Skocz do zawartości

Zapco z50c2 nadmierna glosnosc


lukas11111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem: podlaczylem zapco z50c2 ma on 2x25rms nie mam wogule mozliwosci manewrowania gainam bo jest bardzo glosno juz przy minimum musze dac -7decybeli na radiu alpine 9886r wygląda tak jak by bylo cos przerobione tak mi sie wydaje jakis input sensitive niekture zapco np studio maja gotowe przełaczniki na napiecie z radia ten model go nie ma. Porównując gain na 0 jeden kanal, a drugi jl audio 2x75rms (tu musiałem dac 1/5 gain zeby gralo na rownej glosnosci zapco .W jl mam przełacznik input sensitive jak go przelacze dopiero wtedy jest na rownej głosnosci ( zapco min gain i jl min gain) ale to przeciez do radi ktore maja 2v rca lub zasilenie z koncowki radia .Czy ktos spotkał sie z takim problemem dodam jeszcze ze otwieralem wzmak i wszystko wyglada ladnie nie ma sladow lutowania ,dodam ze przy właczaniu i wyłaczaniu radia i tylko wtedy cos pyka w tweterach na jl tego nie ma.Masa byla sprawdzana ma na 100% jest ok pyka rowniez przy odlaczonych rca. Edytowane przez lukas11111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kombinujesz w ten sposób, że porównujesz 2 różnej maści wzmacniacze i na tej podstawie wyciągasz wnioski to...(już nie odsyłam do Faq-ów bo ileż można) daleka droga do nici porozumienia (Twojego i systemu).

 

Pyknięcie w grajkach to ...jakiś stan nieustalony ( albo coś takiego), może wypada powymieniać kondensatory albo jakoś tak?

Bez obrazy i brania do siebie ale ...MUSISZ skonsultować działanie wzmacniacza z kimś ...bardziej obeznanym, bo może wcale nie wymaga lekarza a zwykłego... .

 

Mam Z50C2 jego "czułość" katalogowa to 0,25 do 2,5 V steruję go źródłem o wartościach niby 4V , niemal w każdej pozycji gaina gra mi prawidłowo jednak u siebie docelowo zostałem na levelu w piecu w pozycji środkowej(mniej więcej) i przy normalnym używaniu (słuchaniu), volume w radiu również na pozycji (mniej więcej) w środku.

 

Na odległość nic innego nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie to musi byc przyczyna skutecznosc do 2.5v + 4v z radia = nie za duza mozliwosc manewru gain .Tak czy inaczej mam zamówionego gienka sa50 zobaczymy co bedzie ktory rowniez ma skutecznosc od 0.2-3v .Tylko nie wiem dlaczego u Wasylwka na radiu 4v jest ok . Dla zinteresowanych http://www.dls.se/econtent/files/29/genesisser1.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.strefacaraudio.pl/topic/15127-gain-i-sprawy-z-nim-zwiazane/

 

Poczytaj ...wnikliwie.

 

P.S. jeżeli "genio" z różnicą około 0,5 V zagra Ci "normalnie" to Zapco ma ała, jakby co chętnie podejme się ...sprawdzenia i serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis sa50 ma 0,2-3V radio moje daje 4V, jak ustawie genaka ma minimum czyli 0,2V to moje tweetery supremo grają za głośno wzdlędem wooferów podłączonych do wzmaka JL ( a powinny grać prawie nie słyszalnie przy minimum) muszę w radiu dać -3db, żeby było ok.

 

Jak dałbym na genku gain a max czli te 3V i w radiu odkręcił regulator na 3/4 to chyba by wyjebało w kosmos te tweteery.

I chyba ten sam problem ma kolega, tylko czy to normalne, czy tak ma być? da się coś z tym zrobić, a może wzmak był jakoś przerabiany?

 

Link do tematu "GAIN i sprawy z nim związane " niczego tu nie wyjaśnia

Edytowane przez paczkowskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...