Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod Sound Quality


Kisiel888
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, skompletowałem większość swojego sprzętu, szukam teraz wzmacniacza na przód który zagra na prawde z duszą, z wieloma szczegółami, różne smaczki muzyczne itd :) Zestaw składa się narazie z następujących komponentów:

 

Radio - Clarion DRX960

Wzmacniacz na przód - Pioneer GM-X802 Class A 2X150watt rms

Zestaw odseparowany MB Quart PVI 216 - zwrotnice są przystosowane do Bi ampingu, były raz podpięte pod Alpine V12 F303 ale jak dla mnie grało to bez polotu, teraz słyszeć jakość na poziomie ale brakuje jeszcze tego kulturnego grania:)

Mam okazje wyrwać stary Zapco AG360 4X45watt rms, jednak nie wiem czy jest warto za cenę 500zł, na wzmacniacz chciałbym wydać do 1000zł ale używke=ę i najlepiej jakiś oldschool :wink: , słyszałem że pioneery seri GM-X924 i 944 to jakościowo dobre wzmacniacze, oraz Sony XM ze złotej serii.

Proszę o opinie jeśli ktoś słyszał te wzmacniacze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

944 może ale nie musi się sprawdzić. Według mnie (o czym pisałem) właśnie jest to wzmacniacz bardziej do metalowych tweeterów (takie jeśli dobrze pamiętam są w tym zestawie). Jeśli nie masz do mnie daleko to zapraszam, można podłączyć i posłuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niestety ja jestem z Bochni woj.małopolskie, w Pruszkowie byłem w sierpniu i kawałek jest ode mnie :) W tych zestawach są tytanowe membramy przy wysokich, już 3 osoba poleca mi VR209 ;) chciałbym żeby dźwięk z wysokich był neutralny i nie kujący w uszy, czy ten Audison jest do kulturalnego grania ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych zestawach są tytanowe membramy przy wysokich, już 3 osoba poleca mi VR209 ;) chciałbym żeby dźwięk z wysokich był neutralny i nie kujący w uszy, czy ten Audison jest do kulturalnego grania ?

 

Na te tweetery polecam Ci GM-X922, ja po przesłuchaniu kilku wzmacniaczy, wrzuciłem tego pionka na próbę pod te właśnie cykacze co Ty masz obecnie i grało to śliczniutko. Nic broń Boże nie ostrzyło ani nie piaszczyło, grało to z taką świeżością, długo by pisać. Wyrzuciłem ten wzmacniacz z systemu tylko dla tego, że zapiąłem wszystkie piece jednej firmy, a pionka godnie zastąpiła 3558.

 

Zony M1 też brałem od wit007 na testy i podłączałem go pod te tweetery, jakoś bardziej mi pionek przypasił niż M1, kwestia co kto lubi.

Edytowane przez dzidzi_2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez 10minut Pioneera GM-X904 jednak po podłączeniu mb quartów w bi ampingu waliło cały czas bezpiecznik :niepewny: i oddałem go właścicielowi. Na allegro jeszcze chyba nie widziałem 924, więc ciężko osiągalna, prędzej 944 która tydzień temu stała na allegro za 550zł, 944 zagra podobnie jak 922? czy one różnią się tylko ilością kanałów a komponenty są takie same? :) Edytowane przez Kisiel888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High end czy nie to cena nizsza niz nowego pizdzinga ;) A klocek wart posluchania i swojej ceny i wcale nie tak ciezko dostepny dlatego warto polecac to a nie jakies legendarne piece ktorych nikt przez rok nie znajdzie :D

 

Pozatym forumowe hit musza sie zmieniac , byly axtony , alpine , sony , teraz pioniery i audisony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VR209 jest bardzo dobrym wzmacniaczem do starszych serii K2Power (czyli z tweeterami TN45 i 47) . Góry daje się kulturalnie słuchać i reszta pasma zachowuje swój wysoki poziom. Oczywiście to jest moje zdanie. Z innymi tweeterami aż tak dużej przewagi on nie ma nad innymi wzmacniaczami aczkolwiek .... jest niezły :zawstydzony: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje najpierw posluchac a pozniej oceniac ;) Pioniery przynajmniej moj 924 ma kilka sporych wad... Duza pradu bierze , slabo kontroluje dol pasma... Ale ma tez kilka zalet w brzmieniu , dlatego mimo ze nie najlepszy to jeden z najlepszych w swojej cenie , oczywiscie dla mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie bylo, ze nie wiem co mowie i pisze dla pisania, moja staaara instalka, ktora mialem 5 lat temu, byla to w zasadzie moja pierwsza instalacja...

http://www.herbirol.com/audiocar/berlingo/schemat.jpg

http://www.herbirol.com/audiocar/berlingo/000_0029.jpg

http://www.herbirol.com/audiocar/berlingo/000_0032.jpg

 

Mi sie junior na przodzie bardziej podobal ale... o gustach sie nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High end czy nie to cena nizsza niz nowego pizdzinga ;) A klocek wart posluchania i swojej ceny i wcale nie tak ciezko dostepny dlatego warto polecac to a nie jakies legendarne piece ktorych nikt przez rok nie znajdzie :D

 

Pozatym forumowe hit musza sie zmieniac , byly axtony , alpine , sony , teraz pioniery i audisony ;)

Ja bym tak daleko sie nie posunal i nie stawial axtona ,sony nawet alpine w jednym szeregu z audisonem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to odebralem jednak jako ewolucje w dobrym kierunku co moze jest ok jednak w cenie do 500 - 700 cos poza audisonem chyba idzie kupic jeszcze... chyba ale moge sie mylic bo malo wiem...

Jednak jest troche flakowaty taki audisonowaty, co jest najwieksza jego zaleta jak i wada jednoczesnie

Edytowane przez Piotrsaint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano własnie moim skromnym zdaniem vr 209 dla mnie na hsk 165 ani teraz na p1, nie zrobił furory, nawet nie zabardzo zauwazyłem tego rzekomego fenomenu łagodności... Akurat potrzebuje kasy to poszedl pod mlotek, specjalnie plakac nie bede. Na dole pedził fajnie z duza dynamika ale znam rownie fajne piece za polowe ceny na dół :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest troche flakowaty taki audisonowaty, co jest najwieksza jego zaleta jak i wada jednoczesnie

Brawo, to co z TN-kami daje jego przewagę nad innymi to zabiera mu punkty w innych zestawieniach.

Najważniejsze jest właśnie dobrze zgrać zespół (jednostka , wzmacniacze i głośniki ze sobą) :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrsaint - dziś ustawiałem u-Dimensiona JR 4.300 z Rainbowami SLX chyba to był zestaw i subwoofer z serii Focal Acces A1 z clarionem DXZ778 i w miare ładnie grał ale po przesiadce do mnie wolę Pioneera GM-X802 - bardziej szczegółowy ale mniej dynamiczny bo to klasa A i robi jako grzejnik w mroźne dni :)

Grzegorz1969 - dokładnie zgrać zestaw to jest najtrudniejsze - zaczynałem zabawę od jednostki Clariona DXZ928 + wzmacniacz Alpine V12 4X50w rms + zestaw odseparowany TEC SPL 6p/k, od kąd clarion padł, miałem keenwooda, jvc kd-sh77r, wróciłem do kenwooda + pioneer dsp deq9200, jednak czegoś brakowało to co w clarionie zachwycało :) i wróciłem do clariona DRX960, ale cały czas szukam pieca który pokaże na co stać MB Quarty :) jak narazie to tweetery muszę ścinać na -3db na zwrotnicach, a na clarionie dodatkowo ustawiam q-curve na 7 i kultura jest :zawstydzony:

Edytowane przez Kisiel888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...