Skocz do zawartości

Jaki Kondensator????


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się nad kupnem kondensatora do mojego smarta, sprzęt to:

Radio LG LCF600

Na wzmaku Blaupunkta Gta460 Helix db62.1 i 2 pary Helix 5.1

na wzmaku JBL Gtq 400 dwa hertze es 200

akumulator Centra 62Ah

No i niestety seryjny alternator...

 

coś czuje że te wzmaki mogą ciągnąć za dużo prądu z akumulatora przez co może być on nie doładowany...Dlatego pomysł z kondensatorem i tu pytanie: jaki?? mam kilka propozycji

Toxic 3F

http://allegro.pl/nowy-kondensator-3-farady-cyfrowy-komplet-toxic-i1391296785.html

CRUNCH CR-1000CAP 1F

http://allegro.pl/kondensator-crunch-hifonics-cr1000cap-1f-swidnica-i1389823335.html

Sonda 3F

http://allegro.pl/3f-sonda-by-mds-super-cena-gwpl-wroclaw-i1384750945.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondziołek nie doda prądu alternatorowi i nie pomoże akumulatorowi, pozatym te Twoje wzmaki to żadne mocowe monstra.

kondziołka montuje się aby zapewnić wzmakom chwilowy dostęp do dużej ilości prądu wtedy kiedy tego potrzeba a sam prąd skądś się musi wziąc.

 

zrób sobie bilans na początek ale nie sądzę abyś musiał altka zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co rozumiem kondensator gromadzi nadmiar mocy by w danym momencie oddać go wzmacniaczowi.... Ale miałem zmieniany akumulator z około 40Ah na 62Ah i gość w sklepie car audio powiedział mi ze moge mieć nie doładowany akumulator, żebym zamontował kondensator... Dlatego się pytam bo namieszał mi on w głowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo namieszał mi on w głowie

I o to mu chodzilo - zebys wydal u niego kase na kondensator ktory tak naprawde Ci nie jest potrzebny. Kondzio tez skads musi brac prad, tak ? I wystepuje na nim taki sam potencjal jak w calej instalacji, tak ? Wiec jesli juz na starcie mialbys niedobor pradu to skad kondzio ma wziac reszte? Nie gromadzi on "nadmiaru " pradu - jego zadanie polega na wygladzeniu tetnien zasilania przy CHWILOWYCH spadkach napiecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak jestem zły bo wcisnął mi kabel zasilający o średnicy 1cm (razem z izolacją) mówił mi że jak nie chce wymieniać alternatora to muszę mieć kondzia w pełni cyfrowego, 10faradów... to się za głowę złapałem co ja robię ze aż taki duży muszę mieć... dlaczego 2 es'y 200 tyle ciągną prądu. Dodatkowo nagadał mi dlaczego to mam 2 wzmaki w tak małym samochodzie, powinienem mieć jeden.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się - naprawdę :D Pozdrowienia dla tego szpeca marketingowca ! :) Dobrze ze nie zaproponowal Ci agregatu pradotworczego i przyczepki do niego :mur1:

 

Maly OT ( choc nawiazuje do tematu "wzorowych sprzedawcow" ) :

 

Wielki, ogromny, wielopietrowy supermarket, w ktorym kupicie wszystko.

Szef przyjmuje do pracy nowego sprzedawce, dajac mu jeden dzien okresu

probnego zeby go przetestowac.

Po zamknieciu wzywa szef nowego sprzedawce do biura:

No to ile dzis zrobil pan transakcji? - pyta sprzedawce.

Jedna, szefie.

Co? Jedna?! Nasi sprzedawcy maja srednio od szescdziesieciu do

siedemdziesieciu transakcji w ciagu dnia! Co pan robil przez caly dzien?

A własciwie to ile pan utargowal?

Trzysta osiemdziesiat tysiecy dolarow.

Szefa zatkalo.

Trzy... sta osiem... dziesiat tysiecy? Na Boga, co pan sprzedal?!

No, na poczatku sprzedalem maly haczyk na ryby...

Haczyk na ryby? Za trzysta osiemdziesiat tysiecy?

Potem przekonalem klienta zeby wzial jeszcze sredni i duzy haczyk.

Nastepnie przekonalem go, ze powinien wziac jeszcze zylke.

Sprzedalem mu trzy rodzaje: cienka, srednia i gruba.

Wdalismy sie w rozmowe.

Spytalem gdzie bedzie lowic. Powiedzial, ze na Missouri, dwadziescia mil na polnoc.

W zwiazku z tym sprzedalem mu jeszcze porzadna wiatrowke, nieprzemakalne spodnie i rybackie gumowce, poniewaz tam mocno wieje.

Przekonalem go, ze na brzegu ryby nie biora, no i tak poszlismy wybrac lodz motorowa.

Spytalem go jakie ma auto i wydusilem z niego, ze dosc male aby odwiezc lodz, w

zwiazku z czym sprzedalem mu przyczepe.

I wszystko to sprzedal pan czlowiekowi, ktory przyszedl sobie kupic jeden, jedyny haczyk na ryby?!

e. On przyszedl z zamiarem kupienia podpasek dla swojej zony.

Zaproponowalem mu, ze skoro w weekend nici z seksu to moze pojechalby

przynajmniej na ryby...

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się - naprawdę :D Pozdrowienia dla tego szpeca marketingowca ! :) Dobrze ze nie zaproponowal Ci agregatu pradotworczego i przyczepki do niego :mur1:

 

Maly OT ( choc nawiazuje do tematu "wzorowych sprzedawcow" ) :

 

Wielki, ogromny, wielopietrowy supermarket, w ktorym kupicie wszystko.

Szef przyjmuje do pracy nowego sprzedawce, dajac mu jeden dzien okresu

probnego zeby go przetestowac.

Po zamknieciu wzywa szef nowego sprzedawce do biura:

No to ile dzis zrobil pan transakcji? - pyta sprzedawce.

Jedna, szefie.

Co? Jedna?! Nasi sprzedawcy maja srednio od szescdziesieciu do

siedemdziesieciu transakcji w ciagu dnia! Co pan robil przez caly dzien?

A własciwie to ile pan utargowal?

Trzysta osiemdziesiat tysiecy dolarow.

Szefa zatkalo.

Trzy... sta osiem... dziesiat tysiecy? Na Boga, co pan sprzedal?!

No, na poczatku sprzedalem maly haczyk na ryby...

Haczyk na ryby? Za trzysta osiemdziesiat tysiecy?

Potem przekonalem klienta zeby wzial jeszcze sredni i duzy haczyk.

Nastepnie przekonalem go, ze powinien wziac jeszcze zylke.

Sprzedalem mu trzy rodzaje: cienka, srednia i gruba.

Wdalismy sie w rozmowe.

Spytalem gdzie bedzie lowic. Powiedzial, ze na Missouri, dwadziescia mil na polnoc.

W zwiazku z tym sprzedalem mu jeszcze porzadna wiatrowke, nieprzemakalne spodnie i rybackie gumowce, poniewaz tam mocno wieje.

Przekonalem go, ze na brzegu ryby nie biora, no i tak poszlismy wybrac lodz motorowa.

Spytalem go jakie ma auto i wydusilem z niego, ze dosc male aby odwiezc lodz, w

zwiazku z czym sprzedalem mu przyczepe.

I wszystko to sprzedal pan czlowiekowi, ktory przyszedl sobie kupic jeden, jedyny haczyk na ryby?!

e. On przyszedl z zamiarem kupienia podpasek dla swojej zony.

Zaproponowalem mu, ze skoro w weekend nici z seksu to moze pojechalby

przynajmniej na ryby...

 

Bardzo dobre porównanie,czytając to naprawdę dobrze to ująłeś kolego Wąski, brawo dla ciebie :super::ok:

 

muszę mieć kondzia w pełni cyfrowego, 10faradów

Nawiązując do tematu po kiego jakis gośc w sklepie próbuje wcisnąc kondensator 10 faradowy, ciekawe jeszcze jaki....,który pewnie ma może ze 2 farady a i tak wielkie gów...o da w instalacji,gdyż niebedzie nadążac z oddaniem prądu.Ale w sklepach o to chodzi wcisnac towar jak najwiecej kupujesz przewody a sprzedawca wciska kondek(produkt komplementarny).

zmień kabel zasilający

Także zacząłbym od połączenień. Przewody pozakładac porządne, masowe połączenie,miedzy aku a karoserią, miedzy karoserią a wzmakiem. Niemasz aż tyle sprzętu aby miec tak ogromne zapotrzebowanie na prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kajak, na początek duży plus, że nie zakładałeś nowego tematu, a chciało Ci się czegoś poszukać.

Zrób sobie krótką kalkulację, a potem pomyśl, co byłoby skuteczniejsze.

Kondensator za 200 zł + metr/dwa dobrego przewodu czy może kilka metrów kabla spawalniczego 35/50mm2 + dobre klemy i konektory?

A tak poza tym, w kondensatorze raczej pojemność nie jest tak ważna, jak jakość, która przełoży się na szybsze oddanie energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...