Skocz do zawartości

zestaw przedni (rozbudowa)


bako
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za waszymi namowami stałem się posiadaczem Alpine CDA-9835R, nie załuję ani złotówki wydanej na niego. Jako zestaw przedni mam w tej chwili głośniki powerbass 2xl-6c, grają pod samym radiem, i tu moje pytanie:

 

albo to moje złudzenie albo głośniki te grają dość ostro, a bass jest płytki czy to wynika z charakterystyki tych głośników czy problem rozwiąże porządny wzmacniacz ??

w grę jak najbardziej wchodzi zmiana zestawu przedniego + porządny wzmacniacz (używane)

drzwi są wygłuszone i głośniki są założone na dystansach MDF, w przyszłości planuję skrzynię do bagażnika, auto to vectra b sedan.

 

od zestawu oczekuję naturalności, chodzi mi głownie o czysty dźwięk(nie mogę zarzucić jego braku powerbass'om) i głębszy bass.

jakie macie sugestie poprawy grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki pod radiem nigdy nie zagrają tak jak pod dobrym wzmacniaczem, także jego zakup to konieczność i nie ważne czy zostaniesz przy tych PB czy kupisz jakieś inne głośniki. Jak masz już to radio i grają Ci głośniki za ostro (prawdopodobnie tweeter się narzuca) to warto pobawić się w aktywkę, czyli kupić jakąś 4-kanałówkę lub dwa piece 2 - kanałowe i zasilić każdy głośnik z osobna (będzie wtedy możliwość regulacji głośności poszczególnych głośników, jak również będziesz mógł zmienić ich cięcia omijając zwrotnicę pasywną). Czym dokładnie masz wygłuszone drzwi? Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te PB mają 3R więc aż tak mocnego pieca do nich na pewno nie trzeba, Alpina 3548 pogoniłaby je w zupełności, a jak nie ona to już 3549 na pewno. Można też poszukać sonego XM. Ja od kiedy kupiłem alpine to jestem zakochany w jej dzwięku :) Też chciałbym aktywke ale moje radio niema filtrów odpowiednich...muszę więc poczekać. U nas w komisie są fajne ampiki na sprzedaż. No i warto pamiętać że nie tylko moc się liczy, takie 40W z alpiny 35xx to nie takie zwykłe 40W ;) Niema nawet co do radia się odwoływać, radio deje na te PB 30W.

Za 550PLN na allegro jest kenwood który w mostku ma 600W ponad, do suba super, na przód troche za mocny wg mnie, 2x200W...

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam od kilku tygodni tą alpine i też tweetery zaczeły ostrzyć. Zmieniam głośniki z przodu i wzmacniacze (do wooferów alpine 3544 a do tweeterów sony xm lub audison lr) puszcze w aktywce i powinno być ok. Też zakochałem się w dźwięku tego radia. To ostrzenie u mnie jest spowodowane złą regulacją, ponieważ przy pierwszym podłączeniu radia tweetery grały ok a bas był płytki. Teraz bas jest ok a tweetery ostrzą. Myślę, że da się to ustawić aby było dobrze tylko brak czasu i chęci przy takiej pogodzie. Zdam relację jak wszystko skompletuję i podłącze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że na 3544 ostrzy Ci góra :) U mnie jest ok, tu się zaczyna już kwestia kto nazywa co ostrością. Ja chce aktywkę też z kilku powodów. Ale nie to jest tematem rozmów.

 

Kup jakiś z polecanych ampów i zobacz jak grają :) Drogie to to nie jest ;) A gra wybornie :) Na Audisona starego trzeba już troche mieć...Albo steg'a qm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3544 ma chyba opinie najbardziej łagodnego na górze właśnie z tego co wyczytałem. Jeżeli chcesz aktywkę robić to kup sobie apline na doł tą 3549 lub 48 a na góre sonego XM 4020 bodajże. 2x40W on ma i dla wysokich styknie. Fajne ampiki do aktywki. Ja sam nie wiem co sobie wybiore...

 

P.S. Wstrzymaj się niech powiedzą coś też inni bardziej doświadczeni w CA :)

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3544 nie jest łagodna na górze soniacza nie znam.

 

Nie zmieniaj głosników, wyciagnij 100% z tego co masz o ile tweeter to amerykaniec i jakiejs szczegolnej lagodnosci od tego nie oczekuj to woofer na bank pokaze pazur pod dobrym piecem...

 

Bi-amp + aktywka to dobre wyjscie na tego typu granie , mojego tweetera phase w omedze tez za zadne skarby wczesniej nie odwazylbym sie skierować w twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, jeszcze jakieś propozycje co do wzmacniaczy ??

 

jakiej średnicy pociągnąć kabel + i masę ?? jaki bezpiecznik ?? zastanawiam się róźnież gdzie umieścić wzmacniacz(wznacniaczne jeśli ma byś bi-amping) czy standardowo bagażnik (ale to trzeba prowadzić kabel +, sygnałowy, głośnikowy przez całe auto) czy może lepszym rozwiązaniem byłoby pod przednimi fotelami ew. za schowkiem pasażera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...