Skocz do zawartości

Subwoofer do robienia zadymy


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

do HH i robenia zadymy jak najbardziej jakosci to on nie ma ale zejcie bardzo dobre.

Nie wiem czy go miales skoro masz taka opinie alx-ie :)

Testowałem janine i tego alx-a i jest on lepszy od jakuzy pod kazdym wzgledem.... No jedynie jakuza w duzej pace miala troche lepsze zejscie od alx-a.

Moce oba przyjmuja te same tzn wiecej jak 650W nie wpompowywalem w nie , ale do tej mocy oba wytrzymuja , natomiast dzien w dzien przez ponad rok czasu dostawaly po 400-500W RMS i sie oba nie rozpadly , tzn z tym że jakuze dostałem juz uszkodzona - 95% uzywanych yakuz ma uszkodzone zawieszenie dolne przez co staja sie mega mulami.

 

Jednak jakuzy bym juz nigdy nie kupil , natomias alx-a owszem , bardzo dobry glosnik szczegolnie ze kosztuje 229zl nowy , pozatym duzo szybszy od yakuzy , zgadzam sie to nie hi end , a raczej low end , ale z gornej polki i dlatego polecam ci bo bardziej od jakuzy ktora robila tylko jedno wielkie buuuu , a jak czlowiek zapuscil jakiegos bardziej ambitnego bita to nie potrafila go zagrac albo sie gubila - tak membrana wazy w koncu prawie 0,5kg :wsciekly: w jakuzie. Z tego BM bedziesz bardziej zadowolony bo jak znudzi Ci sie robienie zadymy to jak zapuscisz jakiegos szybszego bita to lepiej , bardziej melodycznie go zagra od yakuzy.

 

Ogolnie to wogole w cenie do 250zł za głosnik (nowy) to alx-a na razie nie przebilo nic pod wzgledem wielkosc zadymy i możliwosci zagrania czegos innego jak hh , rap ( jak na ta polce cenowa ;] )

 

Co do tego STX-a co piszesz to mialem AP-eka, dobry głosnik z niego , ale do ALX-a nie ma startu niestety. Boschmann gora ;]

Edytowane przez gregor10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem go jak i wiele inych modeli tej firmy. w tej chwili w bagaju mam 2x12"Buszmena VTK-S12 i powiem ze gra jeszcze lepiej od tego ALX-a ale ciezko go dostac.STX AA nizej zejdzie AP to bardziej do szybszej nuty.Trzeba dodac ze buszmeny sa bardzo prądozerne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymek - ciekawy ten boschmann o ktorym piszesz , tego nie mialem , ile placiles za niego ? to chyba nie ta polka cenowa pomimo ze nazwa firmy to sugeruje :)

 

z tych glosnikow co mowilismy to wg mnie tak

 

1.alx 122sp bo gra w stylu jakuzy , ale przy tym calym bagnie jaki robi on i janina to przynajmniej na nim dalo sie sluchac czegos innego jak hh , rap , bo yanina to tylko w czarnym rytmie albo bastestach byla dobra :)

Ogolnie 2 miejsce w pradożernosci z tego porownania.

2, yakuza bo zadyme byla w stanie zrobic solidna i miala zejscie , choc bude musi miec duza ( wieksza od alx-a ) zeby zagrac nisko i poteznie.

Najbardziej pradożerna z tego zestawienia. Bez mocnego pieca nie gra tak poteznie.

3.stx , powiem tak , w domu gral lepiej jak w aucie :) , niby szybki , x max taki sobie w porownaniu do wczesniejszych ( chodzi mi o x max linowy) to mimo tego ta membrana z plastyku dopelnia swojego i niestety choc sprawia wrazenie ze poradzi sobie na szybkiej nucie , jednak nie daje rady i po prostu zle sie go slucha , chodzi mi tutaj o te wyższe rejestry basu , brzmia tak jakos dziwnie :/

Najmniej pradozerny w moim odczuciu, juz przy 200W robi swoje.

 

 

Ciekawe jak pracuja te VTK-S12 , wygladaja mega odpustowo , ale musza robic robote.Sam ich wyglad sugeruje ze potrzebuja mocnego pieca :)

 

Jeszcze chcialem dodac taka rzecz, odnosnie alx-a 122sp to byly rozne wersje.

Moj kolega jak uslyszal jak alx gra to odrazu kupil do z tego samego sklepu, drugi znajomy ktory zajmuje sie ca tez kupil odrazu , bo mowi ze za takie pieniadze to nie trafil jeszcze na nowy glosnik zeby tak gral i kosztowal takie psie pieniadze.

Co sie okazalo, obaj dostali inna wesje alx-a 122sp, ja mialem alx na grubszym resorze gornym i miekszym dolnym, a oni odwrotnie , cienki i miekki resor gorny a twardy dolny. Rezultat był taki ze ich alx-y graly przeciętnie. I az kumpel raz byl u mnie i pyta czego tak mu ten sub muli , przy blizszym rozpoznaniu okazalo sie ze mamy inne wersje glosnikow , przy czym ta moja lepiej grala, jego wersja alx-a grala podobnie do janiny tyle ze jakby slabiej + jak juz wspominalem mulila i sie gubila , jedynie wykazywala jakby lepsze zejscie , ale nie brzmiala juz tak poteznie jak wersja z grubym resorem gornym . Moja sztywniejsza wersja miala terminal srebrny , a kolegi wersja byla na terminalu pozlacanym.

Wiekszych roznic nie zauwazylem.

To tak jako ciekawostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cos takiego:

pewnie tego mieli Twoi koledzy?

Boschmann ze złotym terminalem:

http://allegro.pl/boschmann-boq-12-mega-moc-600watt-300mm-sklep-wawa-i1417681042.html#gallery

 

 

Dzieli je prawie 100zł, ten sam sprzedawca, wiec?

a powiedzcie mi teraz czym sie roznia:

Boschmann 218zł:

http://allegro.pl/mega-subwoofer-boschmann-30cm-700w-gwr24-alx122-sp-i1416728968.html

 

Boschmann 311zł

http://allegro.pl/mega-subwoofer-boschmann-30cm-700w-gwr24-alx122-sp-i1416729066.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile placiles za niego ? to chyba nie ta polka cenowa pomimo ze nazwa firmy to sugeruje

Posiadam je od trzech lat i płaciłem za nie nie cale 400zł za sztuke.

Ciekawe jak pracuja te VTK-S12 , wygladaja mega odpustowo , ale musza robic robote.Sam ich wyglad sugeruje ze potrzebuja mocnego pieca

No i robia robote bo gdyby tak nie było to juz dawno by wyleciały z auta. To fakt potrzebuja mocnego pieca. pierszy piec jaki im zapodałem to był pidzing A4E76R i juz mi sie podobało chodz była to totalna budrzetówka nastepny też pidzin mono spiete w 1R wtedy rozwineły skrzydła było jeszcze lepiej. nastepny był Orion HCCA D5000 na próbe tutaj trzeba było uwazac ale dały rade.A teraz jest MDS T5 mono i jak dla nich jest akurat.jest jakaś podobna imitacja tego suba Boschmann VT-12KRL http://www.audiosklep.pl/boschmann-vt-12krl-p-3203.html ale nie miałem okazji testowac. Edytowane przez szymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cos takiego:

pewnie tego mieli Twoi koledzy?

Boschmann ze złotym terminalem:

http://allegro.pl/boschmann-boq-12-mega-moc-600watt-300mm-sklep-wawa-i1417681042.html#gallery

 

 

Dzieli je prawie 100zł, ten sam sprzedawca, wiec?

a powiedzcie mi teraz czym sie roznia:

Boschmann 218zł:

http://allegro.pl/mega-subwoofer-boschmann-30cm-700w-gwr24-alx122-sp-i1416728968.html

 

Boschmann 311zł

http://allegro.pl/mega-subwoofer-boschmann-30cm-700w-gwr24-alx122-sp-i1416729066.html

 

Nie wiem dlaczego ten sam sprzedawca wystawia ten sam glosnik te same zdjecia i roznica jest 100zl

a co do terminali , to zle mnie zrozumiales,

 

te roznice to w alx122sp , jedne mialy terminal zloty a drugi srebrny, te srebrne byly niebo lepsze. roznica kolosalna byla, byl miekki resor gorny , bardzo miekki w porownaniu do tego ze srebrnym terminalem

 

za 218zl nowy glosnik , mysle ze nic nie znajdziesz lepszego i sprawdzonego, chyba ze to co podal szymek http://www.audiosklep.pl/boschmann-vt-12krl-p-3203.html ale nie wiadomo co to warta , chyba ze chcesz przetestowac, wyglada niezle , pytanie czy gra tak jak wyglada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go nie mam ale słyszałem wersję 15" i włosy powiewały żwawo. Ciebie raczej nie stać (z tym budżetem co napisałeś na 15") ale 12 powinieneś dostać za 400-500zł. Z dobrym wzmakiem powinien być to fajny duet (przetwornik ma 500W RMS) więc w wzmaka co najmniej z dobrymi 600W powinieneś się zaopatrzyć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie ja, tylko kolega i jak wspominałem do dyspozycji jest altek 60A, jest tez taka mozliwosc kolega powiedział, ze jak teraz nic nie poradzicie ciekawego, to najwyzej dozbiera kasiorki na cos lepszego, tylko wtedy to juz musiałobyc cos miazga ;) no i zeby swiatła nie przygasały i nie było problemow z ładowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy 'coś lepszego'? Jeśli chodzi o większą moc to bym na to nie liczył. Te 600W powinien uciągnąć ten altek. A jeśli chce w coś inwestować to niech zainwestuje w nowy altek :) Jak na pierwszego suba do robienia hałasu myślę, że będzie wniebowzięty jak usłyszy tego EQ. Wiadomo w miarę jedzenia apetyt rośnie, potem może zmienić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a ja bylem swiecie przekonany ze to plasik pioneera masz w avatarze

Nie nie to własnie VTK-S12 :wink2:

 

A czy piecyki PEIYING PY-2H30R badz PEIYING PY-B2H76R sa cos warte, znaczy ile one realnie mocy oddaja? bo tego suba by trzeba czyms zasilic, a tak jak pisałem wczesniej ma to łomot robic

Moc to one maja taką jak podaje producent ale jakosci to w nich za grosz.

 

może EQ Magma?

Takie pytanie słyszałes ta magme 12"???15" Napewno robi robote ale czy 12???Tu bym gdybał. Edytowane przez szymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie słyszałes ta magme 12"???15" Napewno robi robote ale czy 12???Tu bym gdybał.

słyszałem wersje 15" pod 1.2kw jak pisałem wcześniej, co do 12 się nie wypowiem.. :)

A czy piecyki PEIYING PY-2H30R badz PEIYING PY-B2H76R sa cos warte,

Czemu patrzysz na takie piece? W tej kasie dostaniesz AS F2-300, JBL GTS-600 i wiele innych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu patrzysz na takie piece? W tej kasie dostaniesz AS F2-300, JBL GTS-600 i wiele innych..

Tu racja ze dostanie wiele innych lepszych pidzing jest do budrzetowego grania i robienia hałasu.

 

Taka ciekawostke znalazłem na forum odnosnie VTK-S12 oto link http://www.strefacaraudio.pl/topic/14078-suzuki-swift-by-zurex/ już nawet je testowali ale idzie z nich wycisną wiecej sporo wiecej.mastah22 nawet je testował :P

Edytowane przez szymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...