-2H30R 300rms (max 1200 watt) i mam pytanie czy moge podłaczyc go pod skrzynie phonocar 600 watt max? Czy nie spale jej? czy moze lepiej dac go na głosniki w tylnej polce 2 razy 6x9 emphaser ecx710 250rms (max 500watt)a na skrzynie takiego starszego alpine mrv 300 f V12 ? Czy moze odwrotnie? I czy tego peinga ewentualnie daloby sie puscic na skrzynie i glosniki mimo ze jest 2 kanałowy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy tego peinga ewentualnie daloby sie puscic na skrzynie i glosniki mimo ze jest 2 kanałowy ?

 

Nie.

 

? czy moze lepiej dac go na głosniki w tylnej polce 2 razy 6x9 emphaser ecx710 250rms (max 500watt

 

Bez komentarza :wstyd:

czy moge podłaczyc go pod skrzynie phonocar 600 watt max?

 

Mozesz. Te 1200W jest wyssane z palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peiying PY-2H30R ma ok 400-450wat rms. Jeżeli pytasz o podłączenie sprzętu, to ten pejing jedynie pod subwoofer, jakośc ma marną.(ostrożnie z gainem) Alpinke podłącz pod elipsy. Tyle odnośnie podłączenia...

 

Bo o to kolega pytał- koledzy audiomaniacy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja furmanke juz kupilem z tymi głosnikami w tylnej polce wiec nie chcialem ich wywalac z tamtąd a w przodzie grają chyba nominaly w drzwiach i w okolicy pedałow przy nogach jest głosnik czyli w przodzie 4 małe tylna polka elipsy te emphasery. Przód gra całkiem dobrze, juz kilka osob sie zdziwiło ze przod tak dobrze gra mimo ze to chyba fabryczne glosniki sa przynajmniej te w drzwiach chociaz nie wiem bo nie sprawdzałem szczerze mowiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stosuje sie głosników w tylnej półce tylko suba w bagaju i dobrze zrobiony przód.

 

Tutaj nie do końca się zgodzę. Jeśli pasażerowie często jeżdżą z tyłu to warto "coś" wsadzić, nie mówię tu że byle jak i byle jakie jaja ale np ostatnio zrobiliśmy kolesiowi w sedanie zabudowę z elipsami RF P1694, każda ma około 5 litrów budki, skierowane pod kątem 30* zasilane starą Alpinką. Muszę powiedzieć że efekt więcej niż zadowalający, siedząc z tyłu... "nie brakuje niczego" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głosniki po podgłośnieniu do 40 w 50 stopniowej skali na radiu zaczynają juz lekko charczec. Wzmacniacz pomoglby troche w tym przypadku czy on nic tu do rzeczy w tej kwestii nie ma?

 

Ma ma, radio jest za słabe więc głośniki wpadają w przester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie do końca się zgodzę. Jeśli pasażerowie często jeżdżą z tyłu to warto "coś" wsadzić, nie mówię tu że byle jak i byle jakie jaja ale np ostatnio zrobiliśmy kolesiowi w sedanie zabudowę z elipsami RF P1694, każda ma około 5 litrów budki, skierowane pod kątem 30* zasilane starą Alpinką. Muszę powiedzieć że efekt więcej niż zadowalający, siedząc z tyłu... "nie brakuje niczego"

Ja jestem tego zdania ze jesli ktoś wsadza głosniki w tylną pólke, (już nie mówie tutaj o scenie dzwiękowej)To idzie typowo w zasade który sprzęt głosniej zagra.chodz mogę sie mylic kwestia co kto lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... nie ma to jak dudnienie zaraz za uszami. Jeśli ktos robi audio na pokaz i "byle jak" to czemu nie.

 

Nikt tu nie mówi że wyciskasz z głośników wszystko i że ma być tylko głośno. Jeśli masz potężnego suba, a przednie tweetery są zamontowane na poziomie klatki piersiowej to z tyłu słychać praktycznie sam bas. Głośniki z tyłu mają zapewnić pasażerom usłyszenie całego pasma a nie walenie po uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz potężnego suba, a przednie tweetery są zamontowane na poziomie klatki piersiowej to z tyłu słychać praktycznie sam bas.

ja staram sie Tweetery zakłać tak aby było je słychac w całym aucie nie tylko na kierowce i pasażera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwierzęta :D Co chcecie przez te dyskusje osiągnąć ?

 

mi np podoba się rozwiązanie stosowane w audi czy vw, kiedy wofery i tweetery są tez w tylnych drzwiach. Ale to kwestia gustu. Nie mam zamiaru się spierac.

 

Audio robi się pod siebie... Więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...