Skocz do zawartości

*pytanie*folia pod tapicerką w furtkach i kable do zwrotek...


asikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem na etapie instalacji a wlasciwie to ciagle jeszcze czekam na klocki(swieta+poczta). Mam pytanie do Bardziej doswiadczonych:

 

rozebrałem boczek z drzwi w mojej mazdzie i jest tam ta matowa przezroczysta folia klejona na jakas smole. Trzeba ja sciagnac aby zamontowac zwrtotke,kable,woofer itp. to wiadomo, ale co potem z nią? zakłądać ją ponownie na jakis silikon czy jak?

 

 

pyt2. jak poprowadzic kable od wzmacniacza do zwrotnic ktore są zamontowane w okolicach furtek? Jedne w sumie mogą isc lewą stroną(na lewe drzwi) razem z RCA ale czy drugie z prawej? mam tam polozone zasilanie 25mm2 i sie martwie czy nie bedzie nic zbierało z nich a ciagnac razem z tamtymi z lewej i potem przebijac sie pod nogami to u mnie troche zachodu... Jak myslicie jak je polzyc, czy to jedyna opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kupione tylko braklo i czekam na reszte. Pytalem bo tak dzwinie bez niej, a skoro byla, to po coś jest no ale maty ją zastąpią jesli dobrze rozumiem ;p

 

Dzięki

 

 

 

ps. czy bardzo niezbędna jest ta mata , a wlasciwie ta pianka, miekka, porowata wygłuszająca czy to tylko dla mocno wymagajacych zestawów?

Edytowane przez asikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o pianke " akustyczna " ? Nigdzie nie jest powiedziane ze to tylko dla wymagających zestawów . Jej prawidłowe użycie np wygluszy w jakimś stopniu odgłosy " z zewnątrz " , Moze takze poprawić parametry akustyczne wnętrza drzwi. Jednak najważniejsze to usztywnienie blach i konstrukcji drzwi oraz stworzenie z nich namiastki komory zamkniętej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co potem z nią? zakłądać ją ponownie na jakis silikon czy jak?

Jeszcze jest taka możliwość że folia odpowiada za boczne poduszki powietrzne. Oprucz czujnika przciążenia w drzwiach znajduje się jeszcze czujnik kompresji, a folia odpowiada za zamkniętą komorę.

 

U siebie mam wlaśnie taki patent i folię podkleiłem ponownie po wygłuszeniu. Może i nie ma one teraz większego znaczenia ale była to ją założyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest taka możliwość że folia odpowiada za boczne poduszki powietrzne. Oprucz czujnika przciążenia w drzwiach znajduje się jeszcze czujnik kompresji, a folia odpowiada za zamkniętą komorę.

 

U siebie mam wlaśnie taki patent i folię podkleiłem ponownie po wygłuszeniu. Może i nie ma one teraz większego znaczenia ale była to ją założyłem.

 

 

U mnie nie ma takiej ,bo takowych poduszek brak ale dzieki za uwage/informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...