Skocz do zawartości

Pomoc w doborze wzmacniacza


Nerfy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że od jakiegoś czasu (dość krótkiego) zacząłem się troszkę interesować car audio postanowiłem na początek kupić sobie skrzynie Alpine z głośnikiem SWR-1240. Dzisiejszy, a w sumie wczorajszy wieczór spędziłem na czytaniu i gromadzeniu informacji nt najlepszego wzmacniacza nadającego się pod ten głośnik. Z tego co wiem, to moc RMS wynosi 300w i jest on dwu cewkowy. I tutaj pojawia się moja nie pewność. Przy wzmakach 2 kanałowych które mają moc 2x150 będzie to pasować do głośnika ? Bo nie wiem czy 1 cewka daje 150w czy 300w . Wydaje mi się ze daje 150w i tyle powinien mieć wzmak na 1 kanale. Ogólnie już od 2 godzin szukam po allegro czegoś w rozsądnej cenie co "udźwignęło" by tą skrzynie i wykorzystało jej cały potencjał. Moje znikome doświadczenie jednak dość bardzo utrudnia mi zadanie, więc postanowiłem poradzić się doświadczonych w tej branży ludzi.

Jak narazie wypatrzyłem takie wzmaki, które wg. mnie chyba dały by rade.

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-samochodowy-2-kan-py-2f01r-800w-od-ss-i1355266328.html

BOSCHMANN XR.222

http://allegro.pl/nowy-wzmacniacz-boschmann-xr-222-800w-2-kanal-w-a-i1347406992.html

PY-2F01R

 

Jeśli się mylę (a pewnie tak jest) to bardzo bym prosił o podanie jakiś wzmacniaczy, które nadawały by się pod tą skrzynie.

 

z góry wielkie dzięki za pomoc, bo ja już się poddaje...

 

ps. a i czy będzie mi potrzebny kondensator ? Bo nie chciał bym mieć dyskoteki z kontrolek jadąc przy głośniej puszczonym utworze. (Auto mercedes w124 91r. 300d)

 

Brak opisania linków

warn

pozdro Gilotyn@

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ze czytałes Ale z tego co tu napisałes to mi sie wydaje ze chyba nic nie czytałes...

 

Głosnik to 2x4ohm Czyli Albo zepniesz go w 2ohm albo 8ohm

 

Mysle ze nie bedziesz w 8ohm spinac czyli musisz znalezc wzmacniacz stabilny w mostku przy 2ohm Ciezko bedzie za ta kase co chcesz przeznaczyć znależć taki mowie tu o uzywce bo o nowym zapomnij No chyba ze chcesz pizdzinga...

 

Ten pomysł z podpieciem osobno cewki do osobnego kanału odpusć sobie...

 

Poszukaj jakiegoś monobloka Albo jakiś piecyk klasy A/B który bedzie stabilny w mostku przy 2ohm

 

 

Podpisz linki I pamietaj Najpierw czytamy pozniej zakladamy temat a na koniec kupujemy A nie odwrotnie

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z kasą , to chciałem się zamknąć w 300 zł jeśli chodzi o wzmacniacz, jeśli nic nie znajdę, to kupie droższy. A co go skrzyni, to była okazja za małą kase od znajomego, więc nie było się nad czym zastanwiać.

Poza tym jak mam podpiąć 2 cewki pod jeden kanał ? Kabel jest gruby i rozdziela się na 2, chyba, że chodzi Ci o podłączenie tylko 1 cewki.

 

A i znalazłem coś takiego, nadawało by się ? --> Wzmacniacz

Edytowane przez Nerfy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biore ten wzmak + ten kondensator bo sprzedajacy chce za niego 30zł . Nie wiem czy nie będzie za słaby, ale chyba nie powinien. Mam nadzieje, że jesteś pewnien mówiąc, że będzie się nadawał. Edytowane przez Nerfy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dalej nie rozumiem, jak mam podłączyć 2 kabelki do 1 gniazda : D

 

przecież masz schemat dany przez kolegę Marcina-real, jak podłączyć cewki w zależności od impedancji.

Spinasz w 2ohm głośnik i podłączasz do wzmaka 2 kable.

 

http://www.audiodesign.de/downloads/manuals/MXBMKII_Mono.pdf - manual do MK II MBX 750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, nie zauważyłem tego linka . To teraz wszystko jasne. Dzieki wielkie za pomoc. Jedynie męczy mnie jeszcze sprawa tego kondensatora. Bo u mnie w aucie troche z napięciem problem jest, kolega wyżej pisał, że potrzebny nie będzie a i teraz nie wiem, czy dla własnego spokoju go nie wziąć skoro tanio i mieć już z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u mnie w aucie troche z napięciem problem jest, kolega wyżej pisał, że potrzebny nie będzie a i teraz nie wiem, czy dla własnego spokoju go nie wziąć skoro tanio i mieć już z głowy.

Jak masz problem z napięciem to kondensator ci nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to chyba u mnie problem z modułem jest, bo czasami nie odłącza grzania świec. Ktoś tak mi kiedyś mówił, że miał taki sam problem i to było przyczyną. Niebawem się wybieram do elektryka tak że on to zdiagnozuje.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...