Skocz do zawartości

Który subwoofer?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Helix P8 o którym tu mowa ma też źle podane parametry :) No i skrzynka oferowana przez producenta to z przy mrużeniem oka :) Na pewno głośnik coś zagra, cena chyba nie jest wzięta z kosmosu :) xmax głośnika jest podany jako xlin a moc podana przez producenta 250W to też Bóg wie w jakiej aplikacji bo w BR na stronie producenta (czyli oferowana skrzynka przez producenta BR) podaje on już 300W :)

hmmm

 

u mnie ten helix dostawał 600 watów w closed 9,2 litra i nic mu nie było. Grał w miarę szybko (nie była to twarda vega albo aliante, ale też nie alfred. Grał przyzwoicie, wielu to potwierdzi). On lubi waciki. 250 ledwo go ruszało w closed. Testowałem ten głośnik w wielu budach i najbardziej spodobał mi się w 9,2 litra. Grał wtedy najlepiej, najbardziej dynamicznie, nie tracił na zejściu itp. Był poprawnym subem.

Z doswiadczenie nie wierze zeby cokolwiek w tak mikroskopijenej budzie poterafiło dać sie poczuc

 

hmm to być może nie miałeś styczności z kilkoma 8". Hmm i też zależy ile dB to dla Ciebie poczuć ;) Miałem u siebie przez kilka dni temu dd 1508 @ closed i powiem Ci, że nie dało się go nie poczuć. A znosił spokojnie 2 kW. No ale to wiadomo sub raczej nie dla każdego, chociażby z racji ceny i dostępności w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to być może nie miałeś styczności z kilkoma 8". Hmm i też zależy ile dB to dla Ciebie poczuć ;) Miałem u siebie przez kilka dni temu dd 1508 @ closed i powiem Ci, że nie dało się go nie poczuć. A znosił spokojnie 2 kW. No ale to wiadomo sub raczej nie dla każdego, chociażby z racji ceny i dostępności w naszym kraju.

No leze... My tu o subach raczej sq a on tu o DD :D Jakbym mial polecic 8 która trzesie na bank to byłby to chociazby hertz es200 ale, kolega nie ma do niego zasilania i o tym pisze na poczatku...

 

 

Doda ktos cos jeszcze, zanim kupie RF p1?

A po co skoro juz sie zdecydowałes? Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jeżeli ktoś chce SQ ale lubi pograć głośniej, tak aby plecy pomasować i żeby lusterka dawały podówjny obraz ? :D

Odklada na porzadny piec, robi konretna elektrownie powiedzy pod 1KW i kupuje mocna 10' :D Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;) No super. U mnie 10 np nie zda egzaminu :( Ja cały czas wybieram suba 8calowego, mam alpinke 3544 dla niego naszykowaną, wiec jak widać 2x150W 4R albo 1x400W 4R lub 2x200W 2R głośnik :) Lub dwa :D Ja myślę o REX8 ale czy to dobry plan sam nie wiem. Czytam te różne pierdy i jednoznacznie mówie symulacja w 50% przypadków mija się z prawdą :) Wg programów MDS08 w budzie OZ nie przyjmie 100W ponizej 50Hz, baaa nie przyjmie nawet 30W bo się rozleci mechanicznie :D P8 wg symulacji przyjmie 250W ale poniżej 35Hz w obudowie zalecanej rozleci się tak samo jak poprzedni MDS :) Dziwne te symulacje :) A REX8 wg symulowania wypada nadzwyczaj dobrze :D Pełna moc w całym pasmie muzycznym. Ahh te symulatory... Każdy piszę opinie jakaś swoją na temat głośnika i pod czym to cudo grało ;) w jakiej aplikacji itd, wszystko ładnie pięknie ale co jeżeli sub ma grać w kabinie a nie w bagaju który jest "odseparowany" :)

 

Sory że może offtopuje ale to się może kiedyś przyda jakiemuś łbowi który ma te same auto co ja i nie chce bawić się w mega suba w bagaju i balchy które trzeszczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie, albo wybiera się SQ albo SPL

 

Mogę??? Coś napisać???

 

Każda 10" powinna zagrać też w SPL, są nie raz sytuacje takie, że przyjedzie/podjedzie kolega i będzie chciał posłuchać ciut głośniej muzyki np przed Sylwestrem i co mam mu powiedzieć, nie Grzesiu spadaj nie można,po prostu sam reguluję głośnością aż jemu/koledze wystarczy. Sygnał jest tak wyregulowany, że głośnikom nie zrobię krzywdy, a jak by nawet to później po pałom :P

Ale potrafimy zrobić głośno tak, że sąsiedzi później płaczą teściowej, że zięć miał niezłego Sylwka.

Edytowane przez dzidzi_2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No leze... My tu o subach raczej sq a on tu o DD

 

hmmm słuchałeś tego dd @ closed? Potrafi zagrać w miarę szybko. Nie mówię, że to gra jak vega, ale to też nie typowy zamulacz do db. Napisałem o dd odnosząc się do Twoich słów, że coś w małej budzie nie da się odczuć ;) Bez napinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi zagrać w miarę szybko. Nie mówię, że to gra jak vega, ale to też nie typowy zamulacz do db.

Wierze :P To 8' nie ma siły zeby w closed zamulił chocby z racji powierzchni membrany :) Z tym ze uwazam ze zamykanie takiego głosniczka w closed mija sie z celem bo to go zdecydowanie ogranicza, pozatym ciagle tu jest mowa o malych mocach a Ty proponujesz suba wymagajacego, ba bardzo wymagajacego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha Dan124 no jasne że nie trzeszczą jak są wytłumione :D miałem 8cali STX w bagaju i klapa dygocze :( Tak samo rejestracja się telepie :( No ale takie uroki słuchania głośniej niż przeciętna. Ja chce 8cali bo nie chce zamykać głosnika w bagażniku ponieważ: z 190tki bas z bagaja jest ok, gra bardzo donośnie, jak to z sedana, mam wybebeszoną pułkę tylną i otwory po starych 16cm pierdziawkach które wyjąłem i dałem maskownice. Ale brak mi takiego zróżnicowania które to daje głośnik jak jest w kabinie. Miałem już 10cali w aucie, 12cali no jest z tego bas i to nawet mocny, ale, no właśnie chodzi o jego jakość, która dla mnie jest totalnie lepsza jak głośnik mam w kabinie i nawet głośno go nie muszę kręcic. I tu też plan na 8cali (bo wiekszy się nie zmieści bo półka ma 28cm od siedzenia do uszczelki) w półce, pod którą będzie skrzyneczka zamknięta :) Powiedzmy że ma być ona mała :) I ma być albo 1x8" lub 2x8" które po prostu nie dość że uzupełni przód to i przy podkręceniu gałki da mi niezłego łupnia.

 

P.S. mam sobie założyć osobny wątek i zaśmiecac forum czy możemy tutaj kontynuować rozmowę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...