Skocz do zawartości

CA w escorcie mk5 xr3i cabrio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Panowie będzie w tym temacie kilka moich pytanek ale zacznę od chwilowo najbardziej mnie nurtującego.. a mianowicie :

 

Mam głośniki Magnat Power Plus 216, które mają rzekomo 80 w rms ,zamontowane je mam w 7 litrowych kick panelach zabudowanych tuż przy nogach kierowcy i pasażera (po lewej i prawej stronie auta). Całość ,,zasilam" jakimś kiczowatym radiem blaupunkta,które to nawet nie ma wyjścia RCA :( i teraz tak:

 

- chcę do tego dokupić jakiś piecyk, za kwotę 80 zł miałbym signata roc 3 (80 w rms na kanał )ale motam się bo nie wiem czy te magnaty wytrzymają taką moc i czy ten akurat signat jest klockiem jakościowym (żeby w przyszłości zmienić same głośniki bez zmiany wzmaka) - całość ma grać mocno ale..jakość jest priorytetem ! :D Co więc wybrac na początek przygody z CA ?

 

i dugie pytanko:

 

- pasowałoby mi odrobinę zmniejszyć kickpanele - tak żeby miały jakieś 5,5 - 6 l pojemności - jak to wpłynie na dźwięk jeśli teraz są 7 - litrowe ? Kick panele mam z maty włókna szklanego i żywicy + konstrukcja z drewna - wyłożyć je jakimiś matami albo jakąś watoliną czy czymś od środka ? Co to w ogóle da?

 

A może kombinować i wziąć się za porządne wygłuszenie drzwi ? - taki miałem pierwotny plan ale bałem się,że szyba w cabrio będzie drżeć (bo górą nie trzyma jej jak to zazwyczaj jest rama drzwi a jedynie spiera się lekko na dachu..

 

Jak Wy byście się Panowie za to wszystko zabrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ty szukasz za 80zł klocka jakosciowego ?? Magnaty wytrzymaja moc bo dlaczego nie , jedny czym je mozesz wykonczyc to przesterami ! Czy problemem jest dla ciebie wlorzyc worek z piaskiem zawierajacy 2litry piasku i posluchac jak to wplynelo na dzwiek ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 szukam czegoś co sprawi,że zestaw zacznie jako tako grać.

W moim drugim aucie (które stało się rajdówką hehe) miałem u-dimension el-comp6 - ponoć to bdb głośniki a do nich zaproponowano mi signata roc2, który to de facto kosztował mnie jakieś 130 zł.

Dlatego szukam jak już pisałem czegoś ,,na start" w rozsądnej kwocie.

 

Jeśli 80 watowy signat roc 3 to zły wybór co proponujesz z niższej półki cenowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te magnaty wytrzymają taką moc

 

Tak, wytrzymają. W tej cenie signat wystarczy.

 

wyłożyć je jakimiś matami albo jakąś watoliną czy czymś od środka ? Co to w ogóle da?

 

 

Wpakuj do kickpaneli dużo watoliny. W dużym skrócie zwiększy to ich pozorną pojemność co jest pożądane. Sądzę, że będziesz zadowolony z efektów

 

Jak Wy byście się Panowie za to wszystko zabrali?

Zostaw te panele, poupychaj do środka dużo watoliny, nie baw się w maty w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk o taką odpowiedź mi chodziło. Powiedzcie mi Panowie jeszcze czy są jakieś stare radioodtwarzacze warte uwagi ? Jakieś konkretne serie,modele ? Wiem,że pytanie dość ogólne..no ale lepiej pytać niż kupować w ciemno ;p

cda-9835r...

 

 

a moze kwote podasz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość ,,zasilam" jakimś kiczowatym radiem blaupunkta,które to nawet nie ma wyjścia RCA :(

Jaki to model Blaupunkta? W znacznej części serii radia te miały wyjścia RCA poprzez opcjonalną kostkę MINI-ISO dostępną za całe 2zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bamc ciężko powiedzieć ile mogę wydać... tak może do 200 zł?

Ale im mniej tym lepiej - puki co chciałbym żeby w ogóle zaczęło coś brzdękać bo głośniki cośtam kosztowały,wzmacniacz też swoje kosztować będzie,kickpanele też kosztowały... dlatego chciałbym kupić cokolwiek co sprawi,że sprzęt bedzie grał a ja powoli będę wsłuchiwał się,poprawiał to i owo no i zmieniał sprzet na coraz lepszy, mam nadzieję,że mnie zrozumiecie :)

 

Twoja propozycja zapewne zabiła by mnie ceną hehe

 

Kamyk moje radyjko to Blaupunkt LAUSANNE CD33 RDS, tak wygląda :

 

http://www.google.pl/images?hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&biw=1024&bih=523&gbv=2&tbs=isch%3A1&sa=1&q=Blaupunkt+LAUSANNE+CD33+RDS&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

 

W sumie puki co pewnie bym go nie zmieniał (narazie)ale coś mu się dzieje i w trakcie odtwarzania płyty cd co jakiś czas coś robi beeep i dalej leci muzyka poza tym często pisze cd error - no wkurzające to wszystko bardzo i byłbym nawet skłonny wymienić na odpowiednik tyle,że sprawny hehe w ogóle to radio jest czegoś warte ?

Edytowane przez Maciek mk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...