Skocz do zawartości

Irytujący problem z zasilaniem radia.


rafalc162
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj podłączyłem nowe radio.Z 15 minut ustawiałem wszystkie parametry po czym po przekręceniu kluczyka w pozycji 0 i wyjęciu ze stacyjki odcięło mi zasilanie w radiu a po ponownym włączeniu wszystkie ustawienia powróciły do domyślnych.Zaznaczę,że radia na postoju bez kluczyka włączyć nie można...Radio uruchamia się dopiero po przekręceniu kluczyka o jedną pozycję do zapalenia się kontrolki od akumulatora.

I tutaj chciałbym zapytać czy jest jakaś możliwość aby podpiąć zasilanie do radia na stałe?Tzn. żeby włączanie radia nie było zależne od przekręcenia kluczyka.Myślałem nad podłączeniem jeszcze jednego kabelka do kostki,który cały czas podaje zasilanie ale nie wiem jak to zrobić.Mój samochód to citroen berlingo jeśli ma to znaczenie.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samochód to citroen

"francuzy" tak mają :) zamień miejscami przewód czerwony z żółtym przy kostce radia ( powinny być tam konektorki ) i będzie podtrzymanie pamięci.

Żeby radio działało bez kluczyka, złącz przewód czerwony z żółtym przy kostce od radia

Edytowane przez diabel80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam Citroena Berlingo gdy podlaczalem jednak pierwsze radio wzialem instrukcje obslugi jaka dostalem wraz z autem i bez problemu podlaczylem bo przeczytalem jedna strone o kostce iso wlasnie...

 

Acha, a stale zasilanie i tak dupa blada bo komputer sam odetnie prad po ok 2 minutach ze wszystkich odbiornikow pradu, przynajmniej u mnie tak jest i jest to seryjne. Tak wiec tylko podtrzymanie pamieci wystarczy podlaczyc.

Edytowane przez Piotrsaint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku (żółty zwarty z czerwonym) radia (niektóre modele nawet po wyjęciu panela) potrafią "żłopać" całkiem pokaźny prąd (Nakamichi CD500 około 0,5 A) ...sprawdź to bo kiedyś ...nie zapalisz furki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobione :)

Złączyłem razem kabelek czerwony i zółty.Co prawda zniknęła opcja uruchamiania radia po kluczyku ale przynajmniej podtrzymywanie jest i nie muszę za każdym razem bawić się ustawieniami radia.

 

 

 

Jakie to radio :?:

Żebyś tylko nie pisał niedługo następnego posta pod tytułem "radio rozładowuje mi akumulator co mam zrobić" msn-wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparłem się ponieważ uważam,że taka opcja(włączenie radia bez włożonego kluczyka) powinna być dostępna domyślnie w każdym samochodzie.Często wychodzę z samochodu a w tym czasie radia mogą słuchać osoby,które zostały w aucie bez zostawiania kluczyka :)Bardzo fajne rozwiązanie jest w fordach gdzie są zamontowane fabryczne radia 2 din.Radio włącza się bez kluczyka jednak po godzinie samo się wyłącza aby nie rozładować akumulatora.

Gdyby takie rozwiązanie było dostępne w innych autach m.in w moim to by było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trafia to do mnie bo jesli kogos zostawiam w aucie to zostawiam takze kluczyki - a jesli nie ufam tej osobie to nie wlanczam radia :P Ale kazdy ma swoj punkt widzenia. Mozna kupic/zrobic prosty uklad czasowy ktory wylaczy radio po jakims czasie. Uklad taki pobiera znikomy prad wiec sam nie rozladuje aku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testowales czy po jakims czasie radio samo sie nie wylaczy??? Ile sluchales bez kluczylaa??? U mnie prad znika po ok 1 - 2 minutach od wyjecia kluczyka wiec taki patent i tak by nie przeszedl.

Jakie to Berlingo?? tzn ktory rocznik??

 

Nie testowałem ale dzisiaj włączę radio bez kluczyka i sprawdzę.

A berlingo 2002 rocznik ale ta wersja przed liftingiem(małe światła przednie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...