Skocz do zawartości

Które woofery wybrać???????


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ap ropo,który z moich podzespołów aż tak rażąco odbiega jakościowo od reszty?

 

Wg mnie, to radio i tweetery.

Tak jak pisałeś, zmień sykacze na Morele, a co do radia, to na pewno lepszym wyborem będzie choćby 9835R, wiem co mówię, bo porównywałem 9855R i 9835R w tym samym aucie i na tym samym sprzęcie, i 9855R klękło jak dla mnie, nie było porównania, system też 2-way i też cięty aktywnie.

Od siebie mogę jeszcze dodać radia do aktywki: DRZ9255, DXZ958RMC lub CDA-7998R :wink:

Edytowane przez ruby1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewno lepszym wyborem będzie choćby 9835R, wiem co mówię, bo porównywałem 9855R i 9835R w tym samym aucie i na tym samym sprzęcie, i 9855R klękło jak dla mnie, nie było porównania, system też 2-way i też cięty aktywnie.

Ślepy test na tych samych ustawieniach, komponentach i aplikacji aby wyeliminować uprzedzenia do danego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tu człowieku połap się w tym wszystkim- jeden pisze tak, drugi neguje, coś tu nie halo hehehhe :dobani:

Żadnych konkretów :zdziwko:

 

Właśnie chodzi o to że każdy ma własny gust i własne kryteria oceny , jedyne co jest stałe to scena .... ma być przed słuchaczem ale też nie jest określone jak daleko i jak szeroka.

Warto ruszyć swoje cztery litery i pojechać na spot aby ...... dokładnie wiedzieć co mi się podoba i do czego chcę dążyć. (ja tak robię :wink2: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tu człowieku połap się w tym wszystkim- jeden pisze tak, drugi neguje, coś tu nie halo hehehhe

Żadnych konkretów

 

temu służy forum, wymianie poglądów, jedyne co możesz zrobić rozsądnego to zebrać uwagi na forum i zabrać się za ich weryfikację w praktyce. w Płocku masz marcina_płock - zróbcie sobie minispota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko R6, za tanie żeby dobrze grały

mają cechę wspólną ze "ślimakami" że dobrze grają i mało kosztują i podobnych wooferów jest więcej - bez sięgania w drogi hajend

 

a w tym konkretnym przypadku minispota można by pokusić się o weryfikację jakości górnych rejestrów odtwarzanych przez dwie alpinki

9855 i pxa-h700

Edytowane przez Adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślepy test na tych samych ustawieniach, komponentach i aplikacji aby wyeliminować uprzedzenia do danego modelu ?

 

Wcale nie, tylko test porównawczy która jednostka na tych samych klockach wypadnie lepiej, jak sprzęt zagra inaczej, po prostu zwykły test.

Jako żeby nie było, że test byłby nie obiektywny, porównanie w innym aucie i na innych klockach, a potem się mądrzenie na forum, dla mnie było bez celowe.

Dlatego też, test był wykonany tak jak pisałem, aby tylko sprawdzić jak sprawują się obie jednostki w tych samych warunkach.

Także nie wiem człowieku, o co Ci chodzi ?

Proponuję również poczytać moją wypowiedź ze zrozumieniem :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj listonosz przywiózł mi piccolo. Podłączyłem je i tec 155 pod slasha ; banan na twarzy. Sprzęt w końcu GRA. Ostrość alpiny i slasha ładnie łagodzą te morelki. Dźwięk rozjaśnił się, stal się bardziej detaliczny i przestrzenny, scena tak jakby rozciągnęła się, a co najważniejsze pozbyłem się w końcu piaszczenia - tyle moich spostrzeżeń po 5 godzinnym odsłuchu. Jedak po waszych sugestiach, co do wymiany radia, zaczęło mnie korcić na jego wymianę. Przejrzałem sporo stronek na forach i chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest dla mnie cda-7998r. Radio ma czasówkę, 3 drożną zwrotę, czyli wszystko czego trzeba mi do aktywki. Sugerowałem się też ceną, bo na więcej niż 1,5k za radio pozwolić sobie nie mogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie, tylko test porównawczy która jednostka na tych samych klockach wypadnie lepiej, jak sprzęt zagra inaczej, po prostu zwykły test.

Jako żeby nie było, że test byłby nie obiektywny, porównanie w innym aucie i na innych klockach, a potem się mądrzenie na forum, dla mnie było bez celowe.

Dlatego też, test był wykonany tak jak pisałem, aby tylko sprawdzić jak sprawują się obie jednostki w tych samych warunkach.

Także nie wiem człowieku, o co Ci chodzi ?

Proponuję również poczytać moją wypowiedź ze zrozumieniem

 

To ja nie wiem do czego Ty sie czepiasz człowieku ? Sam mam 9855r i zastanawiam sie nad wymianą na 9835r, gdyż wszyscy to radio tak zachwalają. Spytałem sie z ciekawości o taki test ponieważ zastanawia mnie jak różnią sie te jednostki a często bywa tak, że ktoś sie napala na fant ze względu na jego urojoną niezwykłość. Takie testy rozwiewają uprzywilejowanie psychologiczne. Ale jeżeli porównanie zostało przeprowadzone profesjonalnie a opinia przedstawiona bezstronnie to ja jestem jeszcze bardziej przekonany w stronę 9835r.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...