Skocz do zawartości

Jaki wzmak mono pod dwa Re Audio Se 12 D4??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie A przekrój dobiera się do "poboru prądu" oraz długości kabla. Im krótszy przewód , tym jego rezystancja mniejsza i przekrój można zmniejszyć .

no masz racje ja brałem tylko pod uwage ładowanie a nie liczyłem sie z tym,ze ne postoju też bede sluchał to musze to wymienic na 70mm2 i bedzie git.

Ale tylko na postoju. Gdy silnik pracuje to alternator jest źródłem prądu a akumulatory tylko dodatkowym obciążeniem. Dopiero w momencie zwiększonego poboru , gdy alternator nie jest w stanie utrzymać napięcia, lub spadek napięcia na przewodzie łączącym alternator z akumulatorem buforowym będzie większy od różnicy miedzy napięciem alternatora a akumulatora buforowego , wtedy część prądu pobrana będzie właśnie z tego bufora.

no to juz wszystko jasne. :] i tak pewnie musiał bym wymienic te przewody chcąć miec dwa RE Audio SE-12D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak zrobisz sobie dobrze przewodziki to zobaczysz jak Ci się odwzajemnią głośniczki:). Ja u siebie mam 35mm, zasilam tylko jeden głośnik i na postoju nigdy nie słuchałem. Także jakis czas temu byłem nastawiony na ostre ciśnienie, chciałem to poczuc.I powiem Ci że pompe w aucie miałem, wsumie mam jeszcze. Teraz raczej SQ dlatego wzmaka sprzedaje i chce cos innego co uzupełni mi pasmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris1981 pytanie jescze jakie masz auto??? ja na moim obecnym sprzęcie słuchałem tej samej muzy w golfie IV i powiem Ci ze dzien do nocy.Moje to nieszczesne BMW e36 w sedanie bez obalanych siedzen.Chodz wymyśliłem coś aby bas z bagaja wchodził do srodka musze to jeszcze zrealizować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris1981 pytanie jescze jakie masz auto??? ja na moim obecnym sprzęcie słuchałem tej samej muzy w golfie IV i powiem Ci ze dzien do nocy.Moje to nieszczesne BMW e36 w sedanie bez obalanych siedzen.Chodz wymyśliłem coś aby bas z bagaja wchodził do srodka musze to jeszcze zrealizować.

 

Fiat Marea Weekend kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując SE do GTO ośmieszasz się, skoro tak piszesz to widocznie słuchałeś tego głośnika w nieodpowiedniej aplikacji lub pod za słabym lub tandetnym wzmacniaczem

 

nie tylko ja smiem twierdzic ze SE zamulac potrafi.

mowisz to bo masz SE i dlatego go chwalisz? Wez pod uwage kilka innych 12tek ktore pobija RE na ryj.

To ze GTO jest pompa bez ducha i tylko buczy to kazdy wie.

JL 12w3v3 Alpine Type R itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz to bo masz SE i dlatego go chwalisz? Wez pod uwage kilka innych 12tek ktore pobija RE na ryj.

Wymień jeden w tej cenie???Jetes smieszny..... albo nie wiesz co gadzasz RE SE to jeden z lepszych subów oczywiście 12" jakie słuchałem.No moze jak ktoś słucha muzyki Typu umca umca to ten sub moze być mułowaty w porówaniu do 10".A jak na 12"w tej cenie to chya zaden mu nie dorównuje jesli chodzi o ciśnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A jak na 12"w tej cenie to chya zaden mu nie dorównuje jesli chodzi o ciśnienie.

Coś w tym jest, bo dobrze zasilone wytrzymuja i potrafia wiele w tej kwestii...

 

 

nie tylko ja smiem twierdzic ze SE zamulac potrafi.

Ja tez tak twierdze ale:

 

Alpine Type R

Szybszy i lepszy cisnieniowiec? To chcesz powiedziec? :)

 

 

To ze GTO jest pompa

"powiedzmy"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ja smiem twierdzic ze SE zamulac potrafi.

mowisz to bo masz SE i dlatego go chwalisz? Wez pod uwage kilka innych 12tek ktore pobija RE na ryj.

To ze GTO jest pompa bez ducha i tylko buczy to kazdy wie.

JL 12w3v3 Alpine Type R itd ...

 

To nie jest mój pierwszy głośnik więc miałem porównanie z wieloma innymi i za tą kasę ciężko znaleźć coś "lepszego". Wiadomo że każdy chwali swoje ale z tych które posiadałem ten wypada najlepiej. Co do GTO... To nawet obok SE nie leżało.

 

12w3v3 nie ma startu, tylko że jest szybszy i troszkę lepszy jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...