Skocz do zawartości

Czas coś wybrać (system 165 mm)


pkdom1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na wybór. Mam chęc na zakup 5 systemów do 800zł

1. Używki Helix'a HXS 236 - 400zł

2. Nówki Rainbow SLG - 600 zł

3. Nówki Rainbow SLC - 750 zł

4. Nówki Mac Audio CFX 2.16 - 600 zł

5. Nówki Mac Audio CRX 2.16 - 800 zł

 

Które wybrać, wymagania, odczuwalny kickbass jednak na każdym poziomie pod kontroloą, odczuwalna średnica, delikatna góra. Musze się zdecydować bo Świeta się zbliżają a ten system to pewnego rodzaju prenet sam dla siebie:-) Który system byście wybrali, radzili, ma to grać w Ibizie 6L. Wzmacniacz 70W RMS na kanał z porządnego Helix'a HXA400 MK2. To ma grać nie dudnić...

Edytowane przez pkdom1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Nówki Mac Audio CFX 2.16 - 600 zł

 

przejęte Phase Evolution CFS 165.25 ... tych bym szukał jak chcesz je koniecznie.

 

 

 

2. Nówki Rainbow SLG - 600 zł

3. Nówki Rainbow SLC - 750 zł

 

KJtóre wybrać, wymagania, odczuwalny kickbass jednak na każdym poziomie pod kontroloą, odczuwalna średnica, delikatna góra

 

niestety pod Helixem będą "piszczeć", wiem co mówię. Niestety trzeba by wymienić wzmacniacz na Audison-a, wtedy jest lepiej niż dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pod Helixem będą "piszczeć", wiem co mówię. Niestety trzeba by wymienić wzmacniacz na Audison-a, wtedy jest lepiej niż dobrze :)

 

Na ten moment nie mogę wymienić wzmacniacza. Ten Helix to nowy nabytek i chciałbym by któryś z podanych systemów ładnie pod nim zagrał. Cięzki wybór:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Helix to nowy nabytek i chciałbym by któryś z podanych systemów ładnie pod nim zagrał. Cięzki wybór:-)

 

to jak chcesz koniecznie Rainbow-y to albo kupujesz dla nich inny wzmak typu np. Audison LR52, albo tweetkom mówisz papa z tego zestawu i kupujesz inne. Bo kick z nich na 100% Ci się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi Helixami nie uparłęm się na nie ale są ciekawą ofertą. Tylko czy uzyskam od czasu do czasu mocniejsze kopnięcie ale zawsze pod kontrolą. Nie chcę się potem rozczarować. A może jakiś dzielik na te tweetery Rainbow zastsować? Może wtedy góra będzie przyjemniejsza? Ew. jakie tweetery zakupic i czy używać orginalnej zwrotnicy? Edytowane przez pkdom1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi Helixami nie uparłęm się na nie ale są ciekawą ofertą. Tylko czy uzyskam od czasu do czasu mocniejsze kopnięcie ale zawsze pod kontrolą.

 

pytałeś kolegów, będzie kulturka i tyle.

 

A może jakiś dzielik na te tweetery zastsować.? Może wtedy góra będzie przyjemniejsza?

 

dzielik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałeś kolegów, będzie kulturka i tyle.

 

Co znaczy "kulturka" przy Helix;ach, kiedyś miałem taki system byłem zadowolony jednak grał on pod samą końcówką radia.

 

 

dzielik ?

 

.L-pad na -3, -6dB, pomoże?

Edytowane przez pkdom1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz wykastrować tweeter?

 

Ze względu na wzmacniacz?

 

chcę go lekko uspokoić... czy naprawde te Rainbow mają tak ostrą górkę pod piecykiem Helix'a. Mam teraz RF i również ostrżą szukam basu, średnicy, dobrej sceny przy wzmacniaczu jakim posiadam. Czy te Rainbow naprawdę odpadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "kulturka" przy Helix;ach, kiedyś miałem taki system byłem zadowolony jednak grał on pod samą końcówką radia.

 

chcesz odczuwalny kick bass - tu będzie coś czuć i w sumie tyle.

 

Ew. jakie tweetery zakupic i czy używać orginalnej zwrotnicy?

 

Proa Simplex chociażby, ale wtedy ta zwrotka do niczego się nie nada.

Ostatecznie możesz kupić karty do wzmaka i puścić to z niego aktywnie, albo aktywnie z radia to pociąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że słuchałeś tych Helixów, może coś więcej o nich jak grają, jakie wrażenia?

 

przecież koledzy już Ci wszystko napisali w tym temacie :

 

http://www.strefacaraudio.pl/index.php?app=forums&module=forums&section=findpost&pid=144446

 

Co do zestawu - żadne nie będzie idealny, bo każdy lubi co innego.

Twoje radio znam dobrze, tak samo jak i Rainbowy, dlatego napisałem, że nie będzie zadowolony w 100%.

Z innych zestawów masz jeszcze R6A ( tak samo tweeter do wymiany ), HSK ( przerobienie zwrotki, albo wymiana tweetera ), oraz Dego PO-650 czy np. Morel Dotech Ovation 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu również wymiana tweetera, to samo w Morel Tempo 6. Dodatkowo Morel Dotech Ovation 6 potrzebuje mocnego pieca moj się nie nada.

 

dlatego pisałem :

 

Co do zestawu - żadne nie będzie idealny, bo każdy lubi co innego.

 

oraz każdy system ma inne wymogi "mocowe".

Chociaż ja puszczałem ostatnio 10Si na 100W@4ohm przy 12V i naprawdę dawał radę wzmacniacz o dziwo. Więc czasem można moc traktować z przymrużeniem oka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dego chyba najgorszy ( jak dla mnie ).

Dego ma bardzo dobry tweeter który niestety na ori zwrotce gra bardzo ostro lecz da się to "załatać", pod tym helixem bez przeróbek nie widziałbym ich.

Morele słuchałem, dobry woofer i dobry tweeter ale w moim mniemaniu gorszy niż w po-650. Oj wątpię aby woofery morela ruszać 70 watami. Masz pełne pole do popisu aktywnie więc proponowałbym kupić tweeter i woofer oddzielnie. Tweeter z prox'a chyba łagodnie gra a i wiele nie kosztuje, ale to opinia zasłyszana więc nie dam sobie ręki uciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...