Skocz do zawartości

re audio sx 10" 1000rms


wryl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zamontować głośnik jak w temacie do seata leona alternator 120A zasilałbym to wzmacniaczem Alpine PDX-1.1000 słucham głownie muzyki techno trance d&b. Czy ten głośnik dałby rade przy takiej nucie i czy jakby co wrzucić go do br czy closed. Jakie trzeba było by dać kable, głośniki na przód, czy byłby potrzebny jakiś dodatkowy mały akumulator? Jestem jeszcze dość zielony w tym temacie proszę o jakieś rady, opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

Ten głośniczek raczej słabo będzie się sprawdzał pod w/w gatunkiem muzyki..:P

Posiadam taki sam tylko ,że 12 cali i na h&h gniecie wszystko.:P

Jak już to spróbowałbym skrzynie closed ..:P

Moj na klozecie znacznie zyskał na szybkości..:P

Skrzynie proponowałbym 28 litrów :PTymbardziej,że Ty posiadasz 10 cali..:P

Jeszcze kwestia kabli..?hmm..:)Myślę ,że 35mm2 spokojnie wystarczy..:D

Edytowane przez misiek0662
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy re audio tez wytrzymują większą dostarczoną moc rms tak jak np. RF? Bo ten wzmacniacz co wymieniłem ma równo 1000rms (zarówno w 2 jak i 4 ohm) a wydaje mi się że wzmacniacz zawsze powinien być troszkę mocniejszy od głośnika. I czy jak wzmacniacz daje pole manewry 2 i 4ohm to głośnik kupić lepiej 2x4 czy 2x2?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką samą moc przy 2 jak i przy 4 ohm to lepiej kupić wersję na 4 ohm, lepsza kontrola. Druga sprawa i często zadawane pytanie: " A czy re audio tez wytrzymują większą dostarczoną moc rms tak jak np. RF? " Re Audio są wytrzymałe i SX chętnie przyjmie więcej niż 1000 RMS ale jak to będzie grało w BR to trzeba dać subsonica co by membrana nie latała jak szmata i trzeba też grać z głową bo tak to można wszystko uwalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co?! :zdziwko:

To raczej podbicie określonych częstotliwości.

 

Nie i nie, chodzi o filtr subsoniczny czyli filtr, który odcina częstotliwości np. poniżej 25 Hz celem odciążenia suba od częstotliwości, których nie przetwarza i nie potrzebnym wychyłem membrany. Najczęściej z dużym nachyleniem zbocza typu 18-24 dB/oct.

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanec ogólnie ten wzmacniacz co sobie wypatrzyłem jest wart uwagi czy w tej cenie znajdę coś lepszego? Z tego co patrzyłem ten filtr posiada. Jakbym go kupił to bym go trochę skręcił tak żeby może ten głośniczek dostawał z 900rms a wzmacniacz się nie spalił. Głośniki na przód jakieś byś polecił pod ten subwoofer?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego wzmacniacza to się nie wypowiem. Generalnie kupując suba nie mając przodu zaczynasz od dupy strony. Ja bym najpierw ogarnął dobry system z przodu i dopiero zajął się subem. Wszysyko zależy jaki masz budżet na głośniki przednie plus do tego piec, wygłuszenie, okablowanie, panele MDF, radio itd. Co do mocy wzmacniacza to jego mocy się nie reguluje, jest ona w przybliżeniu stała natomiast gainem regulujesz czułość wzmocnienia (potocznie głośność), głównie, żeby dostoswać jego głośność do głośności głośników przednich. Widzę, że trochę słabo się w tym orientujesz, więc polecam najpierw przeczytać FAQ Nazara, które jest na głównej stronie tego forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...