Skocz do zawartości

problem ze wzmacniaczem Rodek R2175FRD i Radiem ALPIne CDA 9883R


nowy987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakładaliśmy skrzynie ze wzmacniaczem u mojego brata i pojawił sie mały problem. Mianowicie, wzmacniacz to Rodek R2175FRD a głośnik GZIW 250x.

 

Wszystko podpięte na wcześniej założonych przewodach i po odpaleniu muzyki niestety wzmacniacz ledwie ruszał głośnikiem. Gain na jakieś 3/4 filtr Lpf włączony.

 

Po przełączeniu filtra na full głośnik od razu zaczął grać basem ale niestety razem z całym pasmem.

No to poprzesuwaliśmy troche ten przełącznik i najgorzej gra na LPF. Głośnik ledwie co rusza sie. A jeszcze jednym objawem jest fakt że przy grającej muzyce podczas przełączenia na filtr LPF następuje lekkie wychylenie membrany, po czym wraca ona do normalnego położenia i głośnik przestaje praktycznie sie wychylać. Może wiecie jaka jest tego przyczyna??

 

A drugi problem mamy z radiem Alpine CDA 9883R. Chinche podłączone pod SW czyli subwoofer a na wzmacniacz idzie pełne pasmo. Tak ma być w tym modelu czy da to sie jakoś ustawić? tzn czy ma to radio filtr LPF na wyjście subwoofera? bo szukaliśmy ponad godzine w ustawieniach i niestety nie doszliśmy do tego jak właczyć ten filtr na wyjściu.

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniales czestotliwosc LPF na wzmacniaczu ? Krec gainem bo ustawienie "na pale" moze nie byc optymalne. To ze membrana rusza sie podczas przelanczania filtra jest normalne. Wyjscie SW w radiu normalnie gra calym pasmem - nie znam tego modelu ale moze sa gdzies ustawienia PRO ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr był dobrze ustawiony. krecony od 50 do jakis 90hz . a gain też był kręcony i nic to nie dawało. praktycznie nie było różnicy w grze jak był na min czy max na tym samym VOL na radiu.

Ogólnie wrażenie jest takie jakby na filtrze lpf tracił swoją moc i głośnik 250W był podłaczony do 50 W a nie 350

Edytowane przez nowy987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu o ile sie nie myle trzeba przytrzymać AUDIO/RTN i tam sie pojawi opcja ON/OFF dla subwoofera i potem możliwośc ustawienia cięć.

Pewny nie jestem ale tak mi sie kojazy bo ze 2 miesiace temu miałem okazje "bawić" sie tą Alpina.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odległość to można stwierdzić jedynie tyle, że wzmacniacz jest najprawdopodobniej uszkodzony...

 

Nie miałem do czynienia z tym modelem, ale do tego wzmacniacza jest chyba jakiś regulator głośności basu na kablu?

Może uaktywnia się po włączeniu LPF, a jest wyciszony.

Edytowane przez ukashec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to radio ma za małe napięcie na wyjściu rca. Ta alpinka ma chyba 2v. Też miałem taki problem z Rodkiem r2180a i Jvc, które miało 2,5v. Rozkręcałem gain do końca i grało słabo. Po włożeniu radia z wyjściem 4v wzmacniacz dostał skrzydeł. U Ciebie prawdopodobnie jest to samo. Teoretycznie wzmacniacz ma zakres od 0,2v, więc powinno być ok. a nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wzmacniacz ma zakres od 0,2v, więc powinno być ok. a nie jest.

 

Po to jest gain by dostosowac czulosc wzmacniacza do poziomu wyjsciowego radia. To ze jakies radio ma 4V nie oznacza ze tyle pojawia sie na RCA.

 

Według mnie to radio ma za małe napięcie na wyjściu rca. Ta alpinka ma chyba 2v

 

Niedlugo dojdzie do tego, ze nie da sie zrobic poprawnego systemu bez conajmniej 8V na wyjsciu radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem do czego służy gain. Miałem wiele wzmacniaczy i było ok. bez względu na to ilu voltowe były wyjścia z radia. Ale z Rodkiem było inaczej. Dopiero zmiana radia pomogła. Też wtedy wszyscy pisali, że to nie możliwe, itd. Jak widzę kolega ma u siebie w aucie JVC, więc proponuję założyć na chwile bratu JVC i zobaczyć. Według mnie może pomóc. Nigdy nie twierdziłem, że aby system był poprawnie zbudowany trzeba nie wiadomo ilu v z radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...