Skocz do zawartości

Woofery: z zestawu Dego Sp650 czy MP 5.16


mares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nadzieję że znajdzie się któś, kto zna wyżej wymienione głosniki i się wypowie. Jak wiadomo dego tylko występuja w zestawie, czyli koszt zakupu jest porównywalny. Chodzi mi o charakter brzmienia, warunki w jakich grały poszczególne głosniki(komory czy całe drzwi), w obecności jakiej reszty systemiu. Muzyka bardzo różna.

alpine 7906

macrom Ext.t28

DLS A3

 

dziekuje za info i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie ext28 i mp 5.16, długo u mnie gościło i jest naprawdę udane. Jeżeli chodzi z czym grało to był to system aktywny cięty z pionka p99, w pełnych drzwiach accorda 99. A wzmacniaczy było sporo, najlepiej chyba zagrało z gienkiem sa50 na górze i phoenix goldem m100, phoenix na górze i lanzar opti 500 na wooferze też fajnie, ale miejsca te wzmacniacze zajmowały sporo. Woofer jest bardzo precyzyjny, gra raczej twardo, głównym nie domaganiem tego systemu były męskie wokale, które nie brzmiały nie wiem jak to określić "dosadnie". Tweetery najlepiej grały skierowane w pysk, może nie były jakoś super szczegółowe, ale napewno nie grały "kluchowato", bardziej po chłodnej stronie. Edytowane przez stefanb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym co napisał stefanb :wink:

 

Obecnie u mnie gości tweeter EXT.T28 zasilany Genesisem B40, woofery MP 5.16 zaś zasilane są Genesisem stereo 100 :) Wooferkom przydało by się może więcej wacików, jednak i tak jest przyzwoicie :wink:

Bardzo udane połączenie EXT.T28 + MP 5.16 :wink: Polecam

Edytowane przez maniek860824
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych pochlebnych opinii o 5.16 że jak ich nie znajdę u kogoś do zapikowania u siebie na jakiś czas to sam sprawdzę co taki set robi w dwóch drogach. Ale czuję że ślimakom będzie trudno wygonić mw6 przynajmniej Audio systemom się nie udało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie będzie im tak trudno jak to nazwałeś "wygonić" Możesz odczuć zdziwienie

 

To zalezy jak do tego podejsc. 1-sza sprawa z pkt widzenia preferencji.... 2-a sprawa ta trudniejsza jesli tak faktycznie by sie okazało to czasami wlascicielowi EXT MW6 (lub innych droższych zabawek) cięzko bedzie przegryźć gorzką pigulke ze cos 2 razy tanśzego (lub wiecej) może grać. To jest podobna sytuacja do opinii jaka panuje na temat słynnych R6A..... ilu zwolenników tylu przeciwników. Ja osobiście słuchając samochodu stanec'a czy Raadka czy marcin_plock nie zauwazyłem roznicy w dzwieku, ze to woofery za 300 PLN wiec nie mogą grac. Bardzo przyjemnie grające systemy.....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm tak się zastanawiam czy drzwi w corsie c 5D nie będą czasem za małe, jednak accord czy vectra mają sporo większe drzwi...:(. A jak wygląda sprawa kicka w tych głośnikach, może któs porównywał z wooferem dego po650?Ile im potrzeba mocy aby grały jak należy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jak do tego podejsc. 1-sza sprawa z pkt widzenia preferencji.... 2-a sprawa ta trudniejsza jesli tak faktycznie by sie okazało to czasami wlascicielowi EXT MW6 (lub innych droższych zabawek) cięzko bedzie przegryźć gorzką pigulke ze cos 2 razy tanśzego (lub wiecej) może grać. To jest podobna sytuacja do opinii jaka panuje na temat słynnych R6A..... ilu zwolenników tylu przeciwników. Ja osobiście słuchając samochodu stanec'a czy Raadka czy marcin_plock nie zauwazyłem roznicy w dzwieku, ze to woofery za 300 PLN wiec nie mogą grac. Bardzo przyjemnie grające systemy.....

 

Po pierwsze jeżeli sądzisz że mierzę coś w kanonach ceny to się mylisz. Napisałem wyraźnie że noszę się z zamiarem kupna bo mogą być ciekawe, aczkolwiek nie muszą. Tutaj decyduje mój gust a Twoja aluzja o gorzkiej pigułce hmm na zgagę jest gorzka. Ja bym się cieszył że coś 2 razy tańszego może zgrać tak jak coś dwa razy droższego bo to czysta ekonomia. Nigdy do Ciebie nic nie miałem disaster ale nie wtrącaj swoich aluzji względem mojej osoby. Mnie to nie kole kto co ma i dlaczego. Jako osoba postronna mogę spekulować a napisałem że będzie ciężko bo woofery się już zadomowiły i porównywałem je u siebie z kilkoma innymi. Mp 5.16 sam poleciłem prywatnie autorowi tematu ze względu na zasłyszane opinie o połączeniu ext28 z 5.16'tkami.

 

Podsumuję bo ruszyłem kolejną świętą "krowę" car audio - jeżeli jaki kolwiek woofer przypadnie mi do gustu bardziej niż mw6 to macrom pożegna się z wrotami bmwicy, a czy on będzie kosztował 10% czy 200% ceny macromów to dla mnie bez różnicy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przeczytaj raz jeszcze co napisalem i sie chwilke zastanow. Nie jest to aluzja bezposrednio do CIebie bo napisalem 2 pkt. (patrz pkt 1. ) ale ogolnie bo takie przekonanie jak pkt 2 rowniez istnieje i nie ma co sie oszukiwac (i nie dotyczy tylko EXT MW6). Jesli to Ciebie nie dotyczy..... stary zajebiscie.

Także wyluzuj i sie nie spinaj bo nie ma o co, tylko czytaj ze zrozumieniem bo czasami bez zastanowienia górę biorą emocje :zdrowko:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz właścicielowi mw6 to jedynym w tym temacie podajże jestem ja:) Nie spinam się tylko spokojnie wyjaśniam.

 

Wlascicielowi i innych droższych zabawek (w kontekscie ogolnym) ja znam kilku..... np. maxtz (ale maxtz ma to gdzies bo jemu akurat zestaw EXT pasuje i tu wlasnie mowie o gustach, czyli patrz pkt 1. mojego wczesniejszego posta), także spokojnie.... nie było to bezpośrednio w Ciebie..... zresztą nie wdaje sie w dyskusje bo nie ma to sensu, zdanie swoje przedstawiłem jak przeczytałem kilka bardzo bardzo starych tematów, gdzie własnie przypierdolka byla do R6A....... no ale juz koniec i sie nie odzywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...