Skocz do zawartości

Nowa marka AMPIRE - co o tym sądzicie...


Kronix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil, właśnie trwa budowa lekkiego demo car-u, głównie nastawiona na zastosowanie nowoczesnych multimediów typu DVD/kamery cofania/tuneryDVB-T/monitory itp.. Całość będzie dopełniać wiadomo kilka wzmacniaczy + głośniki...

Jak coś zamontujemy prześlę fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Jesteśmy właśnie po pierwszych testach wzmacniacza AMPIRE MB1000.1

 

W załączniku zdjęcia LIVE...

 

Sprzęt testowaliśmy w Golf IV 3drzwi 1.9tdi, wytłumione drzwi, reszta fabryka. Zasilanie : standardowy akumulator , kable 20mm2 z kondensatorem 1F, jednostka sterująca: Kenwood 5240BT.

 

Wzmacniacz podłączaliśmy pod Rainbow Hammer 10 (300RMS) , w trybie 4ohm, obudowa 20L zamknięta, średnio wygrzany. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to idealny głośnik do przetestowania wszystkich możliwości wzmacniacza, ale od czegoś trzeba zacząć...

 

 

Specyfikacja AMPIRE MB1000.1

 

-1x 450 Watt RMS /4 Ohm

 

-1x 710Watt RMS /2 Ohm

 

-1x 1000 Watt RMS / 1 Ohm

 

-filtr dolnoprzepustowy: 50-250Hz

 

-20Hz Subsonic-Filtr

 

-pasmo przenoszenia : 5-350Hz

 

-podbicie basu: 0-18dB

 

-odwrócenie fazy : 0/180st.

 

-wzmocnienie: 150mV-6,0V

 

-zniekształcenia <1%

 

-zabezpieczenie: 3 x 40A ATC

 

-wymiary: 249x48x332mm

 

-waga: 4kg

 

TEST:

 

Do słuchania wybraliśmy różne kawałki muzyczne, o zmiennej częstotliwości i długości basu, w tym również szybsze utwory...

 

Rainbow-a Hammer 10, jest głośnikiem dość sztywnym pomimo tego, że już grał kilkanaście dobrych godzin. Wynika to z jego konstrukcji - dość sztywne zawieszenie i membrana.

 

Pierwsze podłączenie na pierwszej lepszej muzyce i miło, bo głośnik jest bardzo ładnie sterowany, aż czasami za bardzo - trzeba było uważać, żeby się nie uszkodził.. Każde uderzenie basowe widać na wychyleniu membrany, wzmacniacz go idealnie kontroluje bez najmniejszych zniekształceń. Na szybszych utworach głośnik jest bardzo szybki i precyzyjny. Wszystkie przełączniki fazy, podbicia basu, zwrotnicy i wzmocnienia są bardzo precyzyjne i od razu odczuwalne. Po ok. godzinie ciągłego grania przy napięciu zasilania ok. 13,9-14,2V wzmacniacz był nadal chłodny, co świadczy o dobrym odprowadzaniu ciepła. Nie będę pisał o brzmieniu głośnika, bo to zależy od tego co słuchamy i w jakim aucie, ale w Golfie IV kabina bardzo ładnie się wypełniła ciepłym i precyzyjnym basem, dopełniając przedni system. Pomimo okablowania 20mm2, straty nie były mocno odczuwalne, napięcie przy bardzo niskich częstotliwościach spadało max. do 13.3V. Jeżeli chodzi o wykonanie wzmacniacza, to tak jak widać na zdjęciach - elegancki niewielkich rozmiarów monoblok, obudowa -szczotkowane aluminium z błyszczącym czarnym środkiem, terminale dobrze wykonane, pokrętła kontroli lekko wpuszczone we wzmacniacz, ale dobrze wyskalowane.

 

W przyszłym tygodniu testować będziemy MB400.1, czyli słabszy brat MB1000.1 oraz MB1000.1 pod 2xAudio System Radion15FA spięte na 2ohmy.

post-5489-0-57169900-1296926057_thumb.jpg

post-5489-0-57833000-1296926076_thumb.jpg

post-5489-0-43816100-1296926084_thumb.jpg

post-5489-0-81068600-1296926095_thumb.jpg

post-5489-0-82684500-1296926101_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania wybraliśmy różne kawałki muzyczne, o zmiennej częstotliwości i długości basu, w tym również szybsze utwory...

 

 

konkretna wypowiedź, nie ma co ...

 

Pomimo okablowania 20mm2, straty nie były mocno odczuwalne, napięcie przy bardzo niskich częstotliwościach spadało max. do 13.3V.

 

dobrze rozumiem - spadek z 14,4V na 13,3V to mały spadek ? acha, dobrze wiedzieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin - mogę Tobie wypisać utwory na jakich go testowaliśmy...

 

Woolly24 - Wiedziałem, że zaraz wypowiadać się będą "specjaliści :)" i uważam, że obojętnie co się napisze to zawsze znajdzie się ktoś kto tylko będzie wszystko krytykował. Sprzęt został podłączony specjalnie w seryjnym aucie, ponieważ niestety ale 90% użytkowników w Polsce ma właśnie tak przygotowaną instalację, stąd też spadki napięcia i nie wierzę, że u Ciebie takowe nie występują, no chyba, że masz 50mm2 i dwa aku AGM-y, a odległość do wzmacniacza jest poniżej metra, a i zapomniałem o alternatorze 300A :).

 

Mogłem napisać jak często się czyta: że przy poborze prądu wzmacniacza xxxxxxx w instalacji nie ma żadnych spadków napięcia i wzmacniacz jeszcze doładowywuje instalację czyniąc z siebie Perpetuum mobile I rzędu...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin - mogę Tobie wypisać utwory na jakich go testowaliśmy...

 

Woolly24 - Wiedziałem, że zaraz wypowiadać się będą "specjaliści :)" i uważam, że obojętnie co się napisze to zawsze znajdzie się ktoś kto tylko będzie wszystko krytykował. Sprzęt został podłączony specjalnie w seryjnym aucie, ponieważ niestety ale 90% użytkowników w Polsce ma właśnie tak przygotowaną instalację, stąd też spadki napięcia i nie wierzę, że u Ciebie takowe nie występują, no chyba, że masz 50mm2 i dwa aku AGM-y, a odległość do wzmacniacza jest poniżej metra, a i zapomniałem o alternatorze 300A :).

 

Mogłem napisać jak często się czyta: że przy poborze prądu wzmacniacza xxxxxxx w instalacji nie ma żadnych spadków napięcia i wzmacniacz jeszcze doładowywuje instalację czyniąc z siebie Perpetuum mobile I rzędu...:)

Jak kolego adresujesz swoją wypowiedź to lepiej przeczytaj dokładnie kto co pisał w Twoim temacie. Poza tym jakie masz pretensję do mnie że napisałem że ten test nie jest wiarygodny? Bo taki jest - jesteś dystrybutorem i ten sprzęt de facto sprzedajesz, a wątpię abyś strzelał do swojej bramki jak byłby to marny sprzęt. Nie wiem po co ten durny temat jeszcze z takim tytułem. Zrób człowieku sobie reklamę a nie robisz temat z zapytaniem kto co sądzi o tej marce. Nie jestem "specjalistą" tylko piszę co sądzę o takim sposobie autoreklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak większość wie :

1) Wzmacniacz klasy D do wytworzenia 450 Wat RMS przy obciążeniu 4 Ohm i napięciu zasilania około 13,5 Volta pobiera około 40-45 Amer prądu ;

2) Rezystancja zwykłego przewodu LgY o przekroju 20 mmkw. i długości 5 metrów to 4,6 mOhm.

z tego można sobie bez problemu policzyć jakie spadki są na przewodach i jakie na połączeniach (przynajmniej tak powinno się sprawdzać).

 

Druga sprawa to musisz zrozumieć bywalców forum:

1) Każdy ma własny gust i własne oczekiwania i większość z zasady nie wierzy w cuda gdyż ..... już z tego wyrośli (-śmy) ;

2) Mogą ocenić wzmacniacz w jakiejś aplikacji porównując z innym wzmacniaczem i to też subiektywnie ;

3) Wielu boi się (i nie bez racji) zaryzykować zakupu "w ciemno" gdyż tak jak w przypadku innych marek nieznanych u nas odsprzedaż tego z niedużą stratą (gdyby się nie spodobał) jest praktycznie niemożliwa .

 

Aby efektywnie wprowadzić nowy produkt na rynek należy poznać mentalność konsumentów i dopasować formę i ofertę do nich.

Edytowane przez Grzegorz1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorze,

 

jeśli chcesz, żebyśmy Ci przetestowali sprzęt, to pakuj go i przyjedź kolejno na spoty do:

- Płocka,

- Warszawy,

- Katowic,

- Krakowa.

 

Będziesz miał przetestowany sprzęt przez osoby OPINIOTWÓRCZE. Na razie Twoja opinia jest nic nie warta i taka jest prawda (każdy handlarz swoje zachwala). No i my będziemy wiedzieli, czy Ampire to nie nowy piździng na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pobór 35A przy 660 rms ?

 

A co w tym dziwnego jeżeli weźmiemy pod uwagę klasę wzmacniacza ? :)

 

 

Ja także w takich testach sensu nie widzę .. A wywód na temat instalacji wywołał uśmiech na mojej twarzy :) Ale cóż.. każdemu wolno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc D ? Tzn tu w ogole nie bd sie upierać przy swoim ale jakos zawsze myslalem ze "D" nie obsługuje jakby stereo, ze to jest po prostu wyciągnięcie z koncówki mocy wiecej watów kosztem tam np. charakterystyki szczegolnie w paśmie wyzszym niz dla suboofera, tak jak wspominałem kosztem stereo itp. Ale to tylko od zawsze byly moje "wyobrazenia" bo wstyd sie przyznac nie zagłębilem się w "rodzaje/charakterystyki pracy" różnych klas wzmacniaczy tylko wszystko tak na "intuicje" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digital - mówi wszystko :) Producenci dumnie wypisują słowo CYFROWY na swoich wzmacniaczach by zachęcić nieświadomego do zakupu. A ja się pytam - w czym ta cyfrowość wzmacniacza się objawia, poza szatkowaniem sygnału audio na PWM ? Sorry za OT - to tylko gwoli ścisłości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...