Skocz do zawartości

Wszystko o p88rs II


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy Auto TA czyli automatyczne dopasowanie czasowe przy pomocy mikrofonu poprawnie ustawi scenę?

Tak dobrze miał nie będziesz, ja postrzegam tą opcję jako bardzo pomocną ale ustawienia ręcznego sceny raczej nie zastąpi i korekty z ręki będziesz musiał robić, to takie moje wrażenia, z pozycji słuchacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie lubi scenę w bagażniku

Ale zimny prysznic....

Czy Auto TA czyli automatyczne dopasowanie czasowe przy pomocy mikrofonu poprawnie ustawi scenę

Nie tak do końca, u mnie scena ucieka za bardzo na prawo i jest jakaś rozmyta. Ja robie tak, że po Auto TA: High L i Mid L zazwyczaj nie ruszam,bynajmniej kilka dni.

Wyciszam Mid i reguluje High R , tak aby scena była ok , chodź na samym High jest troche ciężko zinterpretować więc robie to pobieżnie. Następnie włączam Mid a wyciszam High i dostrajam dokładnie Mid R do sceny.

Włączam High i nie ruszając już wogóle Mid (High Mid Low aktywne) dostrajam dokładnie High R

To po to bo High lepiej mi się stroi kiedy aktywne jest też Mid.Ale wtedy Mid musi być już dostrojone. Podałem kolejność High Mid High , ale możesz też zrobić Mid High.To po to aby była 1 zmienna.

Takie są moje odczucia.

 

post-5046-041439800 1293572991_thumb.jpg

W tej zakładce lewo/prawo wybierasz pasmo z którym chcesz cokolwiek zrobić , a przytrzymując w dół gałke wyciszasz wybrane pasmo.Powrót odwrotnie , ale można kliknąć krótko gałką.

Edytowane przez gazownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca, u mnie scena ucieka za bardzo na prawo i jest jakaś rozmyta

 

+

 

AUDI A4 Avant B5

Pioneer P88RS aktywnie

Pioneer CD-UB100

Hertz HT25

Hertz HV130

Hertz HV165

Hertz ES250

Hertz EP4

MTX Blue Thunder 75x2

Zealum 1F

Zealum 16mm2 posrebrzany

Hollywood

RCA ProLink Exclusive , Lanzar

 

a czy ty czasem nie masz głośników w tylnich drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech im zapoda mute, i wtedy ustawia scene :super: ,bo inaczej faktycznie scena mu wyjdzie w bagarku

Mute moge i owszem, ale wszystkie 4 . Ze sceną nie jest tak źle. Jak miałem STD to ze sceną było prościej , najpierw ustawiałem przód wyciszając tył i następnie odwrotnie. Ale poszedłem w NW i nie jest tak różowo. Jak mi się kanał zwolni w EP4 to tył będzie dostawał od 64 do 400 hz , a przedni kick od 80 do 3,15 albo 4 khz. I jak sądzę tył nie będzie wtedy rozjeżdżał sceny ze względu na przenoszone pasmo , które jest mniej lokalizowalne. Czas pokaże. Na STD było mniej więcej (cm) Front L 110, Front R 140, Rear L 80, Rear R 100, Sub LR 400 Rev

Michał w STD jest prościej , robisz podobnie tylko regulujesz Front R z ręki , mam na myśli sytuacje kiedy Auto TA ustawiło wiarygodne cm dla Front L, ale scena Ci nie pasuje. Natomiast jeśli zaczynasz bez Auto TA lub ustawiło kosmiczne wartości , ustawiasz Intrial (seryjne) i zaczynasz to zmieniać pod siebie , też najlepiej tylko jednym, bo najważniejsza jest różnica między L a R (przynajmniej na początek). Jeżeli zmienisz np w intrial cokolwiek z odległości , to te zmienione wchodzą jako Custom. U mnie Auto Ta ustawiało kosmiczne wartości High L jak miałem cięty za nisko , może jakieś odbicia od szyby liczył....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z istniejącego tematu zapytam o ten model P88RS II.

 

W chwili obecnej mam Kenwood'a KDC-W7534U, poprzednie to Pioneer DEH-7000UB.

Kenwood jakoś nie do końca mi przypasował, wydaje mi się, że ma za mało dynamiki. Jeżeli chodzi o Vocal i klimaty typu Kenny G jest rewelka ale np Macy Gray już gorzej. Podłączając Pionka DEH-7000UB mam wrażenie większej dynamiki kosztem detaliczności.

Takie jest moje wrażenie na Dego-PO650 + Steg K2.01, XM-10020, GM-X922, Alpie 3549.

 

I teraz pytanie jak jest w P88RS? Czy jest i detaliczność i dynamika?

Kusi mnie procek czasówki itd ale nie wiem czy nie wpadnę z deszczu pod rynnę.

Edytowane przez Dreamerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie jak jest w P88RS? Czy jest i detaliczność i dynamika?

 

jest, ten pionek to takie radio co ma wszystkiego po trochu tworząc całkiem niezłą integrę bajecznie niskiej cenie. gra lekko dynamicznie, bez zbędnej ostrości w górnych rejestrach, kenio jednak taki misiaczek z lekko zawoalowanym, przycukrowanym wokalem.

w mojej ocenie wymiana twego kenia na pionka 88rsII bedzie dalszym krokiem na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Adamu przód gra pięknie, tylko czy odległości dla suba są prawidłowe, bo wyglądają na moje

 

ja tylko przód ustawiałem, czasów na subie nie ruszałem bo jakoś nie rzucało się w uszy że jest tragedia, ba nawet było w miarę ok. tragedię miałeś z głośnością suba ale mu zmniejszyłem troche i jest prawie gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...