Skocz do zawartości

Vampirek - Dementowanie Plotki (MX5)


Vampirek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 356
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z tego co zrozumiałem, to dziura na dole przy wzmacniaczu jest za duża i powstała szpara tak??

skoro tak to trzeba dokleić do jednej krawędzi kawałek listewki i od spodu podłożyć drugą cienką listewkę aby się mocniej trzymało.

nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to chodzi :) generalnie wszystko poprawione :)bedzie tylko płyta z MDFu w pion postawiona aby nie było widać kablomanii za wzmacniaczem. :) ale spokojnie projekt cały czas się rozwija :]

 

Co do wagi hmm to jest dobre pytanie :) nie wiem ile to waży... ale same płyty dość sporawo... tym bardziej biorąc pod uwagę ich grubość. Co do podnoszenia zawiasu raczej nie mam tego problemu :) wystarczy podkrecić na gwincie i będzie wyżej :) Generalnie i tak jest Cholernie twardo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 Miata nigdy nie była sportowym autem... tylko rekreacyjnym Roadsterem

Po 2 idealny rozkład mas jest w przypadku pełnego baku.

Po 3 gdy przeczyta się tytuł tematu zrozumie się po co się wykleja auto matami. (softop nie problem pstryk i jest HT)

Po 4 Strikte zabudowa znajduje się dokładnie na tylnej osi. Reszta to tylko podniesienie podłogi

 

Po 5 szczerze wisi mi to ile to waży jakbym robił auto do sportu to byłoby wyprute ze wszelkich tapicerek obspawane zrobiona klatka a dalej walczyłbym o każdy kilogram czytaj Kubły z Laminatu, błotniki przednie przednia tylna klapa z włókna węglowego. a przede wszystkim Softop wyjechałby w pierwszej kolejności.

 

Po 6 Auto kupuje się po to aby czerpać z niego przyjemność. Podobne pytanie można zadać właścicielowi EVO10 który jedzie z rekreacyjną predkością 30km/h po H... taki samochód. W zupełności wystarczyłby smart. Lub Zadać pytanie Włascicielowi każdego Kombi na tym forum po co Ci kombi skoro i tak cały bagażnik masz zawalony sprzętem? żal.

 

Po 7 nie widzę w twojej wypowiedzi słowa konstruktywnej krytyki, a szydercze opluwanie kogokolwiek dla zasady świadczy o kulturze tym bardziej gdy się ma 4 posty to nieco nie na miejscu. Zazdrość boli całe życie.

 

Pozdrawiam

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub Zadać pytanie Włascicielowi każdego Kombi na tym forum po co Ci kombi skoro i tak cały bagażnik masz zawalony sprzętem?

 

No tu to się nie zgodzę ;) sprzęt trzeba mieć gdzie upchnąć, a nie od dziś wiadomo, że kombi właśnie po to się kupuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była tylko ironia... z resztą inteligentniejsi wiedzą o co chodzi :) W każdym razie jak będę mieć możliwość to postaram się to wszystko zważyć same płyty ważyły około 15kg przed docięciem a sporo odpadu wyszło. co do reszty nie wiem. Skrzynka jest ciut lżejsza niż podobna wykonana z MDFu. Powiem szczerze że jeśli chodzi o zabudowę do tej pory jestem zadowolony choć nie mogę rozwiązać jednego problemu.

 

Po prawej mam AKU. i przydałby się do niego dostęp. zrobiłem dzieloną płytę po prawej i myślałem aby na zawiasie otwierała się jej górna część. Tyle że pamietać muszę o tym aby ją usztywnić po zamknięciu. Jeszcze może być ciekawy pomysł z Industrialnym elementem ze stali nierdzewnej skręcany na 4 śruby. a nad nim chromowany kluczyk do ich odkęcenia. jakieś pomysły?

FanAudio22 Zapraszam póki co jest wszystko w proszku ale obejrzeć można w razie czego PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unoś się pierogiem, kulturalnie zwróciłem Ci tylko uwagę na to, że to co robisz temu autu leży niewspółosiowo z jego zamysłem konstrukcyjnym. Jest to pozbawione logiki. Prezentując tutaj swoją "pracę" musisz liczyć się z tym, że ktoś wytknie Ci jej bezcelowość.

Twoje auto, twój cyrk, twoje małpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezcelowe jest pakowanie do auta niewiadomo jakiej mocy a brak umiejetnosci jej wykorzystania... tzw mistrzowie prostej. Co do pozbawienia logiki nie oceniaj dopóki nie słyszałeś. "" które użyłeś również możesz sobie włożyć w buty ponieważ wszystko od A do Z jest przemyślane i na każdym możliwym kroku jest wyzbywanie się Druciarni i pochodnych. I tak jak mówiłem Konstruktywna krytyka. to podstawa. tu jej nie widzę.

 

Pozdrawiam

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unoś się pierogiem, kulturalnie zwróciłem Ci tylko uwagę na to, że to co robisz temu autu leży niewspółosiowo z jego zamysłem konstrukcyjnym. Jest to pozbawione logiki. Prezentując tutaj swoją "pracę" musisz liczyć się z tym, że ktoś wytknie Ci jej bezcelowość.

Twoje auto, twój cyrk, twoje małpy.

 

czepiasz się i tyle. Co jest złego we włożeniu audio do jakiegokolwiek samochodu? Nie jest to wybebeszony Misiek Evo, tylko rekreacyjne auto, a nawet gdyby był - co przeszkadza w cieszeniu się muzyką? Audio waży i tyle, na 1/4mili ścigać się i tak nie będzie.

Co jest bezcelowego w schludnym przygotowaniu zabudowy bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej myślę że zazdrość i oczywiście nabijanie sobie postów w oczy kole najbardziej. Bo akurat jeśli chodzi o akustykę MXa kilka osób się już nieźle zdziwiło mowa tu o jakości dźwięku a nie o Sztachotekowym napier.... pod remizą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co bicie takiej piany.Auto odrestaurowane zabudowa się robi ma być radość z jazdy i myślę żę V.....ma kompletnie gdzieś jaki nacisk ma auto na osie sam miałem miatkę i ma być FUN jeden lubi moc inny muzę więc takie dywagacje to nawet nie słowa krytyki bo nie trzymają się tematu. :] Graty za auto i włożoną pracę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zastosujesz zawiasy "szafkowe" (nie wiem jak się one nazywają)

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/4034/zawias-polwpuszczany-gtv.jpg

 

a zamknięcie to np skórzane paski przykręcone nitami bądź coś podobnego.

moim zdaniem takie rozwiązanie będzie pasowało do klimatu tego samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unoś się pierogiem, kulturalnie zwróciłem Ci tylko uwagę na to, że to co robisz temu autu leży niewspółosiowo z jego zamysłem konstrukcyjnym. Jest to pozbawione logiki. Prezentując tutaj swoją "pracę" musisz liczyć się z tym, że ktoś wytknie Ci jej bezcelowość.

Twoje auto, twój cyrk, twoje małpy.

Może rezygnacja z walorów konstrukcyjnych była świadomym wyborem właściciela? Jeżeli by iść tym tokiem myślenia to w KAŻDYM aucie można dostrzec by bezcelowość montażu czego kol wiek. Jak napisałeś słusznie to jego cyrk i to jego małpy :) P.S bez uniesień :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego tu zazdrościć? Chyba "się" przeceniasz :)

Skoro tak mało wg. Ciebie merytorycznej dyskusji to napisz, co ma na celu wyklejenie takiego auta matami?

 

Oczywiście. Maty które zostały połozone na podłogę skutecznie hamują niepożądane dźwięki dochodzące z zawiedzenia jak i tunelu środkowego. Którym biegnie wał. Następna sprawa w tunelu po lewej stronie leci rura wydechowa co za tym idzie dość mocno się nagrzewał do czasu wyklejenia matami i pianką która tam została użyta. Pomijając kwestię audio. Po wyklejeniu Auta nastała cisza jeśli chodzi o różnego typu dźwięki które dochodziły spod podwozia (blacha 0.8). Dodatkowo Miata NA czyli modele 89-98 są wykonane w dość spartański sposób na pod dywanem znajdziemy tylko 2mm-3mm filc który zazwyczaj po w tym przypadku 16 latach nadawał się do wyrzucenia i nie spełniał zupełnie swojej roli. Tak więc akurat w tej kwestii czy robiłbym audio czy nie robił i tak auto zostałoby wygłuszone. Ile wagi przybyło? może 10 może 30kg. ale nie więcej co i tak przy masie samochodu daje radochę z jazdy.

Kacpinio

Myślałem o tych zawiasach choć jakoś nie mam możliwości tej górnej części odchylać do wewnątrz.. myślałem raczej aby wykorzystać bolec meblowy który posłużyłby jako zawias. a same paski są dość kuszącą myślą :) a od góry można by dać element który będzie pod uszczelką aby wszystko się sztywno trzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, od dłuższego czasu, przyglądam się dyskusji i zastanawiają mnie posty El_Pikador`a?? Czy on ma na celu tylko dowalanie użytkownikom?? na 7 postów jakie zamieścił to bezwzględna bezsensowna krytyka albo jakieś uszczypliwości i żale przeniesione z innych forów... jak nie zjedzie kogoś za budowe audio w combi, to zjedzie własciciela cabrio. Mam pytanie... co nalezy kupić do "FUN`u w CA??" Żuka, Robura?? moze garaż blaszak zaadoptować na "idealne" wnętrze do CA??przepraszam za OT, ale krew człowieka zalewa jak się czyta idiotyzmy tego użytkownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vampir, ciężko mi coś dobrze doradzić nie widząc tego ale może dało by się zrobić klapkę składaną np na 2 razy?? i otwieraną np do środka, najpierw szła by góra potem wszystko na płasko do środka, a paski były by na górze z czego sprzączka znajdowała by się na klapce aby końcówka paska z dziurkami była skierowana w stronę środka.

zrób jakieś dokładniejsze zdjęcia to będzie można się zastanowić jak to dobrze zrobić :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co kaman :) ale wszystko jest na dobrej drodze wymyśliliśmy ze znajomą jak to wszystko rozwiązać:) a teraz troche faktów

 

 

Update 19.07.11r.

 

Dziś udało mi się zakocykować zabudowę :) generalnie jestem zadowolony ten lewy narożnik został lepiej naciągnięty aby nie było fałd... W każdym razie to jeszcze nie jest finalna wersja zabudowy ale to już 90% Progressu :)

 

http://img12.imageshack.us/img12/8453/201107191198.th.jpghttp://img41.imageshack.us/img41/7982/201107191199.th.jpg

 

Wystawiłem sobie miatkę aby zobaczyć na ile mogę stawać na krawężnikach i... no cóż...

 

http://img818.imageshack.us/img818/4241/201107181197.th.jpg

 

Trzeba było zastosować Informator o krawężnikach po których nie można jeździć :P w efekcie w Miacie zagościła przednia dokładka z Renault Laguna 1 generacji skrócona i dopasowana w moim odczuciu poza ori dokładkami pasuje wyśmienicie

 

http://img684.imageshack.us/img684/7161/201107191200.th.jpg

 

Update 20.07.11r.

 

Kolejny dzień zamulania w firmie przyniósł [----------------|95%|--] Progressu :D

 

http://img269.imageshack.us/img269/1641/201107201203.th.jpg

 

jeszcze w sumie brakuje mi 2 elementów.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do naszej ostatniej rozmowy, gadałem jeszcze raz z p. Wieśkiem odnośnie tej Twojej zabudowy i on zrobił na swoim kompie jakieś tam symulacje i wyszło mu że przy ok. 20L jak dasz Explosiva magnesem na zewnątrz to on powinien fajniej zagrać niz przy konwencjonalnym ustawieniu. Także przemyśl ten wariant ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...