Skocz do zawartości

Głośniki średniotonowe jakie(system 3way)


kris1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. A więc sprawa wygląda następująco chciałbym zrobić system 3 way i zastanawiam się co możnaby było skomletować z zestawem morel,który obecnie mam u siebie.Chciałbym aby średniak współgrał z moim zestawem głośników który obecnie mam. Moje pytanie do Was co można wrzucić na sredniaka ww zestaw który mam, liczę na Waszą pomoc i sugestie,gdyż jest to mój pierwszy w życiu system 3 way,który chciałbym zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie do Was co można wrzucić na sredniaka ww zestaw który mam, liczę na Waszą pomoc i sugestie,gdyż jest to mój pierwszy w życiu system 3 way,który chciałbym zrobić.

 

 

szukaj tak samo Morela, modele mogę pokręcić ale coś z cyklu :

- CDM-54 lub 88

 

Bądź szukaj takich jak ktoś miał ostatnio na sprzedaż Macrom by Morel ( modelu niestety nie pamiętam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale koszt średniaków morela to coś około pewnie 8stów za dwa to w tej cenie kupisz średnie firmy visaton, które mają kopułki 50mm, do wyboru metal lub materiałówka i dasz za nie 700PLN i zjedzą te morele na śniadanie, a kwestia kierunkowości rozwiąże sie sama poniewaz średnie kopułkowe mają doskonały zakres szerkosci. Ja tez za TB jestes albo Daytonem RS100/RS75 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tu najlepiej sprawdzi się jednak, któryś z CDM a nie żadne tam tamy z Tang Banda

Jakiś tam Tang band patrząc ...(ekonomicznie) nokautuje* te całe Morelowe CDM-y.

 

Próbowałem (nausznie) z Morelami CDM 54 bo "wypadało" zasnobować ze średnicą i takie mam odczucie.

P.S. oba modele były solidnie "wygrzanymi" sztukami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz za nie 700PLN i zjedzą te morele na śniadanie, a kwestia kierunkowości rozwiąże sie sama poniewaz średnie kopułkowe mają doskonały zakres szerkosci.

 

Teraz to dołożyłeś do pieca. A morel to niby co jak nie kopułka. Morela można polecić , tak samo jak bliźniaki z DLSa.

 

TangBanda nie miałem okazji jeszcze posłuchać, ale z tego co można poczytać po forach, recenzje zbiera dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale koszt średniaków morela to coś około pewnie 8stów za dwa

 

używki da się kupić duuużo taniej :P

 

Jakiś tam Tang band patrząc ...(ekonomicznie) nokautuje* te całe Morelowe CDM-y.

 

Próbowałem (nausznie) z Morelami CDM 54 bo "wypadało" zasnobować ze średnicą i takie mam odczucie.

 

to ekonomiczne czy nauszne :P bo to różnica, wiesz tak by wszyscy jeździli z TB, a nie z innymi średniakami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeżeli kolega chce kupić coś taniego i nie dysponuje zaraz kwotą powyżej 400zl (myślę ze tyle za średnie morela trzeba by dać używane, a nowe za 800) to te TB albo DAYTON RS100 to dobre rozwiązanie. RS100 jest gorszym głośnikiem pod względem wielkosci, magnes ma duży, TB można kupić z małą "dupką" i ładnie się zmieści w słupexy, duża część TB jest robiona na neodymie co też dobrze swiadczy, no i nie są to średniaki tylko głośniki szerokopasmowe, co najdziwniejsze satelitki creative są na niskich modelach TB a sprzedawane są za grubą kase, na audioshow były kolumienki na TB z korektorem fazy i membraną z bambusa w kolumnach za 8k zł, szkoda że nie posłuchałem tego i mnie tam nie było. TB robi furore jak STX u nas, robią coraz lepsze głośniki, a TB to nie byle pierdziawka, zobaczcie najlepsze szerokopasmowce ich chodzą po 1000zł sztuka, to dalej mówi ze firma jest słaba? Mają po prostu fach w ręku na szerokopasmowce w tym czują się najlepiej. Takie które ma Hehepack sa wypaśne, tanie a malutkie i do budżetówki jak najbardziej :) Ciekaw jestem starcia z kopułkami morela i focala :) Patrzcie chłopaki realnie u morela i focala płacimy dużo za firmę. Kupujmy TB bo zaczną się cenić i bedzie kaplica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak TEC SQ3 - http://www.automuza.pl/sklep/?p=productsMore&iProduct=736&sName=tec-sq3-midrange ?

Przyzwoity średniak, za w miarę dobrą cenę, poza tym, słyszałem go właśnie z połączeniem z Tempo6 i było miło i przyjemnie.

Chociaż też wcale nie skreślałbym TB, a co do CDM, to wiadomo, że kasa za tego mida jest spora, chociaż to zacny mid, mowa tu o CDM54.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeżeli kolega chce kupić coś taniego i nie dysponuje zaraz kwotą powyżej 400zl

 

sam mam średniaki warte dużo więcej, kupione po naprawdę podobnej cenie jak w temacie :P a jakie to moja sprawa :P

paru ludzi wie o jakie chodzi, ale ich nawet nie widziało :P

 

Ciekaw jestem starcia z kopułkami morela i focala :) Patrzcie chłopaki realnie u morela i focala płacimy dużo za firmę. Kupujmy TB bo zaczną się cenić i bedzie kaplica.

 

wiadomo że każda firma ma modele lepsze i gorsze, zależy co porównasz do czego, nie mówię że TB jest zły, bo nie słyszałem, ale tak samo można porównać Mercedesa do Volvo, to limuzyna i to ... nie mniej jednak od Mercedesa wymaga się więcej i tak też jest :P

Edytowane przez Hellsin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Ruby

A może jeszcze by tak Ci z fusów powróżyć ?

Głupio pytanie sformułowałem,sorki.

Napewno coś wybiore z tych opisanych wyżej,ale napewno także przed wyborem podjade na spota i zerkne jak u innych się dany system sprawdza,co z czym połączyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...