Skocz do zawartości

Alpine 7998R i mp3


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długim polowaniu udało mi sie kupić alpine 7998r wygląda łądnie ,panel porusza sie jak narazie ok z cichym pyknięciem przy chowaniu i wychodzeniu z radia .Mam pytanie do posiadaczy 7998..... jak jest u was z mp3 , u mnie jak próbuje odsłuchać mp3( np folder 50 utworów odczytuje tylko 2 wszystkie te same formaty i kb/c) których do tej pory słuchałem na 9855 .9886 ,eclpise i nie było problemu to na 7998 wyskakuje error , skopiowanie tych samych utworów na nowe cd nic nie pomogło , ale jak zmieniłem nazwy np 1 ,2,3 ...... to odtwarza ,macie lub mieliście podobne akcje z tym radiem lub innym z góry dziękuję ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym radiem takich nazw nie miałem ale z innymi tak - za długa nazwa, niedozwolone znaki itp itd. Nie jestem pewien ile liter jest dozwolonych ale gdzieś to da się sprawdzić. Skróć nazwy, wywal wszelkie niepotrzebne znaki i bedzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie wydaje ze bufor odtwarzacza nie jest w stanie "ogarnac" takiej liczby plikow w jedym katalogu. Zrob eksperyment : przegraj ta plyte na inna (CD-RW np. zeby nie marnowac plyt jakby nie dzialalo) pakujac po np. 20 utworow mp3 do katalogu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za długa nazwa

No dobrze, ale ile takich plików może się trafić? 1 na 1000?

 

nie czaje tego.

Co tu jest do czajenia? Sprawdź jeszcze jakies inne płyty, jak wszędzie będzie tak samo to znaczy że masz zrypany laser bądź napęd. Error w alpinach to albo uszkodzenie lasera bądź napędu.

 

a mnie sie wydaje ze bufor odtwarzacza nie jest w stanie "ogarnac" takiej liczby plikow w jedym katalogu. Zrob eksperyment : przegraj ta plyte na inna (CD-RW np. zeby nie marnowac plyt jakby nie dzialalo) pakujac po np. 20 utworow mp3 do katalogu.

Że co:)? To czyli nagrywając mp3 (przecież nie wszyscy robią foldery i nieraz wszystko siedzi na wierzchu) to radia mają sobie z tym nie radzić? Jakby tak było w rzeczywistości to mielibyśmy tu multum tematów z takimi pytaniami. Z tego co wiem to zawsze przy zamykaniu płyty nagrywany jest tzw spis utworów więc laser odczytując te dane wie już co jest na danej płycie. Przecież nie przeszukuje wszystkich plików po kolei. Dlatego jak przerwiesz nagrywanie w trakcie (mechanicznie) to już tej płytki nie odtworzysz. Nawet jak to pomoże to i tak nie wykluczy uszkodzenia lasera/napędu, ale tylko to ominie i przedłuży jego żywot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles 7998 do sluchania mp3??? :przestraszony:

No, a co w tym dziwnego? Utwory w 320 kbps odbiegają w czymś od audio? A nawet jeśli trochę to co? Rozumiem, że jak ktoś słucha mp3 w jakości np 128 kbps to już słychać różnice i to dużą, ale powyżej 256 jest to już mało słyszalne. W takim razie powiedz mi po co to radio posiada odczyt mp3? Wg Ciebie powinno być tylko audio i dowidzenia. Z resztą, jest to tylko moja opinia, przykładowo jak kolega kupi sobie jakies płyty audio i na każdej będzie miał po 2 utwory, które mu się podobają to tak co chwile będzie zmieniał płytki tak? Już nie te czasy. Wiem wiem są zmieniarki... Pozostawmy to kwiestią gustu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje też Audio-CD (to taki przeżytek z przed doby MP3 i CD-R jakby ktoś nie wiedział). :wink:

 

A ja swoje wszystkie płytki AUDIO-CD przerabiam w domu na CD-R, bo mi wygodniej raz w miesiącu takową przerobić

niż jechać po drugą AUDIO-CD do Empiku, jadąc tam strasznie kieszenie bolą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwory w 320 kbps odbiegają w czymś od audio? A nawet jeśli trochę to co?

 

Odbiegają i to bardzo. Nawet głuchy to usłyszy . Ale jeśli komuś nie przeszkadza to już jego wybór. Sam często słucham MP3 - dla wygody.

 

Co do długiej nazwy - czasami pliki pobrane z sieci mają prefixy, sufixy i inne wstawki w nazwie , czasami z dodatkowymi znakami. Do tego może dojść liczba znaków w nazwie folderu. Nie pamietam jakie ale radia ale u znajomych miały z tym problem. Miałem też kiedyś tania MPtrójke która zachowywała się podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham czasem mp3 nie z wyboru poprostu nie ma takiej muzy na audio np ranieri , umek, pet duo .Co zrobiłem te same utwory z płyt które nie odczytywało nagrałem poprostu rozrzucone po różnych folderach użyłem nero i działaja ,stare jakies mp3 tez chodzą wydaje mi sie że to jeszcze może wina jest w programie do nagrywania Burn4Free na nero 2 płyty narazie ok ,musze kupic płyty bo mi sie skończyły .A może jakiś soft w alpine ??

 

Dziś sprawdzłem nagrałem tom samą płyte która nie chodziła w nero i działa moze komuś to pomoże tak czy inaczej dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...