Skocz do zawartości

Vibe Black Air II 2x10 czy 2x12


Ponte999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wzmacniacz, który ma 900rms przy 2 ohm i zastanawiam się czy kupić 2x10" czy 2x12" Vibe Black Air(nowy model). Tylko tu jest problem bo przy 10" wzmak zasili jak należy te głośniki, a do 12" troszkę zabraknie, które kupić czy 12" i z czasem zmienić wzmacniacz czy 10". Jaka waszym zdaniem będzie różnica w basie? Tzn dużo mocniej zagrają 12"?

 

Dla niektórych to napewno głupie pytanie ale mnie to zastanawia bo miałem 12 i 15 różne ale nigdy nie miałem 10" bo jakoś się boję, że nie spełnią moich wymagań.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślę, że chyba 12 będą lepsze największą skrzynię jaką mogę włożyć do bagażnika to 2x65l niestety ale myślę, że i przy tym będzie ok trzy lata temu miałem pierwsza wersję black air 2x12 i bylem bardzo zadowolony .

 

Wie ktoś może jaka jest różnica pomiędzy pierwszą seria black air( czarne), a obecną ( z lekko "pofalowaną" membraną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeden kupiony na drugi muszę czekać do następnego piątku bo dopiero został zamówiony a na sklepie mieli ostatni. Narazie jest wrzucony w skrzynię zamkniętą 42l czyli minimum jakie podaje producent.

Jakieś rady w jaką skrzynię je wrzucić?

Proszę o jakieś propozycje bo ciężko mi jest się zdecydować.A wzmacniacz będzie niebawem zmieniony na odpowiedni pod te głośniki.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to powiem tak

jeśli słuchasz szybkiej muzyki to daj w zamkniętej głośnik nie będzie się "spóźniał" i dodatkowo do zamkniętej mniejszy litraż potrzebny jak i wzmacniacz ma lepszą kontrolę (nie licząc DF ) nad głośnikiem ,bo taka obudowa nie pozwala mu na maksymalnie duże wychyły membrany

w obudowie BassReflex masz lepsze zejście basu jednak mniejszy stosunek dźwięku do jakości odtwarzanych niskich tonów , nie mówię tu o jakości samego basu który z pewnością będzie głębszy ,ale o jakości liniowej będzie się trochę "spóźniał" no i w BR masz mniejsze SPL w porównaniu z zamkniętą obudową

 

Co do różnic to na pewno różnią się wyglądem nieco lepsza konstrukcja ( czyt. materiały użyte do produkcji ):)

Różnią się też mocą ten 12 nowy ma więcej mocy niż 12 (stara seria czarna ) co pewnie owocuje w lepszych osiągach akustycznych itp.

Nie napisałeś jaki to wzmacniacz (marka model)i dokładne parametry ??

Ten głośnik dla uzyskania najlepszej wydajności najlepiej spiąć w 4 ohm

Jak chciałeś dobre uderzenie,to trzeba było zamiast tych dwu wybrać :

kupić konkretny jeden Vibe serie SPACE 15 :)

 

Wydaje mi się ,ze 2x12 ( niż 10 tej samej serii ) zagrają lepiej ,ale to kwestia wzmacniacza i obudowy. Bo chodzi o to ,że np jakbyś dał 2x 10 jakiejś innej marki głośniki np. AudioSystem. To już bym się kłócił co do jakości bo by mogły lepiej zagrać niż te 12 tak przynajmniej mi się wydaję :)

 

Tak poza tym mam ten głośnik który opisałeś Vibe black air II tą żółtą na dniach może dzisiaj podłączę go pod AUDIOsystem Twister (500 R.M.S ) spiąłem go w 4 Ohm gdyż jak to mawiają to złoty środek dla głośnika daje go w zabudowie zamkniętej ponieważ słucham szybkich utworków itp :)

Edytowane przez Dolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. 15" nawet mi do bagażnika nie wejdzie skrzynia maks wysokość 37 cm może być auto Hyundai Coupe. Wzmacniacz jest za słaby Bm Pch-990atx ale już znajomy szuka przychylam się w strone Jbl-a 1201.1 , Vibe Bass Box lub też czegoś innego czego nie miałem. Co do konstrukcji nie musisz mi tłumaczyć już kilkanaście skrzynek zbudowałem więc wiem na czym polega. Mi tutaj raczej chodziło o litraż jaki próbować niżeli o różnicę jaka jest.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładny litraż do tego głośnika masz podany na stronie producenta Vibe lub jak kupujesz nowe to będziesz miał dokładne dane podane w książeczce załączonej do głośnika odpowiednio do zamkniętej i do BR myślę ,ze jak dwa w jeden obudowie to po prostu litraż będzie jak dla dwu takich głośników (ale tym z dwoma to niech ktoś się wypowie lepiej ,bo pewien nie jestem )

 

Aha ten JBL to monoblok jest stabilny tylko w 4 ohm więc styknie ci tylko na jeden głośnik z tą mocą. Poszukaj lepiej jakiejś używki AudioSystem , Starej serii Rockford Forsgate Soundstream

 

Aha ten JBL to monoblok jest stabilny tylko w 4 ohm więc styknie ci tylko na jeden głośnik z tą mocą. Poszukaj lepiej jakiejś używki AudioSystem , Starej serii Rockford Forsgate Soundstream

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...