Skocz do zawartości

Sub Vibe Black Air


Porek44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jednak kupiłem suba Vibe Black Air tą nnową wersję, wrzuciłem go do skrzyni 52l Br strojonej na ok. 40hz. Mam taki problem obecnie głośnik dostaje około 400rms. Narazie grał ok 2-3godzin i dziś poczułem swąd spalenizny ze skrzyni i głośnik jak wciskam membranę ma lekki przeskok bez najmniejszego oporu w jednym momencie.

Oczywiście nic nie trze przy wciskaniu membrany. Na jej środku jest lekko ciepła.

 

Czy wszystko jest ok? Bo zmartwiłem się bardzo tym zapachem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zapytam, a gdzie przeczytaliście, że został odkręcony na maksa? Najpierw podłączyłem go pod ok 400rms i na połowę został odkręcony na wzmacniaczu... żadna muzyka testowa nie leci specjalnie nagrałem muzykę z mniejszym basem aby cewki się nagrzały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby cewki się nagrzały...

 

Skoro chciales zeby cewki sie grzaly to osiagnales efekt ;) A powaznie to po co maja sie grzac? Chodzi o " rozruszanie" zawieszen a nie grzanie cewek... bo beda smierdzialy :) I co rozumiesz przez " okrecenie wzmacniacza na polowe" ? W radiu jak ustawiony bas i loud ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno czytałem w instrukcji Jbl-i żeby dobrze nagrzać "a będą bardzo długo służyć". I szczerze po około 20 godzinach gry głośnik dostawał sporo więcej mocy i nawet ciepły się nie robił. Na gain jest na połowę odkecony. Bas -4 loud off sub 6 alpina cda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorze jeszcze raz - "wygrzewanie" glosnika to rozruszanie twardych z poczatku zawieszen. Niby co ma sie zmienic w cewce pod wplywem ciepla ?? To, ze gain jest na polowie to nic nie znaczy. Nie sterujesz nim moca wzmacniacza ale czuloscia jego wejscia w zaleznosci od poziomu napiecia wyjsciowego radia.

 

I szczerze po około 20 godzinach gry głośnik dostawał sporo więcej mocy i nawet ciepły się nie robił.

 

Bo zawieszenia nie stawialy juz takiego oporu jak na poczatku. Normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...