Skocz do zawartości

Zestaw do oceny


ppp111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a może zamiast HSK morelo tempo 6 ? bo są na alledrogo używane

 

Pisałem o zestawieniu nowe, używany, nowy.

Jeśli chodzi o Tempo to według mojej oceny będziesz musiał trochę wyżej ciąć pasmo i druga sprawa to nie wiem czy według mojego gustu dałbym "miękki" wzmacniacz do tych Tempo. Szczególnie, że słuchałem u Tomka Tempo pod AudioArt-em który jest "twardy" i źle to nie brzmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XLS to muł :) Mam prototypowy głośnik peerless z serii XXLS który ma cewke 2R, nigdzie go spotkać nie można, wydaje mi się że to wersja prototypowa do auta :) Sprawdzałem z kumplem w skrzynkach BR 50L BR 60L i OZ 40L i zdecydowanie OZ wymiatało ;) Podłączone to było pod mojego ultimate 300W 2R. W OZ jakoś to gra jeszcze bo w BR tragedia była. Ale głośnik niewyamgający wg mnie ;) Ultimate poradził sobie spokojnie z nim i aż za dobrze :) Powerbass S12 nie słyszałem i się nie wypowiem :) Morele mam dotchy ale jeżeli tempo są dobre w jakość cena to polecam bo morel gra bardzo milutko :) Warto podpiąc pod dobry amp je jakiś ;) Może też pod używkę alpine z allegro 3541 2x40W prawdziwe. Albo sony XM5520 aukcja od 80zł. Glowa nie bierz ;) ja miałem i powiem Ci zebym go nie miał to bym nie mówił nic o nim ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz zgadzam się z Tobą ;) Ale w cenie używanego XXLS czy XLS(XXLS szybszy ale z mniejszym zejsciem) możesz mieć o wiele lepszy przetwornik któremu starczy 300W zeby grał fajnie ;) STX-30-500-2x4 :) Za 200zł z wysyłką od producenta :) Ja mam swojego XXLS na sprzedaż, leży w kącie i nic nie robi :) XXLS do kina to jest bajka! Niema chyba lepszego głosnika do kina :D Zadyme to on zrobi :) Co najlepsze głośniki te mają małą moc bo 200W dobrze już robi takiemu XXLS a SPL jest dość spory dzięki sporemu wychyleniu membrany bo aż 20mm w jedną strone i masie membrany która ma 100g ponad ;)

 

Co do morelków, no może i tak ale żeby już coś pograły to te 50watów minimum :) Ja swoje katowałem glow 75W niby i efekt marny, potem podłączyłem pod ultimate 60W i była masakra! Totalnie inne granie, pojawił się niski basior, mocne kick'i i bardzo fajna średnica, góra troche ostra. A jak teraz mam alpine i dostały 150W xD to nie wiem co powiedzieć, lusterka się telepią w aucie :D Ale jakbym nie kupił alpiny to męczyłbym je ultimate 2x60W i powiem szczerze przy mocy moreli 140W grało to na prawde bardzo fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jakieś powiedzmy podstawy o car audio, ale przy was zbladłem :D I takiego odzweu się nie spodziewałem, chyba dobrze trafiłem. Nie mo łomotu być nie może, bardziej jakość mnie interesuje (jeśli można o tym mówić w tym przedziale cenowym) i dobrze brzmiący bass.

To może właśnie morele z ALPINE 3544 2x150W ? I do tego jakiś sub fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Twoja myśl nie jest zła , najpierw zadbam o przód, wszystko kupie, podłączę , wygłuszę, a później ocenię czy od razu potrzeba mi więcej, czy ten zakup może poczekać. Może być przecież tak, że coś w tym sprzęcie mi nie będzie odpowiadać i będę chciał coś zmienić, nigdy nic nie wiadomo. Fuck i przegrałem morele, logowało mnie :( Edytowane przez ppp111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łomotu jak w sam raz, nic dodać nic ująć. Pięknie przytupią.

 

 

A co w tym zestawieniu tupie oprócz subwoofer-a ?

 

Według mnie wszystko, ale każdy ma inne subbiekcje co ma grać a co łupać, każdemu można grać, tylko nie każdy może tego słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację, w takim razie zaproponuj zestaw za 1500 zł według swoich preferencji.

 

Zaraz mnie ktoś wyręczy nie da mi odpowiedzieć

 

pierdzing, alpierdzing, buszmening ;)

 

Długo nie trzeba było czekać na aktywnego naprawdę gościa, który jest, wszędzie, jak TurboDymomen :)

 

Ja osobiście może poleciłbym koledze coś z DLS'a np R6A, RS6A, za 5 stówek śmiało

już można je sobie wybrać od kogo chce się je kupić, mówię o zestawie używanym, ja kupowałem też

zestaw HSK, nie ma co ukrywać ale to był rok 2002 i nie było takiego zawirowania między tymi a tymi jak jest obecnie.

 

Wzmacniacz jak na początek niech by był też używany np od któregoś z forumowiczów, co by jakaś gwara na niego była

np rysiuCT ma takie cuś

Linka do aukcji Pioneer:

http://allegro.pl/pioneer-gm-x924-class-a-i1346611065.html

Daję gwarancję, że pięknie pociągnie zestaw przedni jak i nie wymagający subwoofer.

 

A subwoofer to już kwestia co kolega będzie od niego oczekiwał ale jeżeli ma to być w miarę jakościowy przetwornik to

proszę bardzo, może taki by się nadał

Link do Vifa:

http://allegro.pl/tec-vifa-pl26-boxline-najwyzsza-seria-vify-i1321087209.html

 

Nigdzie nie widziałem, żeby nasz kolega (luk) z forum go ostatnio sprzedał.

Subwoofer bardzo jakościowy np do SQL i nie trzeba się męczyć potem z takimi pytaniami

"koledzy pomóżcie w wyborze wzmacniacza" bo ten głośnik jak dostanie 100/180W to już się śmieje.

 

I taki zestaw na jakiś czas powinien wystarczyć, bo i zagra jak potrzeba i wiochą też nie będzie wiało.

Zestaw sklecony na prędce ale i jakościowy i zostanie jeszcze gościowi na to żeby to porządnie opić :P

 

Tyle od mnie.

Edytowane przez dzidzi_2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...