Skocz do zawartości

Zestaw CA do Rovera 75


Rowan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na forum i dlatego proszę o wyrozumiałość :)

Proszę Was koledzy o pomoc, a raczej o doradzenie, czy wybieram dobre elementy do zestawu CA do mojego auta.

Zacznę od tego, że na początek poleci kompletne wygłuszenie drzwi. Oryginalne głośniki jakie mam, to 165 w każdych drzwiach i z przodu na słupkach tweetery, no, a na tyle w górnej części drzwi są wbudowane tweetery. Jednak gra to bardzo niezadowalająco jak dla mnie. Oprócz wygłuszenia, oczywiście głośniki będę mocował na MDF, choć będę musiał rzeźbić w nich, ponieważ do mojego auta nie ma gotowych dystansów.

No dobrze, ale do rzeczy. Jednostka sterująca to tylko jedna i jedyna opcja, ponieważ, nie chcę się bawić w ramki itp. No a na dodatek tutaj będę miał sterowanie z kierownicy oryginalne itd. A więc:

Jednostka:

http://www.aliexpress.com/product-gs/269204937-MG-Car-DVD-Player-with-GPS-navigation-MG7-car-dvd-gps-navigation-with-7-Digital-HD-wholesalers.html

Głośniki:

Hertz'a HSK-165 x4(przód i tył)

Wzmacniacz:

GROUND ZERO GZTA 4120

No i do tego chcę, żebyście mi doradzili jakiś subwoofer dla dobrego bassu, myślę, tak do 550-600zł, no i nie wiem, czy lepiej w kształcie tzw tuby, czy skrzynię. No, a drugim problemem jest to, czy kupic aktywny, czy kupić pasywny i do tego wzmacniacz...

Proszę o doradzenie, czy dobrze kieruję się z wyborem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki raczej tylko z przodu, no chyba że jak będziesz jezdzil z pasazerami i beda narzekac to pokręcisz faderem.

Jeżeli ten Ground Zero ma być nowy za ponad 500zł to chyba lepiej w tej kasie rozglądnąc sie za jakąś dobrą używką.

Wiem że rover 75 ma szczelny i wygłuszony bagażnik więc sub musi byc konkret albo jakas przeróbka bagaja...

Sub oczywiscie w skrzyni, pasywny + wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki raczej tylko z przodu, no chyba że jak będziesz jezdzil z pasazerami i beda narzekac to pokręcisz faderem.

Nie rozumiem, co chcesz przez to powiedzieć...?? Żeby tylko z przodu zmienić głośniki? No, ale ja chcę wszystkie...

A czemu używany wzmak kupować? No, a jeśli już, to jaki kupić? No a ten sub i wzmak do niego, to jaki proponujesz?

Acha, co do bagażnika, to tak, będe chciał jakiś otwór wyciąć, tak jak przy wersji fabrycznej z Harman Kardon, gdzie też jest sub i jest tam wycięte takie "jajko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tylko z przodu głośniki? Kliknij na górze na pasku (Forum, Użytkownicy, Szukaj) FAQ. I poczytaj, na pewno rozwieje ci wiele wątpliwości.

 

Tuba - jeśli chodzi ci o taki walec z głośnikiem z jednej strony to omijaj z daleka :kijemgo:

 

Głośniki hsk teraz są chyba najlepszym wyborem w tej cenie (300zł). Ile możesz przeznaczyć na sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, co chcesz przez to powiedzieć...?? Żeby tylko z przodu zmienić głośniki? No, ale ja chcę wszystkie...

A czytał kolega FAQ :?:

A czemu używany wzmak kupować?

Ponieważ można za te same pieniądze kupić dużo lepszy.

No, a jeśli już, to jaki kupić?

Użyj opcji "szukaj" ponieważ podobnych pytań było bardzo dużo

No a ten sub i wzmak do niego, to jaki proponujesz?

A jakie są Twoje wymagania co do subwoofera :?:

 

 

Co do tej stacji którą chcesz kupić to wiesz coć na jej temat czy po prostu Ci sie podoba :?:

Jak masz trochę zdolności manualnych to możesz zrobić coś takiego http://muzykawtwoimsamochodzie.pl/albumy/INSTALACJE/Rover%2075/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz trochę zdolności manualnych to możesz zrobić coś takiego http://muzykawtwoims...2075/index.html

Powiem Ci tak. Kilku użytkowników forum o "R" już zakupiło ową stacje i są bardzo zadowoleni. Zrobienie czegoś takiego jak tam w linku który podałeś nie byłoby wielkim problemem od strony montażu, lecz niestety w R jest później problem z podłączeniem tego. Znam z autopsji, gdzie u kumpla podłączaliśmy Alpine. Problem był naprawde duuuży, ponieważ trzeba było dokupować różne kostki ISO>BMW z BMW na jakieś jeszcze inne itd. Naprawde było ciężko, a efekt i tak nie był w 100% zadowalający, bo nie wszystko działało. Problem był pamiętam ze zmieniarką i TV. A ta stacja którą podałem jest dedykowana d R, no i nie ma żadnego problemu np ze sterowaniem z kierownicy oryginalnym, z którym w tym Alpine też był problem, kostki, wszystko pasuje do oryginalnej instalacji.

A jakie są Twoje wymagania co do subwoofera :?:

 

Chcę ładny, mocny i czysty bass :rolleyes:

 

No przeczytałem FAQ i nie ma tam nic o tym, żeby nie zmieniać głośników tylko w przednich drzwiach, pisze tylko o beznadziejnym pomyśle jakim jest montowanie głośników na tylnej półce. Ja mam oryginalnie głośniki w drzwiach wszystkich w każdych drzwiach jest woofer i tweeter. Także nie rozumiem, jakie są przeciwskazania. Ja sie nie znam, to wy jesteście ekspertami w dziedzinie CA, ale na moją logikę jeśli są 4 dobre głośniki, to lepiej niż dwa dobre i dwa beznadziejne, z których jeden mi "brzęczy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety z roverem jest tak samo jak z ludzmi na forum omegi... 99% dla sterowania z kiery ogranicza sie do oryginalnych jednostek maaarnej jakosci dlubie wszystko dookola po 3 razy i szerzy mity o kiepskich glosnikach czy nieciekawych wzmacniaczach...

 

Seryjne granie r75 to jest porazka i mimo wszystko jednak uwazam ze nawet taka stacja dedykowana pod niego sygnal poda na duzo lepszym poziomie niz ta mieeerna seria ktora car 300 ze złopla przekakuje o lata swietlne :D

 

Swoja dorga u kumpla w 75 seria grala tak marnie ze obstawialem fabryczna przeciwfaze :D

 

 

To szczelny sedes i w mniej niz te 300w rms na subie ok 10' bym sie nie ladowal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, napisałeś o tym o czym już wiem :wink: W 75 audio jest prze marne... Co do suba rozumiem. No, ale co do stacji, to już nie do końca. Odradzasz, czy polecasz takie wyjście? Sterowanie z kierownicy to akurat już mniejszy problem, chodzi mi bardziej o samą estetykę, bez kombinowania, bez ramek itp. będe mógł zamontować. No i ponawiam pytanie, jakie są przeciwwskazania co do wymiany głośników w tylnych drzwiach? To co mam zostawić takie jakie są? A są beznadziejne... :/

Aha, a Twój kumpel miał jaką wersje? Harmony Philipsa? Jeśli tak, to się nie dziwię, sam ją mam, aczkolwiek już na wersji wyższej Alpine'a jest duużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a Twój kumpel miał jaką wersje? Harmony Philipsa? Jeśli tak, to się nie dziwię, sam ją mam, aczkolwiek już na wersji wyższej Alpine'a jest duużo lepiej.

niewiele bo ja ma...

 

ramka rover

http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_info.php?products_id=2016

 

 

W 100% polecam od tego zaczac prawidlowy "rozwoj" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele bo ja ma...

No to chyba nie słyszałeś Philipsa :przestraszony:

No, ale jeśli mówisz, że polecasz tę stacje w 100%, to mnie to cieszy. A po co podałeś mi tę ramkę? Wiem, że takowe są, ale spasowanie pozostawia moim zdaniem wiele do życzenia... Nawet na angielskim forum opinie są pochlebne, no, a po za tym za taką kasę, no to musi być coś co fajnie gra, a do tego ma sporo funkcji, to jest logiczne moim zdaniem...

No, ale nadal nie dowiedziałem się odnośnie tych głośników...?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki w tylnych drzwiach psują scene dźwiękową która zawsze powinna być na przodzie samochodu, troche później też dociera z nich dźwięk do słuchacza siedzącego z przodu i brzmi to nie najlepiej.

W przypadku montażu tylko przednich głośników pasażerowie na tylnej kanapie będą słyszeć głownie bas i dla nich możesz zamontowac głośniki z tyłu, ale jak bedziesz jeździł sam to polecam tył wyciszać.

 

Tu masz propozycje suba RE Audio SR-10

Koledzy tu bardziej osłuchani więc może zaproponują coś lepszego w budżecie którym podałeś.

Interesują Cie pewnie tylko nówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku montażu tylko przednich głośników pasażerowie na tylnej kanapie będą słyszeć głownie bas i dla nich możesz zamontowac głośniki z tyłu, ale jak bedziesz jeździł sam to polecam tył wyciszać.

a to cos nowego.kolego zacznij czytac FAQ zanim cos doradzisz bo twoje wypowiedzi sa troszke nie na miejscu i nabijanie postów idiotycznymi wypowiedzami sa tez nie na miejscu.od taka moja odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że bas z wooferów przednich jest przeważnie lepiej słyszalny z tyłu niż z przodu, a pasażerowie z tyłu siedzą tez blisko subwoofera to jak ci sie wydaje, ktore tony dominują w ich uszach?

Oczywiscie ta opinia jest na podstawie mojego pierwszego budżetowego systemu.

Teraz mam sporo lepszy który gra "żywiej", ale jeszcze nie słuchałem go na tylnej kanapie, podejrzewam że będzie podobnie.

Jezeli dla ciebie wyznacznikiem wiedzy jest tylko i wyłącznie faq to pozostaje szczerze pogratulować.

Osobiscie sam mam glosniki tylko z przodu i nie narzekam, a ze Rowan rozważa montaż głośnikow również z tyłu to mu napisałem jedno "za" i kilka "przeciw"

Nie wiem co w tym idiotycznego, jedyną idiotyczna wypowiedź jaką widze jest niestety twoja.

Chciałeś się wykazać i co? nie wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś się wykazać i co? nie wyszło...

kolego ja nie musze sie wykazywac bo nie mam budrzetowego systemu i jest on oparty wyłacznie na FAQ.w Car-Audio siedze jakies 8lat załozełym i słuchałem mnustwo zestawów a nie polegam tak jak Ty na dwuch.Wiec taka mo ja odpowiedz. Co do tematu to przerabiałem temat zakładanych głosników z tyłu i nigdy cic z tego nie wyszło poza tym jest jeszcze takie cos w zestawie przednim jak prawidłowe ukierunkowanie Tweetera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy jak je odłączysz. Póki je masz, wejdź na tył i posłuchaj jak to wszystko gra. Zrób dobrze przód+ bagażnik, wyłącz głośniki z tyłu, usiądź z tyłu i posłuchaj. Ciekawe czy dalej będziesz pragnął głośników z tyłu.

Nie zapomnij oczywiście o wygłuszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja nie musze sie wykazywac bo nie mam budrzetowego systemu

 

I co , jest lepszy ?? Już któryś raz wypisujesz na forum jak szastasz, ja wymieniasz sprzęt bo Cię stać itp. A ja powiem - i co z tego ? Budżetowy sprzęt nie ma prawa zagrać ? Myślisz że jak wydasz 10k zł na sprzęt i oprzesz go o FAQ ( żeby się nie przewrócił ) to będzie grał tylko dla tego, że tyle kosztował ?

 

w Car-Audio siedze jakies 8lat załozełym i słuchałem mnustwo zestawów a nie polegam tak jak Ty na dwuch

 

Ciekawe. A potem wyskakujesz z pytaniami o PODSTAWOWE rzeczy.

 

Sorry ale jak widzę takie cwaniactwo to mnie k*** bierze i będę to napiętnował nawet za cenę bana.

 

 

 

Ale co, mam tylne drzwi też wygłuszyć?

 

Jeśli nie montujesz tam głośników ( do czego zachęcam ) to nie musisz. Zaoszczędzisz na tym kasy którą dołożysz np do lepszego suba czy wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dobre przeczucie, że jednak prawda jest po mojej stronie

 

Jaka prawda??

 

ale na moją logikę jeśli są 4 dobre głośniki, to lepiej niż dwa dobre i dwa beznadziejne, z których jeden mi "brzęczy"...

 

 

Powiem tak - lepiej dwa dobre niż 4 świetne. Ale to Twoje auto, pieniądze i gust :) Zrobisz jak zechcesz. My tylko podpowiadamy - głośniki "po prostu zamontowane" z tyłu to błąd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik waski dnia 12 luty 2011 - 15:36 napisał

Jeśli nie montujesz tam głośników ( do czego zachęcam ) to nie musisz.

 

Czyli jednak ^_^ Miałem dobre przeczucie, że jednak prawda jest po mojej stronie :]

Nie wiem czy się zrozumieliśmy, zachęcam do NIE montowania głośników z tyłu :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...