Skocz do zawartości

Pisk w głośniku


Gudzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem na googlach na elektrodzie i na tym forum i niestety nie znalazłem nic konkretnego o tym problemie.

wygląda on następująco. Kiedy odpalam radio załącza się wzmacniacz i słychać w głośniku pisk jak chodzenie jakiegos Upsa, Drukarki laserowej( taki dzwiek jak około 250KHZ ) Nie było tego wczesniej jest to dość cichy dzwięk ale jest różnie czasami jest głośniej, a głośnik gra ok wszystko działa łupie jak szalony a jak wstrzymam muzyke to dalej piszczy nie ważne czy auto jest odpaone czy nie. Słyszeliście coś kiedyś o czymś takim? liczę na waszą pomoc. z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250KHZ to taki przykład ze jest to dźwięk piskliwy :D

a radio to nie pioneer lecz sony czytałem na elektrodzie o tym problemie ale wielu ludzi nie wie co jest przyczyną twego choć mają podobny problem jak ja wydaje mi sie ze to jest wina wzmacniacza tylko jaka;/ mam nadzieje ze nic się nie przepaliło choć instalacje mam zrobioną naprawdę solidną bez fuszerki a muzyki słucham cicho bo głośno się nie da :D wiec niema mowy tu o katowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kogo kupiłeś ten sprzęt ? I sprawdź na innym wzmaku czy jest już OK.

 

Pamiętam swego czasu, że pewien użytkownik takiego kompletu ( Orion 2500D i hcca ) miał taki sam problem i nawet o nim pisał. Może właśnie kupiłeś od niego te klocki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt mam juz od 5 miesięcy gdzies około

Kupiłem go od kolesia w Iłowej koło Żagania i na początku jak go miałem nie było żadnych pisków dopiero od paru dni sie to dzieje...

 

 

Odpinałem kabel RCA i Dalej pisk był czyli idzie to od wzmacniacza.

Możliwe że to nie jest nic groźnego bo działa wszystko ok ale jednak chciał bym to usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to cyfrowka wiec rzecz normalna...swego czasu mialem oriona 2500d i ten sam efeket...szukalem w czym lezy problem i nie doszedlem do niczego....po zmianie auta i czesciowo sprzetu efekt pozostal wiec sadze ze twoj piec dziala poprawnie. Ja zasilalem tym piecem Helona 12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...