Skocz do zawartości

Antena FM - Blaupunkt czy warto?


pkdom1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że temat anten samochodowych jest również związany z dziedziną CA mam pytanie czy ktoś może miał styczność z anteną FM firmy Blaupunkt - Nr aukcji: 1348967481. Jest to antena wewnetrzna więc nie wiem czy się sprawdzi. W tym momencie moja antena sobie nie radzi bardzo słabo łapie sygnał mimo, że końcówka to Calrion DXZ958. Lubie sobie czasem posłuchać radia dlatego Wasz opinia byłaby dla mnie niezmiernie ważna. Czy w ogóle warto zainteresować się takim wynalazkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na wtyku sie kończy to chyba niezbyt z nią w porządku :P A tak poważnie - kabel we wtyku mógł sie poluzowac, łączenie przy antenie może być niepewne , ekranowanie uszkodzone , wzmacniacz ( Jesli jest ) uszkodzony. Miałeś separator - chce sie tylko upewnić - podlaczales kabelek zasilajacy pod wyjście remote w radiu lub plus zasilania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na wtyku sie kończy to chyba niezbyt z nią w porządku :P A tak poważnie - kabel we wtyku mógł sie poluzowac, łączenie przy antenie może być niepewne , ekranowanie uszkodzone , wzmacniacz ( Jesli jest ) uszkodzony. Miałeś separator - chce sie tylko upewnić - podlaczales kabelek zasilajacy pod wyjście remote w radiu lub plus zasilania ?

 

Tak separtor był podłączany pod niebieskie wyjscie kostki ISO. Radio łapało wtedy jeszcze większe zakłócenia. Sprawdze jeszcze sam wtyk czy nie jest zbytnio poluzowany ew. jeszcze raz zacisnę kabel. Co myslsiz o tej antenie z podanej aukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może z nią nie być nie tak. Jest wtyk i na tym się konczy.To nowy samochód więc nie podejrzewam, że ktoś tam dłubał.

Z tego co mi wiadomo to seaty, vw mają wzmacniacze. Podstawowe pytanie jakie masz radio? Fabryczne czy inne? Jeśli fabryczne to rzeczywiście separator zbędny, jeśli nie to jest konieczny. Poszperaj na forum seata bądź vw. Jeśli masz fabryczne radio i coś jest nie tak to przyczyn może być wiele, uszkodzony wzmacniacz, przerwany przewód.

 

A co może z nią nie być nie tak. Jest wtyk i na tym się konczy.To nowy samochód więc nie podejrzewam, że ktoś tam dłubał.

Z salonu? Jak nie to jaka masz niby pewność hm? Lepiej posprawdzaj czy nie ma spawów na słupkach :D

 

Co myslsiz o tej antenie z podanej aukcji?

Jeśli w twojej instalacji byłoby wszystko ok to podejrzewam, że ten blaupunkt dostałby manto:)

Edytowane przez tony_tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor napisał ze nie ma fabrycznego radia. Wiec separator konieczny. Z doświadczenia wiem ze separatory potrafią być kiepskiej jakości i np środkowy "pin" w ich gniezdzie potrafi sie ulamac przy płytce i wpaść do środka. Miałem Juz dwa takie lewe. Takze i to mogła być przyczyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...