Skocz do zawartości

Zestaw do takiego zarabiania kabli


Hellsin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, mam taki jeden kabelek zarobiony fabrycznie, bardzo ciekawe rozwiązanie, sami zobaczcie na zdjęciu ( jak będzie trzeba to dołączę jeszcze w innym położeniu ). Może ktoś się z tym spotkał i doradzi :)

Ciekaw jestem, czy jest jakiś zestaw do robienia takiego połączenia.

 

Są co prawda te końcówki : http://allegro.pl/sinuslive-ae-koncowki-do-przewodow-i1340046884.html

ale skąd tą tulejkę z wycięciem dorwać, oraz dodatkowo jaka zaciskarka do tego ?

post-2706-092241200 1291734720_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wolisz zaciskac niz zalutowac??

 

jest to tak zrobione, że nie da się tego zdjąć dosłownie ciągnąc na "chama", wiesz, zawsze to i tak polutuję w paru miejscach + termokurczliwiec :)

Bardziej chodziło mi o to, czy jest na rynku jakiś gotowy zestaw do takiego zaciskania + zaciskarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tulejka miedziana wlozona w wieksza, ktora akurat jest rozwiercona, a zaciskarka z odpowiednim "bolcem" pod otwor :P

 

hehe, to wiem że podwójna tulejka, tylko skąd taką normalnie dorwać ? samemu rozwiercać te gotowce ?

 

 

mam takie cos w robocie :P

 

a na alledrogo jest taka może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę normalną tulejkę na kablu i dodatkowo na tulejce druga dzięki której można włożyć kabel o mniejszej średnicy w większe gniazdo.

Mam w domu zarówno jedne jak i drugie. A zaciśnięte jest z tego co widzę normalnym bolczykiem które jest w niemal każdym rozdzielaczu/oprawce.

Hellsin kupowałeś kiedyś nowe rozdzielacze? Jak tak to powinieneś ten zewnętrzny mieć.

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu zarówno jedne jak i drugie

 

te z wycięciem też ? da się je kupić osobno ?

 

A zaciśnięte jest z tego co widzę normalnym bolczykiem które jest w niemal każdym rozdzielaczu/oprawce.

 

tzn jaki bolczykiem ? bo ja w oprawkach widziałem imbusy tylko :)

 

Hellsin kupowałeś kiedyś nowe rozdzielacze? Jak tak to powinieneś ten zewnętrzny mieć.

 

kupowałem, te zewnętrzne miałem tylko w paru, więc pytanie, gdzie je można normalnie dostać, oraz jaka zaciskarka jest do całości, bo tak jak pisałem, nie da się ich aktualnie rozdzielić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jaki bolczykiem ? bo ja w oprawkach widziałem imbusy tylko :)

o to właśnie chodzi ;) Imbus to klucz dlatego nie użyłem tej nazwy.

 

nie da się ich aktualnie rozdzielić :)

Nie da gdyż ta wewnętrzna tulejka jest cienka i się rozchodzi. Ja tak zarabiam u siebie zasilające tylko nie używam tej zewnętrznej bo wszystkie kable mam akurat tak dobrane że wchodzą na styk do rozdzielacza. Jak już odkręcę śrubkę w rozdzielaczu to żeby wyjąć kabel trzeba użyć trochę siły. A wraz kilka razy mi się zdarzyło że tulejka została w bloczku.

 

Gdzie dostać takie ustrojstwo jak na zewnątrz to nie wiem. Można się pokusić i samemu coś takiego dorobić. Tylko te wiercenie na zaokrąglonej powierzchni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...