Skocz do zawartości

coś było dłubane, czy raczej niekoniecznie...?


bor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak myślę, zawsze zostaje po lutowaniu takie coś. Firmy jak robią to czyszczą kalafonie. Pokaż cały układ a nie skrawek. To co mogę dodać od siebie to jeżeli wzmacniacz ma jakiś układ w podstawce to na 99% był on naprawiany, bo firmy nie dają podstawek pod układy. Jest to wygodne ale założenie firm wiadomo jakie jest. Jak się popsuje to do kosza i kupujemy nowe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem (akurat nie w Twoim raczej przypadku) potrzeba zrobić taki manewr do "zdobycia" wsadu procka, konkretnie mam na myśli SECURITY CODE :wink2: radyjka.

Rzadko kod siedzi w głównym procesorze ale czasem trzeba i tak , jedno jest pewne był lutowany czy wymieniany ale jeżeli wszystko działa to nie ma stresa.

 

Weź szczoteczkę średnio twardą, spiryta technicznego i doczyścisz to ...będzie fabryka.

 

P.S. co to za jednostka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :zdrowko:

Niestety w 'mikrorozważaniach' jestem kompletnym lajkonikiem :wstyd: Jedyne co to 'sprawdziłem papiery' i wg service manuala powinien to być układ HD6473048SF16, tymczasem wlutowany najwyraźniej jest HD6473048F16. Stronka którą podał MB nie rozróżnia już tych dwóch chipów, więc nie byłem za jej pomocą w stanie odpowiedzieć na pytanie czy różnice są istotne z punktu widzenia efektu końcowego. Układ to procesor DSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś to jakiś (prawdopodobnie główny lub ściśle z nim współpracujący) proc zawierający "sporo" w swej architekturze, odpowiedzialny jest min. za system Imprint (to już wiem co to za firma) .

Na moje orientacje, oznaczenia z literką "S" oznaczały zawartość diod Schottky'ego, na język prosty z tym oznaczeniem powinny być po prostu ...szybsze niż bez S .

Co to konkretnie za model Alpine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś to jakiś (prawdopodobnie główny lub ściśle z nim współpracujący) proc zawierający "sporo" w swej architekturze

Instrukcja serwisowa mówi, że jest to 'system control', nie zaś (szczęśliwie?) sam DSP. Nie jest to jednak Alpine :wink:

 

http://img819.imageshack.us/img819/613/dsc02591n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była taka reklama "kup Sony, wygraj z Sony" :rotfl: .

To jest raczej (nie)szczęśliwie do "obróbki" sound-u :kwasny: bo główny unit :rotfl: widzę w górnym lewym rogu spod górnej płytki wystaje :rotfl: .

Lubie takie właśnie sprzęty :wink: , wróćmy do tematu, był dłubnięty ale skoro gra i robi to prawidłowo to ... ?

Patrząc jeszcze na fotę raczej ma 4 sztuki ładnych (fajnie wykonanych i pewnie podobnie grających) filterków aktywnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak gra, to się dopiero okaże - trzeba to i owo poprzerabiać m.in. w instalacji, aby znalazł swoje miejsce w systemie. Filterki są, ale jak przystało na produkty sony - nieco specyficzne... W końcu nie może być za prosto z tym króliczkiem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jak gra, to się dopiero okaże - trzeba to i owo poprzerabiać m.in. w instalacji, aby znalazł swoje miejsce w systemie. Filterki są, ale jak przystało na produkty sony - nieco specyficzne... W końcu nie może być za prosto z tym króliczkiem :wink:

 

w końcu proc podpięty do systemu, komunikuje się z radiem i po kilku przebojach udało się odpalić soft do niego, niemniej jest jeszcze jeden 'drobny' problem - kompletny brak dźwięku... :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...