Skocz do zawartości

Peiying PY-1k76D


kwiku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzajcie :) Właściwie kolega pytał tylko czy wzmacniacz bedzie odpowiedni do napędzenia głośnika, odpowiedz brzmi TAK,

 

Zapominasz o tym ze moc nie jest najwazniejsza , membrana trzeba ruszyc ale tez ja zatrzymac jezeli ma zagrac poprawnie , te wzmaki maja bardzo niski wspolczynnik tlumienia , rozniez nie moc zagwarantuje nam poprawne granie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie o tym wiem :) Ale to nie zmienia faktu ze głośnik zostanie wysterowany, a że jakość dzwieku bedzie słaba to już mówi samo z siebie przeciez, cena... SLA mówiłeś o sinus live? Mój znajomy ma SLA3000+2xHifona goliath chyba, ale tego słabszego 1600 RMS czy jakoś tak poza hałasem nic to nie robi :) bu bu bu bu :) super muzyka ;) Współczynnik tłumienia oznaczny jest jako Damping Factor czyli DF w skrócie, wiekszość producentów ten parametr zawyża i to strasznie, miałem uDim GLOW4075, jak on ma 75W na kanał i DF200 to ja jestem ojciec dyrektor i możecie mnie bzykac że tak brzydko powiem... Peiying też pewnie ma DF 200 ale tylko na papierku, jezli amp niema ani mocy ani DF na jakimś zadowalającym poziomie to glosniki beda latać jak szmaty. Ale ten peiying jak wspomniałem zasilał GZWR30SPL u kumpla i radził sobie z nim, membrana nie lata jak szmata, jakości z tego nie bedzie, połączenie też boskie GZ+Peiying=siebie warte :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie ma co dyskutowac jezeli uwazasz ze pizdzing trzymal za morde GZ to ok , wszystko zalerzy od punktu odniesienia , tez mi sie kiedys wiele wydawalo np. ze carpower 1502 dzieki mocy 500wat ( wiem wiem nie ma nawet 400) wysteruje odpowiednio glosnik 350wat a pozniej sie okazalo ze wzmak o mocy 200wat poradzil sobie z nim lepiej , wydawalo mi sie ze glosno znaczy dobrze i ze moc jest bardzo istotnym parametrem ale pozniej sie okazalo ze wzmak o mocy 30wat moze lepiej kontrolowac glosniki niz wzmak o mocy 100wat ze to co dodaje wzmak od siebie do dzwieku jest bardzo istotne jezeli chodzi o poziom zadowolenia , ze kwestia odpowiedniego zaprojektowania skrzyni a nawet jej ustawienie w bagazniuku moze wiele zmienic , kwestia zgranai fazowego sie pojawila i to ze sub powinien grac z przodu a nie dudnic z tylu i takim sposobem po 3 latach jezdze bez suba :D ( ale tylko chwilowo )

 

 

W skrocie przez wysterowanie glosnika mam na mysli czy da rade zagrac prawidlowo niskie rejestry , nie chodzi tylko o to ze ma walic basem ale tez potrafic go zroznicowanie zagrac , tak jak w orginale i tak jak jest w danym momencie potrzebne , ma sie pojawic i zaraz zniknac ( DF ) lub jezeli trzeba przeciagnac a obawiam sie ze pod takim wzmakiem jak pizdzing czy sinus poprostu ten glosnik tak nie zagra...

 

Jezeli kolega zakladajacy temat mialby na celu sluchanie muzyki to:

- nie sluchalby na takich poziomach glosnosci na jakich sie zaciera wiele dzwiekow i sami z uwagi na glosnosci odbieramy sobie "jakosc" przekazu

- nie skupialby sie na watach tylko na jakosci i zupelnie dobrze by napewno tego suba zasilil wzmak o mocy 300-400wat ale spiety w 4ohm zeby nie obnizac dla glosnosci , jakosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLA mówiłeś o sinus live? Mój znajomy ma SLA3000+2xHifona goliath chyba, ale tego słabszego 1600 RMS czy jakoś tak poza hałasem nic to nie robi :) bu bu bu bu :) super muzyka ;)

 

 

SLA ma tyle mocy co ten pizdzing i nic wiecej jakosci...

 

 

I o tym wlasnie pisze i to samo robi pizdzing - jednostajne bu bu bu bu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja CA zajmuje sie dosc krótko własciwie od kilku miesiecy, wczesniej tylko home audio i troche PA, słuchawki itd. Teraz tez wiem co to znaczy dobry piec, no i wiem ze nie kiedy używka to lepsze rozwiązanie jak nówka ;)

Nasze sprzeczki w temacie są zbędne, obydwoje wiemy jak zagra pedzing czy tam sinus live, ale co mozna sie spodziewac po nowym piecu za takie kwoty... to uzywka bedzie warta tyle co na złomie czyli 50zł bo mase jednak to ma, pedzing plastikową :D No i zalozyciel tematu chyba sie zmył wiec bez sensu gadka ;) Jak chce to niech kupuje :) My odradzamy, ja mowie ze to zagra ale jak to już lepiej nie komentowac :) Pewnie monotonicznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Nie nie zmyłem sie Vege mam od 7 miesiecy a pizdzinga już kupiłem i po tych waszych podpowiedziach dochodze do wniosku ze pizdzinga powinienem sie pozbyć tak mi nie chodzi właśnie o bu bu bu bu :zakrecony: Tylko o jakosc muzyki do walenia miałem OPTI 1234D i to nie dla mnie to mówicie żeby pozbyć sie pizdzinga i kupić cos innego tak :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że teraz cięzko CI bedzie to sprzedać za sensowną kase, ja na razie bym to zostawił, czemu? bo i tak jak sprzedaż wzmacniacz ten za 350zł czy juz nawet 400 sie uda to bedzie szło jako używka, wiec niech troche sobie pojezdzi przez pare miesięcy w aucie, dla porównania kup tą alpine o której mowa była, albo LRXa, jednak głośnik mogłeś kupić 2x4R ponieważ wiekszość dobrych ampów jedzie z 2R dość fajnie, alpine podpinałbym własnie jako stereo 2x200W niby jest przy 2R :) ale to moja sugestia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdziłem peugeotem 306 kombi ale tera zmieniam na mini vana

-J

ednostka sterująca KENWOOD PSW 9524

-przód odseparowany helix dark blue pędzony jest mac audio MPX 4000 + dodatkowo gwizdki herzt

-tył to cerwin Vega v-max15.2

-wzmak do vegi był RX MONO jest PIZDZING

-drugi aku zelowy 65AH

-druty 25mm Dietz + sound qest

-sygnałowe to rockfort fostage x2 drzwi wytłumione miałem brac sie za bagażnik ale był dzwon i juz tego nie robie ale sprzecik jest cały

Sprzet skromny bo skromny ale dopiero zaczynam zabawe :super: to by było na tyle

Edytowane przez kwiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a nie lepiej było dać po srodku tweeterki dwa zeby grały i dla Ciebie i pasażerów? :) Lepiej dać sobie 4 woofery, gdyż ich efektywnośc jest zawsze mniejsza niż wysokotonówek ;) Ci z tyłu słuchają tylko bam bam cyk cyk cyk... Pomyśl nad lepszym rozwiązaniem całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągnąc i sprzedać :) Już troche grosików wpadnie, wybierz te które grają dla Ciebie lepiej a sprzedaj te co Ci się nie podobają, kazdy grosik się liczy :) Kiedyś też myślałem żeby dać sobie dwa zestawy itd, ale wysokich bym nie zdzierżył ale dodatkowe głośniki w tylnych drzwiach jako midbas jak najbardziej :) To nadal chodzi mi po głowie :) Ale trochę inne teraz mam myślenie o CA :) Czyli vega u Ciebie zostaje i chcesz teraz dobry amp do niej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...