Skocz do zawartości

Hifonics vs Hifonics


Gudzu
 Udostępnij

który lepiej kupic?  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. VS

    • Bix 6000D
    • Colossus Generation x3


Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

krótko i na temat...

 

Hifonics Colossus generation X3 vs Hifonics BXi 6000D

 

Jaka jest wasza opinia na temat tych dwóch wzmacniaczy... moze sie zdecyduje na jednego z nich, potrzebuje wzmacniacz do 3000kw rms. ma mi to zasilić oriona hcca 15.2 .Ale słyszałem że hifonicsy sż bardzo awaryjne (ale to o goliatah)

 

zapraszam do dyskusji:) pozdrawiam

Edytowane przez Gudzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Startowałem na Bxi 6000d na zawodach w zeszłym roku zasilając 2x AS Radion 15FA - wynik ok.147dB /2ohm , można było zrobić lekko 150dB, ale brakło cały czas prądu. Wzmacniacz oceniam na 4+ w skali do 6, ma bardzo mocnego kopa, szybka odpowiedź impulsowa i bardzo precyzyjne możliwości regulacji, ale potrzebuje dwóch rzeczy : Bardzo dobry sygnał z radia i sporo prądu !!! Jak masz ochotę posłuchać to zapraszam do Pruszcza Gd. Jeżeli chodzi o Goliathy to się wysypują masowo, bo po prostu nie wytrzymują zbyt niskich impedancji, a Collossusy to super mocne dwu kanałówki do grania, a nie do SPL-u...

 

Invalid, a mam takie pytanie - ten sprzęt co wymieniłeś w podpisie- to masz to wszystko wrzucone w aucie czy tylko jako kolekcja ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie będzie trzepało :)

 

Podłączaliśmy więszkość klocków, które masz w podpisie, ale nigdy w takim zestawieniu :).

 

Bardzo lubię markę Audio System, bardzo dobra i wdzięczna marka, nigdy mnie nie zawiodła, nigdy nic się nie popaliło..

 

Obecnie jestem w trakcie montażu u klienta : AS HX10SQ pod Mosconi AS100.4 i przód Rainbow SLC365.25...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Podepne sie pod temat nie bede zakładał nowego.MIanowicie tak na dniach mam zamiar zamawiac takie suby Re-Audio SE12D http://allegro.pl/re-audio-se-12d2-2x2ohm-30cm-600rms-wysylka-gratis-i1448277785.html Jeszcze nie wiem czy 2x2r czy 2x4r pytanie jaki piec mi doradzicie długo zastanawiałem sie nad MDS TORQUE T5 mono ale zaczyna mi to przechodzic po róznych opiniach na jego temat. Wydaje mie sie ze najlepszy był by ORION HCCA D5000 lecz tego tez sobie odpuszcze narazie coś długo nie moze go sprzedac na allegrodo.Wiec zastanawiam sie nad Nowym ze stajni Hifonics moje typy takie Hifonics Generation X3-ZEUS vs Hifonics Titan TXi-1500D jesli mozecie cos wiecej na temt tych piecy powiedziec był bym wdzieczny za info jak to bedzie sie miało co do subów Re.Dodam ze beda dwa takie suby w bagaju.Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat nie bede zakładał nowego. Widze że są tutaj zwolennicy AS Kronix, invalid. Chciałbym się zapytać jak u was sprawuje się AS HX 08SQ. Zastanawiam się nad tym subem do BMW Z3 w małej obudowie zamkniętej. Jak on się sprawuje. Jak by zagrał w obudowie ok. 4-5ltr (niestety na większa nie pozwalają warunki przestrzenne)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć lukulus !

 

Wiesz co, wydaje mi się, że komora 4-5 litrów dla 20 stki może być troszkę mała. Widziałem i słuchałem w Niemczech 2x08SQ w BR i powiem Tobie, że robią lepszą robotę niż jedna naprawdę dobrze napędzona 30 stka:). Uderzenie przede wszystkim było duże szybsze i bardziej precyzyjne niż na 30 stce, dobra nie ma co tu gadać.

Wiesz co zrobię symualację w moim programie jak się będzie zachowywać 08SQ i dam Ci znać... A powiedz mi jeszcze tak -w którym miejscu ma się znaleźć głośniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronix dzięki za zainteresowanie się tematem.

Głośnik u mnie miałby grać w BMW Z3 - tam jest strasznie krucho z miejscem. Po przeanalizowaniu wielu forów doszedłem do wniosku że najlepszym wyjściem byłoby zamocowanie go z tyłu za schowkiem na rękawiczki, tak żeby grał głośnik w dół w stronę nóg pasażera. Zależy mi na utrzymaniu oryginalności więc żadne większe prucie nie wchodzi w gre.

Jak wyszło z tą symulacją w programie?

Znalazłem na necie taką ósemkę RF P2D28 - wg. info na stronie Rockford Fosgate zalecana obudowa zamknięta do niego to zaledwie 6,5l. Więc może ten model lepiej by zagrał w obudiwie 4-5l. ? Miałeś okazje słyszeć ten głośnik?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie o to miejsce chodzi. Ja planuje zabudować sub za tym schowkiem który jest na wprost pasażera. Nie będzie sub wtedy prawie w ogóle widoczny, a o to mi chodzi. Wyczytałem na germańskim forum, że to miejsce jest lepsze i da się tam wygenerować więcej przestrzeni, a przy tym nie rzuca się w oczy. Jak uda mi się zdobyć zdjęcie to wrzuce.

Udało się zrobić symulację dla RF i AS w takiej małej obudowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...